V Kórei zavládol chaos a panika po tom, čo sa v potokoch, jazerách a vodných nádržiach začali objavovať znetvorení utopenci. Hrozba má meno strunovec, červ-parazit, ktorý v infikovanom organizme vyvolá nekontrolovateľnú túžbu po vode. Odkiaľ sa nákaza vzala? A podarí sa vedcom v časovej tiesni vynájsť účinný liek? (sochoking)

Malarkey

V době plné pandemií je tenhle jihokorejskej katastrofák jak pěst mezi oči. Ale tak zase na jejich obranu musím říct, že v roce 2012 asi netušili, že začneme řešit něco jako covid. Já třeba v tý době to slovo ani neznal. Možná proto si Jihokorejci zde neberou servítky a valí to na diváka hlava nehlava. Zajímavé je, že těmi strunovci zpracovali nejenom zajímavý námět, ale i se dostali na úroveň klasických katastrofických filmů z USA, které bych řekl, jsou ty nejemotivnější katastrofické cajdáky s blockbusterovými prvky, které nikdo jiný natočit neumí. Až teď na Jižní Koreu, která se dost přiblížila. ()

EvilPhoEniX

Perfektní pokus z Asie! Zápletku vnímám jako svěží a Pandemie je více než zajímavá !! Uff je to Stresující, vzrušující,napínavý,dramatický,šokující ten film má vše, co by mít měl !! Možná má předvídatelné řešení, ale je to tak super, že to stojí za to ! Obzvláště při scénách "race against time" !! Zaráží mě jen poněkud nízké hodnocení ! U mně 80% bez debat! ()

Martin741

Druhy rezisersky pokus Jeong Woo Parka zaujat filmarske publikum - apodarilo sa to len tak pol napol. mam rad filmy o nakaze, u mna uz dlhodobo vedie Nakaza 2011 s Damonom tusim. To bobo namakane, tuto je ta nakaza akasi nedotiahnuta, obete zevraj maju strasny apetit , ale nepriberaju, takze za mna WTF. Potom sa spomina vo filme, ze obete maju neuhasitelny smad, ale preco prave po vode, to som jaxi nepochopil - lepsia by bola filmova otrava alkoholom, nez obycajna voda. Potom chlapik sa snazi zachranit vlastnu rodinu, a na vlastnu past patra po vakcine - nemam rad ked jednotlivec ide proti systemu, system sa sam nezmeni, a cloveka zomelie bez vacsich problemov. Ono bych privital, keby vacsia banda /10 - 20 ludi/ sla po vakcine a proti systemu, teda proti firme tuna konkretne. Takto je to rezisersky len na pol plynu, herci mi nehovoria nic a nedokazal som sa dostat do filmu : 55 % ()

JohnCZ

Povedený thriller, který na mě působil na Korejce svým zpracováním dost poameričtěný. Nutno ovšem dodat, že se jim to poameričtění povedlo. Je to napínavé, místy docela drsné a kupodivu i ne nijak přehnaně ukňourané. Chválím i dynamický hudební podkres, který působí dojmem, že se neustále něco děje. ()

zolo23

Vždy sa mi páči keď má Južná Kórea nejaký problém a nezabudnú spomenúť, že za to môže Severná Kórea. Ani sa nečudujem, že medzi týmyto krajinami je také napätie. Zároveň rozmýšlam, že v Severnej Kórei majú len jeden program a jeden rozhlas, takže tento film asi nevysielali a s provokovaním si dajú na chvíľu pokoj :) Späť k filmu. Deranged je prekvapujúco napínavý film a zo žánrového hladiska (parazity, epidémia...bože jak já milujem tieto "parazitické" filmy) je to najlepšie čo som za posledné roky videl. Postavy sú veľmi sympatické a človek im fakt fandí, aby sa z toho dostali čo je základ kvalitného filmu. Škoda, že režisér nepritlačil na pílu a neukázal nám viac strhujúcejších scén a poprípade viac scén resp.záberov na červov to by som blahom asi umrel. Nevadí, Južná Kórea opäť nesklamala a dokázala, že vo filmárčine je na popredných miestach tohto zábavného priemyslu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (viac)