Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

dinzbir

Film mi připadá jako na objednávku. Co se stane, když budeš hrdinou v dnešní době. Je určitě na každém, jak se psychopatům postavit, ale za mě borec udělal dobrý krok, jen měl být připraven taky zabíjet - když už udělám první krok, musím počítat i s druhým. Film je dobrým příkladem toho, jak končí polo rozhodnutí. ()

mokki5

Dobře, 2,5 hvězdičky, abych nebyl moc přísný. Faktem je, že ten film se těžce nepovedl a já se většinu času nad vyrovnávaním se hlavní hrdinky s traumatem, vyloženě nudil. 1.Angie já mám rád v akčních filmech a tohle se spíš hodilo do nějakého psychodramatu. 2. Aiden už ztvárnil mnohem lepší a drsnější záporáky. Moment kdy mě to začlo lehce bavit nastal až u závěrečněho fightu který ale taky nedopadl nejlíp. Škoda, snad příště... ()

rengers

Sice jednoduchý scénář, ale velmi pěkně natočené akce. Nevím co diváci víc potřebují - ( více mrtvol, střílení? ). Bavil jsem se dobře, nějaké ty přeháňky jsou v každém filmu a tam jich zase tak moc nebylo. ()

Kamil111

Evidentně, dle obsahu i detailů, mířené na průměrné americké publikum ve výši jejich průměrného intelektu. V podstatě je to tak provařená béčková naháněčka, plochá a se všemi existujícími klišé, že je o ničem. Ale zase na druhé straně neuráží a na nic si nehraje, takže ty dvě hvězdy jsou tak akorát. A na Angelinu se stále kouká dobře. ()

Mark1983

Tak na to, jakou průměrnou má film recenzi, jsem byl nakonec spokojen. Film mě bavil od začátku do konce a ani chvíli jsem se nenudil Tedy je pravdou, což musím uznat, není to styl, jenž by se od scénáristy Sicaria očekával, ale jinak bych film nezatracoval, což u mě má 80% úspěšnost. ()

chosan

V mých očích velké pozitivní překvapení, bomba a dost dobrý akční film v dobách koronaviru. Nemohu hodnotit jinak než 85%. ()

CheeseFigure

Thrilerové béčko, v ktorom Angie chráni decko pred vrahmi. Aby som sa priznal, čakal som, že podpálený les bude mať vo filme väčšiu úlohu. V tomto ohľade som ostal sklamaný. Taktiež mám pocit, že Jolie nemala na hlavnú postavou až tak veľa priestoru. Mal som pocit, že viac ho dostal Jon Bernthal v úlohe policajta, ktorého manželka čaká dieťa. Angelina tu je, má svoje problémy a vo výsledku to ona zachráni ono ohrozené dieťa. Len mám pocit, že nemá toľko priestoru, ako Jon. Čo sa týka záporákov, tak sú, pre tento žáner, klasickí. Majú medzi sebou fajn dialógy, ale inak si idú chladnokrvne za svojím cieľom. Ako celok to ale nie je zlý film, ale od tvorcu skvelého Wind River som čakal viac. ()

NikiVai

Jo aha, tam hraje Angelína tak to uvidím ten pravej américkej biják, ze kterýho mi polezou oči z důlků. A jako fakt lezly. Hasička Hannah i když tvrďačka, co riskuje život a ničeho se nebojí, tak je holka samej úraz a jo, zdolá lotra a unikne požáru, ale jinak mi na hrdinku přijde dost levá. Polda statečný neohrožený, leč lehce neohrabaný, místo, aby zachránil svou lásku, zachraňuje ona jeho. A ti dva vražední zabijáci, to si je maník najmul někde v cirkusu zřejmě. Achich ouvej, od začátku je jasný, jak to dopadne. No a o nějakým drámu nemůže být ani řeč. Celou dobu mám pocit, jak kdybych koukala spíš na nějakou parodii než na thriller. Škoda, kdyby tam bylo víc napětí, emocí, uvěřitelnosti, mohlo by to být celkem fajn. ()

Stinger78

Takové béčko na jedno použití s nevěrohodnou Angelinou, dvěma matkáckými zabijáky a jednoduchým příběhem odhadnutelným na první dobrou. Ideální, když u toho člověk ještě něco dělá. ()

Zaks

Hviezdne obsadenie - ale mizerné herecké výkony, malý chlapec to dával snáď najlepšie z nich. Dvojica Pat a Mat by isto duo zabijakov zahrali lepšie, úplne si ich viem predstaviť v akcii s vŕtačkami a kladivami miesto tých dvoch tupoňov... Diery v scenári, logické chyby a akože náhodné udalosti nasledujúce presne za sebou ma neustále vyrušovali a odpútavali pozornosť iným smerom, ako asi chceli autori. Od totálneho prepadáku film zachránilo miestami celkom slušné napätie, vizuál v podobe nádherných horských záberov a hudba so zvukmi celkovo. ()

jethrotull

Americka rozlutostena sracka s uplakanou a ufnukanou Angelinou,co beha pomadzi blesky na sirej plani a ked skoncia,tak vtedy sa nehybe a caka ked to zacne znovu. A pri ohni ktory ide asi rychlostou svetla staci unikat ako antilopa pred levom. Jedna blbost predbieha druhu a tak nedokazem pochopit,ako jeden a ten isty reziser dokaze natocit takuto sracku na rozdiel od uzasneho Wind River. Coraz viac nadobudam v poslednej dobe dojem,ze Ti herci snad ani tie scenare necitaju a hraju v akejkolvek sracke,hlavne ze su za to prachy. ()

McGuffin

Kdo mi jde po krku, Those Who Wish Me Dead, komu a proč? Dvěma gaunery pronásledovaní otec a syn, za chvíli jen syn, prchají z Floridy na lesnatý sever. Na sever se lesem šíří gaunery založený požár. Otci není pomoci, syna chrání lesní stráž. Proti gaunerům stojí šerif, jeho žena, lesní stráž a požár. A to proto, že otec o gaunerech všechno věděl a nikomu to neřekl. Požár dohoří a příběh skončí, protože někteří svou práci odvedou dobře a jiní zle. Scenáristy a autora knižní předlohy Michaela Koryta a Charlese Leavitta a též režírujícího Taylora Sheridana nevyjímajíce. P.S. To je zpráva o vyhořelém příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Dana.Mikulda

Byla jsem spokojená, i když se možná dalo i vytřískat z takového hvězdného obsazení víc. Děj dobrý, natočeno také dobře, herci dobře zahráli... Člověk ale stále čekal, kdy přijde něco víc. ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)