Rok po misii na Abydos Zem napadne mimozemšťan Apophis. Generál Hammond, velitel základny Cheyenne Mountain, kde je umiestená hviezdna brána, si myslí, že prišiel práve z Abydosu. Plukovník Jack O´Neill mu oznámi, že bombu, ktorú mal odpáliť na Abydose a zničiť tak tamojšiu hviezdnu bránu, neodpálil na planéte, ale na Raovej vesmírnej lodi, ktorá bola na obežnej dráhe a Daniel Jackson zostal žiť na planéte. Hammond rýchlo zostaví nový tím, ktorý má vedca priviesť späť. Apophis medzitým napadne aj Abydos a unesie Danielovu ženu Sha´re a jej brata Skaaru. Na Abydosu Daniel ukáže Jackovi miestnosť, ktorú sa mu podarilo objaviť. Podľa jeho názoru sú na obrazoch v miestnosti adresy ďalších hviezdnych brán, ktoré sa nachádzajú po celej galaxii. Daniel sa vracia späť na Zem spolu s poraneným vojakom, ktorý videl symboly planéty, kam Apophis odišiel a kde sa pravdepodobne nachádza aj jeho manželka... (oficiálny text distribútora)

Kosmik 1

Pilotní film ke kultovnímu seriálu (ono je to spíše jeden díl seriálu rozčleněný do dvou epizod na sebe navazujících, ano takže v podstatě film :D ), který z mémo velmi zaujatého pohledu nejde hodnotit jinak. 100% ()

JohnSmith

Je vidět, že to byla televizní produkce, triky jsou opravdu hrozné. Jinak je to slušné navázání na původní bránu, ale fakt nevím, jestli mám chuť ledovat i následné seriály. ()

Autogram

Konečne som si pozrel akože pokračovanie Emerichovho veľkofilmu, ale sklamanie bolo dosť veľké. Zo začiatku sa to ešte dalo, ale ku koncu sa tento dvojdielny film prepadol až k slabým trom hviezdam. Strieľačka medzi ľuďmi a nejakými pribrzdenými egyptomimozemšťanmi fakt nestačí na sci-fi, a to nemohlo stačiť ani v roku 1997. Takže nechápem, čo ešte mohlo byť v nasledovnom seriáli, a ani to vedieť nechcem. ()

slovan1

Zprvu jsem si říkal, že tohle bude asi nějaký "bečkový" pokus o seriál, který si jako námět vzal skvělou Star gate. No, jak se ukázalo, tak šel o pilot k mému nejoblibenějšímu seriálu. Mohlo by to běžet několikrát dokola, a já bych se stejně díval. Díky za tento film a navazující seriál. ()

Fanex

Naprosto vynikající pilotní dvojdíl plný spousty nových pojmů, vysvětlení, triků a akce. Pro seriál skvělým startem. ()

Paity

Začátek neuvěřitelně povedené, ba přímo skvělé seriálové série, která na konci čítá neuvěřitelných 10 serií. Jednoduše rozběh, jak se na takový žánr a hlavně příběh sluší a patří. Vzhůru SG-1 k záchraně Země.... "Už zase! To by nemělo zevšednět!", jak by řekl klasik Jack O'neill. ()

Rozjimatel

Emmerichovu Hviezdnu bránu mám rád a toto na ňu nadväzuje a navyše to ma vysoké hodnotenie, takže som sa na film celkom tešil. Lenže z každého kúsku tohto "filmu" priam kričí lacné TV spracovanie. Vizuálna stránka mi ešte vadí najmenej, mám skôr na mysli scenár, herecké výkony a najmä dialógy. Pri niektorých hláškach, ale aj pri niektorých "dejových zvratoch" som dostával záchvaty smiechu. Pred pozretím tohto pilotného filmu som ešte koketoval s myšlienkou, že by som si pozrel aj nejaké epizódy seriálu. Pri sledovaní filmu ma ale chuť prešla, to by som pri tom asi zošalel. Škoda, myšlienka rôznych hviezdnych brán do rôznych svetov mala celkom slušný potenciál. ()

Tomo

Nechápu a nedokážu si vysvětlit vysoké hodnocení od zdejších uživatelů, snad je to tak proto že většina z nich je fanoušky seriálu. Celý film je jen slabým připomenutím a omíláním hlášek a situací z původního filmu, dostane se vám prakticky totéž jen méně kvalitní. ()

PEZ

V podstate úvodné dva diely seriálu, ktorý priamo nadviazal na veľký hollywodsky film. Pilot trpí očividne malým, televíznym rozpočtom, no na druhú stranu prekvapuje nahotou v jednej scéne, ako aj dobrým výberom hercov. Neveril som, že Richard Dean Anderson by zvládol nahradiť Kurta Russella (predsalen MacGyver bola úplne iná úloha), ale čudujsasvete, podarilo sa mu to. Slušný vstup do seriálu, ale to najlepšie nás ešte len malo čakať. Nikto ešte vtedy nemohol tušiť, aká veľká sága započala a že sa seriál bude točiť neuveriteľných 10 rokov. 7/10 ()