Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (40)

Hviezdna brána (1997)

Naprostý seriálový kult. Už jen fakt, že se seriál dočkal deseti řad je vypovídající a to nepočítám, že se pak ještě uživily 2 další seriály ze světa Hvězdné brány. Obrovská výhra pro seriál bylo angažování herců. Hlavně Richard Dean Anderson se stal naprostou ikonou a díky jeho hláškám se zapsal nesmrtelně do kroniky sci-fi seriálů. Amanda Tapping byla v seriálu převážně na okrasu a interakce nesmírně chytré armádní vědkyně a laického Andersona jsou ozdobou všech sérií, ve kterých Anderson vystupuje. Shanks a hlavně Judge zase excelují v pozdějších sériích a Tealca třeba v posledních sériích žeru neskutečně. Otázka pak je, jestli neměl seriál skončit o O´Neilovým odchodem a porážkou Goualdů, ale Orii jsou soupeřem novým, neokoukaným a zajímavým. A celkem se dal přežít i Mitchell. V závěru sice seriál jel hodně na neutrál a jen dojížděl na své tehdejší slávě, hlavně kvůli neúčasti Andersona, na kterém seriál opravdu stál, i tak ale celkový dojem ze seriálu poslední 2 série nezkazí. Hvězdná brána byl, nebo možná stále je, kult, který mě bavil od začátku do konce i s několika hluchými pasážemi a několika šíleně nudnými díly. Jacku, Tealcu, Daniele, Carterová, byla to parádní jízda! ()

Season 1 (1997) (S01)

Skvělý nástup tohoto kultu. Snad až na jeden maximálně dva díly je série plná parádních epizod, které jsou různorodé a přitom dobře dokreslují tohle univerzum. ()

Deti bohov (1997) (S01E01)

A takhle začal kult. Hvězdná brána dozajista kultem je, a tímhle pilotem, televizním filmem chcete-li to začalo. Skvělá hudba a perfektní obsazení (Richard Dean Anderson hláškuje od začátku do konce) a jedna velká nostalgie. ()

Singularita (1997) (S01E14)

Tyalc v klobouku je to nejcoolovější věc ever! ()

Season 2 (1998) (S02)

Kvalitou se druhá série vyrovná té první, a i když se tu najde občas slabší epizoda a je zbytečné tolik rekapitulujících dílů, stále tu můžeme mluvit téměř v superlativech. ()

Otázka pamäte (1999) (S02E22)

Není na výplň v podobě "best of" nějak brzo? Minimálně polovina dílu je sestříhaná koláž starších dílů. ()

Season 3 (1999) (S03)

Apofise už bylo dost, naštěstí přišli tvrůci s mnohem sofistikovanějšími a zajímavějšími nepřáteli. Mnoho vyspělých ras, zábavné scény, skvělá akce na konci série. Stále skvělý. ()

Urgo (2000) (S03E16)

Teal´c baštící koláč = k nezaplacení! ()

Season 4 (2000) (S04)

Je velká škoda těch několika dílů, které prostě jen zaplácly mezeru mezi těmi stěžejními. Příběhově se jedná o zatím nejlepší sérii. Akční, epická (na televizní poměry samozřejmě) podívaná. ()

Časová smyčka (2000) (S04E06)

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Parádní humor, vtip v každý scéně a perfektní Anderson a Judge! ()

Není cesty zpět (2000) (S04E11)

Jeden z největších dosavadních failů seriálu. ()

Season 5 (2001) (S05)

I po páté sérii si Hvězdná brána drží vysoký standart. Přesto je tu zhruba v polovině série několik zoufalých dílů, které nebaví příběhem ani humorem. Naštěstí se v posledních dílech seriál zase rozjede na plný obrátky a já se těším na šestku :-) ()

Seriál Červí díra (2001) (S05E12)

Takový malý speciál. Příběhově žádný posun, jen oslava stého dílu. Na oddech fajn, ale seriál by už zase měl pohnout dopředu, protože je to díl od dílu horší. ()

Zkouška ohněm (2002) (S05E13)

Budu se opakovat. Hvězdná brána by se měla co nejdříve vzpamatovat, poslední díly jsou tragédie. ()

Poslední boj (2002) (S05E16)

Vysvětlí mi někdo, proč jsme museli pár dílů zpět koukat na výcvik nových adeptů do programu SGC, když ten hlavní snad 2 díly na to dopadne takhle? ()

Kritický bod (2002) (S05E17)

Kdyby tam byl Harry, odpálil by to sám 3 sekundy před nulovou bariérou a ještě sbalil Carterovou :-) ()

Season 6 (2002) (S06)

Za mě pořád dobrý. Sice tu nejsou přímo dokonalý díly, ale i tak se tu najde několik skvělých. Nová krev v podobě Corina Nemeca je trefa do černého, je vtipný, neokoukaný a sympatický. K tomu závěr je špičkový a dává naději na další parádní sérii. ()

Noční směna (2002) (S06E05)

Hvězdná brána si hraje na Akta X nepříjemně často. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě