Živly nemajú zľutovanie. Pocítite ich zúrivosť. Atlantik sa vzdúva v tridsaťmetrových vlnách. Vietor zúri na maximum! V októbri 1991 sa tri poveternostné fronty - medzi nimi aj hurikán Grace - zrazili v doposiaľ najväčšej zaznamenanej búrke, meteorológmi nazvanej "Dokonalá búrka". Vo filme DOKONALÁ BÚRKA posádka rybárskej lode Andrea Gail bojuje s najmocnejšími živlami, aké kedy príroda uvolnila z reťaze. Podľa bestselleru Sebastiana Junger. (TV Dajto)

Krysa SPK

Být ženská jedu do Hollywoodu a George Cloonyho okamžitě znásilním. Ten chlap má charizmatu na rozdávání. Role kapitána lodě "Andrea Gail" Billyho Tynea mu je ušitá na míru. Výborný je romatický Mark Wahlberg i ostatní členové posádky. James Horner je v neakčních pasážích geniální a Wolfgang Petersen je na moři jako doma. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

JohnSmith

Filmy podle skutečných událostí jsou vděčné,ale ne vždy. Příběh o rybářích, kteří se dostanou do nejhorší bouře,jakou svět zažil není ani tak založený na výkonech herců, které jsou vskutku průměrné,jako spíš na tricích.Triky v tomhle filmu jsou poměrně slušné,jen bohužel stejně jako v jiných Petersenových filmech je vidět,že se na nich šetřilo. Pokud jde o herce,tak jak Clooney,tak Wahlberg nemají co hrát a Clooney je k tomu ještě velice nesympatický.O ostatních hercích ani není třeba mluvit. Myslím,že si Petersen uvědomil, že vyprávět o tom jak se jedna bárka potácí ve vlnách a vše co se na ní dějě je pouhý dohad, by bylo málo a přidal nám záchranu posádky plachetnice.Samotná záchrana a následná havárie vrtulníku zachranářů je tím nejlepším na celém filmu a jedna z mála věcí,co nebude spekulace, páč vyprávět příběh o někom,kdo zahynul na moři a nemít žádné svědky,je čistá spekulace. ()

cross

Po lehkém začátku a těžším úvodu jsme vrženi přímo do chřtánu zuřivé bouře, jejíž průběh je natočen téměř bezchybně, a která za možná trochu delší čekání v úvodu rozhodně stojí. Skvělě natočený dobrodružný film, s uchvacujícími triky, kvalitní hudbou a vynikající režií. Petersenovy filmy prostě mají něco do sebe! ()

Ravi

Zajímavý, poutavý film s dobrým dramatickým rámcem (na to, že jde o jeden z amerických katastrofických filmů, které obecně v tomto nemají dobrou pověst) a nenudícím dějem. Připočtu-li skvělou hudbu a nehollywoodský konec máme tu výborný film. Avšak jistě ne dokonalý, poněvadž několik zbytečných vedlejších linií a výlevů tu zase nemohlo chybět, ale to bych opakoval jiné komentáře. Líbilo se mi, dávám 80% = 4/5 ()

Almásy

zlaty priemer usetreny od prebytocneho sentimentu americkeho patriotismu. len keby sa petersen snazil aspon trosicku o nieco viac tak tu svieti 4* ()

jefff

Když byla Dokonalá bouře novinkou a já si ji ve videopůjčovně půjčil, bylo mi 12 let a já byl pevně rozhodnut, že chci být rybářem na moři. Tenkrát po schlédnutí jsem nemohl usnout, jak jsem byl nadšený.V té době se stala Dokonalá bouře jedním z mých nej filmů. A vydrželo mi to dodnes. Bouři jsem stačil zkouknout ještě několikrát a vždy nechala za sebou ve mne silný zážitek. Tohle je holt pro mě srdcová záležitost a objektivita musí stranou. The best movie!!! ()

Josefin

Velmi dobré s napínavou atmosférou. Podle skutečné události. Vizuálně slušně zpracované.přestože se děj odehrává převážně na moři vůbec jsem se nenudila. A v kině to mělo slušné grády. Bohužel i přes hvězdné obsazení George Clooney, Mark Wahlberg to žáden velkofilm není. Přesto skvělá podívaná!! ()

sedm.1

Nemohu jinak než za pět.Snímky podle skutečné události mají vždy svoje kouzlo a dokážou člověka vtáhnout do děje víc,neboť si můžete říct, "k sakru,todle se doopravdy stalo?Pane jo!"Samozřejmně záleží potom i na tvůrcích,jak vám tu skutečnost naservírují a zda budete chtít být součástí toho příběhu.Panu Petersonovi a jeho týmu se to podle mě povedlo 100%!Nenásilně vás vtáhne do života šesti obyčejných lidí,kteří milujou moře víc,než cokoliv jiného,a vy se můžete pomalu s nimi vydat na svou poslední plavbu.Boj mezi člověkem a přírodou je zde vykreslen opravdu dokonale,a bez příkras ukazuje,že oproti přírodě opravdu nejsme nic.Navíc vás touto cestou budou doprovázet opravdu výborní herci a hlavně fantastická hudba.Efekty jsou potom kapitola sama o sobě,hodně povedené!Když na konci filmu po té fascinující jízdě boji proti nepřekonatelnému,si G.Clooney a M.Wahlberg říkají ,,byli jsme tak blízko..." ....,,ale poprali jsme se s tím,ne?",myslím,že i největší tvrďák se v tu chvíli musí cítit jak malé bezbrané štěně.Andrea Gail je opravdu moc dobrá loď a já vřele každému doporučuji ,zúčastnic se její poslední plavby. ()

Lukoboss

Musím se přiznat, že tak do první poloviny filmu jsem nečekal, že bych tomu dal vyšší hodnocení než průměr, rozjezd to mělo celkem pomalej, nic zásadního se nedělo, klasicky se nám představily tradiční prototypy postav a mohlo se znovu vyplout. OK, tak normálka, že?! Akorát jsem si u toho říkal, že těm rybářům tu práci/dřinu vůbec nezávidím. A přestože jsem už podle názvu čekal, že přijde bouře, ve skutečnosti jsem ani trochu netušil, co nastane. Ve chvíli, kdy se zvednou vlny a postaví kolem lodi hradby slané vody, se tají dech a divák má pocit, jako by měl vodu i v pokoji na podlaze, jaký jsou to monstra. Zpracování téhle části je neuvěřitelný a přebíjí veškerý předchozí klišé (např. záchrana topícího se námořníka svým "úhlavním" nepřítelem, přičemž po té se z nich stanou kamarádi), který se ve filmu objevily. I konec se stává netradičním a vyvažuje misky vah, který většinou táhnou směrem ke šťastným koncům. Pro mě překvapení s výborným hereckým obsazením. ()

Bobek15

To, že soundtrack k filmu Dokonalá búrka od Jamesa Hornera je úplne skvelý, som vedel už dávno (odkedy som ho počul po prvýkrát). A preto som sa už nevedel dočkať, kedy konečne uvidím aj film. Nakoľko sa jednalo o katastrofu na mori a ja nemám moc rád katastrofické filmy, tak som bol trochu skeptický. Ale nakoniec to dopadlo dobre a film som si naplno vychutnal. Až do poslednej chvíle som si nebol istý, ako to vlastne doopadne a to ma udržovalo príjemne v napätí počas celého filmu. Dej pekne gradoval a ústil do nádherného a dojemného konca. A pieseň "Yours forever" od Georgea Greena, bola už len čerešničkou na torte. ()

hudryhudry

Až se mi ke konci vtírala slza do oka, ale musel jsem ji zahnat. Jeden z mála dojáku, který nepůsobil parodicky, ale reálně a smutně. Ze začátku nám Petersen ukázal život v rybářské vsi, možná trochu přehnaně (v některých scénách to byla sodoma-gomora - např. v hospodě:)), ale dokázal vylíčit bídu tamějšího života a to, že si ho lidé dokáží užívat. Příběh je protkaný láskou až za hrob, zoufalstvím a nakonec i smutkem. Střední část je perfektně udělaná jak vizuálně tak i po hudební stránce. Až do konce jsem doufal a prožíval marný, ale lítý boj rybářů s živlem. Ke konci se sice do filmu vloudila až přehnaně moc dojemná scéna, kde hlavní hrdina myslí těsně před smrtí na svou bývalou, ale budiž. To a dalších pár nedostatků ubralo jednu * v mém hodnocení. Ale hlavně, tenhle film rozhodně nepatří do filmového dna a pekla, ale směle se vznáší těsně pod filmovými nebeskými branami. ()

Mr.Floyd

Pre mňa celkom príjemné prekvapenie. Keď som videl na tento film upútavky myslel som si, že ide vyslovenie o katastrofickú záležitosť. Kvalitné obsadenie ma, ale presvedčilo aby som mu venoval nejaké tie dve hodinky. Musím sa priznať, že som film osdúdil predčasne, slušné herecké výkony, napínavá atmosféra, nejasný koniec až do posledných chvíľ či celkové načrtnutie tragédie a jej dosahu na zainteresované postavy. Niekde som počul, že film je na motívy skutočnej udalosti, pokiaľ je to tak, vzdávam hold hrdinskosti a odhodlanosti námorníkov, ktorí sa dostávajú do podobných situácí a musia čeliť podobným problémom. Celkovo, ale snímok nepôsobí nijak výnimočne a stáva sa len obyčajným nadpriemerným filmom s uspokojivým dopadom na väčšinu divákov. ()

Wally

Kdo by jim nefandil...žijí v ne moc dobrých podmínkách, peněz moc není a jediným jejich příjmem je rybolov. V zoufalé situaci jsou nuceni se vydat na moře, kde se jim však do cest přimotá hurikán Grace, který s nimi pořádně zamotá... ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)