Po návrate z Abydosu si výskumníci priniesli na základňu SGC aj malý darček v podobe Goa´ulda. Ten nakazí majora Charlesa Kawalského bez toho, aby si to ktokoľvek všimol. Goa'uld kvôli svojej mladosti ešte nedokáže nad Kowalskym získať úplnú kontrolu. Spôsobuje mu len výpadky pamäti, počas ktorých Goa'uld preberá kontrolu nad Kowalského telom. (TV JOJ)

Xeelee

E01 ⤶ Díl přímo navazuje na uvodní film. Rozšiřujeme si znalosti o Goa'uldech, Teal'c možná zachránil svět (i když to asi ještě nikdo netuší) a získává si důvěru lidí. Panický strach Kawalského ze symbionta podtrhuje hutnou atmosféru dílu. Když je dobrý nápad, tak stačí i nízkonákladový díl z interiérů základny. ⤷ E03 ()

Mangano

Hodnotím za poněkud zvláštní onen záměr uvést hned jako druhou epizodu výpravného Sci-Fi seriálu díl odehrávající se výhradně na vojensky šedé základně. Já bych se snažil diváka upoutat co nejvíc a co nejrychleji nabídkou nových světů, ras a technologií, ale zase na druhou stranu...kam spěchat, vždyť ono to příjde. ()

• V epizodě je možné vidět při operaci Majora Charlese Kawalskyho (Jay Acovone), že v detailním záběru ukazují hodiny čas 1:19:52. V širším záběru ukazují pouze 0:23:47. V následujícím záběru, který by měl být o několik minut později, je na hodinách jen o pár sekund více. (honzista)
  • Jelikož byl seriál tehdy ještě v plenkách, pravidlo spojení goualda s člověkem bylo jiné než v pozdějších epizodách – zde naplno ovládl mysl hostitele, aniž by byl symbiont přítomen v těle. A také, v pozdějších dílech, pokud byl pokus o odstranění nebo se goauld cítil jinak ohrožen, vypustil ze svého těla toxickou látku a usmrtil i hostitele. (Guilemot)