Vedúci armádny virológ Sam Daniels (Dustin Hoffman) sa s pomocou kolegov zo Strediska pre výskum infekčných chorôb americkej armády pokúša zabrániť globálnej biologickej katastrofe - chce zastaviť šírenie životu nebezpečnej epidémie smrtiaceho vírusu menom Motaba, ktorý sa šíri do celého sveta z afrického dažďového pralesa a nepozná žiadne hranice! Jeho smrtiaca účinnosť je stopercentná. Samovi v náročnej a zodpovednej práci pomáha aj virologička Robby Keoughová (Rene Russo), ktorá sa sama stane obeťou vírusu. Jedni sú presvedčení o tom, že na záchranu tisícok ľudí je potrebné iba nájsť nositeľa vírusu - malú nezbednú opičku... Iní sa však domnievajú, že jediným správnym spôsobom, ako zabrániť šíreniu vírusu, je „radikálny rez“ - vybombardovať mesto a pochovať všetkých jeho obyvateľov... (TV Markíza)

Bogrant

Rutinná záležitosť, ktorá nemá čím by prekvapila. Prvú polovicu sa hľadá druh nákazy a jej nositeľ a tú druhú protilátka a znovu nositeľ. Opička si zahrala viac ako niektorí herci. Aspoň to obsadenie je sympatické a veľmi slušné. ()

Georginek

Viděno asi po 15 letech v době Koroňáka a úplně z toho mrazí. Všichni antivaxeři, vyližte si prdel and enjoy the JIP za moje prachy. ()

Feacher

Přesně na tenhle film jsem měl dnes chuť - trochu akce, teochu vzpomínka na covid a příjemné herecké tváře. Mělo to to, co jsem očekával - napsáno i zahráno velmi dobře, jen tedy někdy mi to přišlo fakticky lehce nepřesné... ale jako oddychovka s trochou napětí ideální! ()

Bragi66

Nepřesvědčivý epidemiologický scénář. Perfekcionalistický Dustin Hoffman hraje, co může, ale okolnosti jsou nepravděpodobná vypávěnka bez tvdosti a uvěřitelnosti dopadu takových situací. Sice tam brnkají na strunku toho, ža Amerikáči vyvíjejí biologické zbraně, ale tady je to jen dramaturgická přičechrávka. ()

Xavi

Perfektný film, perfektný Hoffman, perfekná opica a ten vírus... Film je zaujímavý od začiatku až po koniec. Výkony hlavných postav su výborne, ale Dustin je jednoducho extratrieda. ()

kolotroch

Ano, skvely film a nielen v danom zanri, ale aj celkovo - 90%. Nebudem vychvalovat to, co tu uz spominali viaceri, tomuto filmu ozaj nie je co vytknut, snad len zasa taku drobnost, ktoru som uz spominal napr. u filmu The Wolfhound, ci Predator a to je zmena prirodzeneho biotopu zivocichov. Jedna z hlavnych "postav" mala opicka je totiz Malpa kapucinska (Cebus capucinus), ktorej biotopom je Juzna a Stredna Amerika, takze nemala co v Afrike, konkr. v Zaire hladat... ()

edua

Nejsem příznivcem katastrofických filmů, se kterými se snad v poslední době roztrhl pytel, ale tento film je zářící hvězdou na potemnělém nočním nebi. Co je taktéž obrovským plus, je herecké obsazení, což moc filmů podobného ražení nemá. ()

Bránolog

Možná spíš 2 1/2. Mám rád většinu herců, mám rád i Petersenovu Dokonalou bouři, ale tohle na mne nijak nezapůsobilo. Neuměl jsem se dostat do děje a bylo mi úplně jedno, jak to celé skončí...Ale to je asi spíš moje chyba, že jo? ()

luciluci

kvalitný film s výborným hereckým obsadením. Scenáristicky je príbeh prepracovaný a jednotlivé postavy premyslené. Dramatizácia a vysvetlenia cez mänšie príbehy vedľajších postáv, do hlavného hladko zapadajú. Dej napínavo graduje. Režisér skĺbil drámu a akciu a výsledok je napínavý film, pri ktorom sa človek ani chvíľku nenudí. 4 a pól hviezdičky ()

thor00i

Tak tenhle film můžu vidět kdykoliv znovu. Skvělé herecké výkony, film nikde nevázne a krásně vtáhne diváka do svého děje. Na téma smrtících virů je hodně filmů, většinou béček, a jsem rád, že to rozhodně není případ Smrtící epidemie. ()

hanzikk

Trochu zbytečně moc velká koncentrace filmových hvězd na jeden čtvereční kilometr bych řekl. Né, že by hráli špatně, to určitě ne, byli naprosto v pohodě, ale taky od těch rolí co měli se nedalo očekávat něco vymakaného. Dá se říci, že z toho co dostali udělali co mohli. Jinak pohodový filmek s pěkným příběhem. ()

benji66

Asi nejlepší zpracování a realizace filmaři tak oblíbeného tématu. Sešel se slušný scénář, vynikající režie a především... Hoffman, Russo a Freeman. Role jim skvěle sedly a dali do toho ze sebe to nejlepší. Bez nich bych se asi rozhodoval někde mezi dvěma a třemi hvězdami, s nimi jsou to zasloužené čtyři. Má to myšlenku,není to prvoplánové, má to spád... no, akorát ten konec... Až se někdo v mainstreamu vyhrabe z tohodle klišé,bude to filmová událost minimálně desetiletí. ()

1990Jirik

Z filmu se mi líbilo asi tak prvních 5 minut a to sice příchod do vesnice zmítané virem ... Zbytek filmu byla jaksi hra na vojáky a hlavního hrdinu , který byl naprosto nejgeniálnější vědec všech dob... Kdybych to měl přirovnat například k filmu "nákaza" tak za mě rozhodně lepší ona zmíněná nákaza. NEhledě na to ,ž e neznám vir s úmrtností 100% takový není tím padem už to tak dost ubralo na nepovedeném dojmu... Jediné co oceňuji jsou tedy věci jako vzhled nakažených ( přímo děsivé) a za druhé herecké výkony dustina které opravdu stály za to:) ()

andydufrsn

Petersen prostě umí a v tomhle snímku, v němž ukočíroval plejádu hvězd to jasně dokázal! I když s film nevyhne mírné kýčovitosti (rozchod a usmíření hlavních hrdinů, smrt jednoho z hlavních hrdinů, happyend atd) působí, na rozdíl od řádky jiných podobně laděných filmů, jaksi reálně a uvěřitelně! ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech