Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

HenryIvan

Jane Campion natočila krásny film. Pozerá sa naň dobre, ale nemá žiadny „klimax”. Herci ukázali, že im to sadlo a poniektorím sa pošťastí získať aké že to ocenenie, ale toto nie je pre bežného diváka. Čakal som ale, že ma to bude nudiť či absolútne nezaujímať a to sa nestalo, čiže som ako tak spokojný. ()

Razzor_82

"Všude jsem tě hledal. - Tak jsi mě našel." Sílu děje to nemá vůbec žádnou a pes tam žádný taky není. Studeně divné a nudné drama ve kterém se nic neděje. Benedict Cumberbatch je od pohledu drsný asi jako toaleťák. Kristen Dunst je hodně sešlá. Netflus začíná být pro mě pomalu továrnou na celovečerní sračky! Jedna hvězda za westernové prostředí. 2/10 ()

Biopler

Film skôr naznačuje, než by priamo hovoril. Chce zostať implicitný a to je vďačné pre diváka, ktorého fantázii sa medze nekladú. A v závere pridáva akési pnutie, napätie, no nie v pravom zmysle slova. Film je natočený filmársky precízne, takto spätne je Oscar za réžiu v správnych rukách. Je však rozvláčny a v trištvrťhodine stopáže stále čakáme na zápletku, stále len sledujeme postavy v ich každodennom živote. To môže znechutiť a navnadiť k ukončeniu sledovania. Udrží to artového diváka, ale snáď aj komerčného, lebo disponuje kvalitným Cumberbatchom, ktorého výkon ma neprekvapuje, skôr by som vyzdvihol jeho casting. Spojiť jeho, Plemonsa a Dunst v jednom filme... no veď to nie je bežná vec. Záver snímky vyruší, lebo je prekvapujúci a pomerne dobre vymyslený. Vadí mi synovské oslovovanie matky krstným menom, taktiež aj ako mama. Veď to sú veci, na ktoré si v scenári i v hraní treba dať pozor. V začiatku snímky ozaj divák nevie či medzi Rose a Petrom nie je náhodou súrodenecký vzťah. Potom to oslovovanie je ozaj mätúce. ()

bearmeedek

Western? Ne. Určitě od kategorie western očekáváme něco jiného. A tady k tomu nestačilo ani prostředí. Jedná se o komorní drama s uměleckými záběry  a vlekoucím se dějem. Chybí tomu střídání atmosféry, chybí tomu náboj (tím nemyslím střelivo, zbraně zde nejsou). Konec je absolutní překvapení, ale v tom plouživém "rozjímání" zapůsobí poslední minuta jen jako bouchnutí okna v průvanu. ()

Lenart

Výborná hudba, krásna kamera, minimalistické herectvo, absencia doslovnosti a neustále uhýbanie pred klišé. Veľmi milé anti-westernové prekvapenie. 85 % ()

rublik05

Klasické nudné artové drámo, zbytečně dlouhé a strašně nudné, u kterého mě zaujalo zejména sympatické prostředí, pěkná práce s kamerou a také výkon Benedicta Cumberbatche. Jinak ale nuda v Brně, vůbec mi to nesedlo, dělo se toho zbytečně moc a ve finále nic. Objektivně si snímek asi zaslouží lepší hodnocení, já mu však víc opravdu dát nemohu. 4/10. ()

Maximilianus

Osobne ma The Power of the Dog prekvapil. Tempo mi vôbec neprišlo pomalé, ako som očakával. Páčilo sa mi striedanie postáv, kedy bola v popredí raz jedna, potom iná, potom interakcia iných postáv a podobne.  Stále vo vzduchu visel prísľub niečoho zlého, čo sa malo stať, a samozrejme v tomto ohľade sa pozornosť upriamovala práve na postavu Benedicta Cumberbatcha. To niečo nakoniec prišlo v inej podobe a od niekoho iného. Pre mňa prekvapenie, bavilo ma to, nevadila mi dĺžka a Jesse Plemons mi už dlho pripomína zosnulého Philip Seymour Hoffmana, hrá podľa mňa vždy výborne a verím, že sa raz dočká OSCARA. 7,2/10. ()

LukasKalasek

Vážně? Dvanáct nominací na Oskara? Dvanáct? Vážně? Však ten rok nebyl zas tak tragickej na dobrý filmy ne? Dostali jsme Poslední souboj, film kterej nemá jedinou nominaci a tenhle rádoby tragickej, dojemnej western nebo co to vlastně mělo bejt překonává naprosto ve všem. ()

Likan7

Režijně a herecky zvládnutý, vším ostatním ale artová nuda, která mě nebavila od začátku. Ke konci jsem to vyloženě nesnášel. Utrpení diváka, který jen vyzkouší jeho schopnost dokoukat film, který ho absolutně nezajímá. ()

Adiemus

Ne sice špatný film, ale divný. Za sebe vidím problém v tom, že mi postava Petera Gordona průběžně připomínala postavy jiné - tu talentovaného pana Ripleyho, onde prototyp "skrytého zla" z knih Agathy Christie a při závěrečné scéně mi napadlo: "Mengele byl taky doktor." ()

Klajondr

Film absolutně o ničem, až je škoda tak skvělého hereckého obsazení. Dvě hodiny čekání na absolutně debilní konec s nulovou pointou. Touha netflixu zabloudit do mírně artového prostředí bohužel nevyšla. ()

mira.l

Ježkovy voči, to se to táhlo jak sopel. Jak to sakra dokázalo sesbírat tucet oskarových nominací? Co to ti akademici hulí?? ()

Flory14

Byl jsem nalákán na skvělého Cumberbatche a kritiky ceněný snímek. Benedict rozhodně ukázal že herec je fantastický. Zahrál nesympatickou postavu a musím říct že dost věrohodně ( až na to chlapáctví které jsem mu nevěřil avšak nebyl to záměr?). Syrové prostředí westernu je reálně vyobrazeno a hudba krásně podkresluje nepříjemnou atmosféru. Nicméně snímek je za mě dost "Art" a jak to bývá, co kritici oslavují, běžný divák neocení. Děj je dost složitý a až v extrémním případě hraje hodně na symboliku. Divák se musí neustále ptát, jestli každý provázek či kamínek nenaznačuje něco více. Téma celého filmu je skryté a pokud se člověk nesoustředí je úplně ztracen a neví o čem film je. Zkrátka takové snímky mě většinou moc nebaví a The Power of Dog mezi ně spíše patří. Není to špatný snímek jen je hodně nepřístupný. Hudba, herci, atmosféra to vše rozhodně funguje. Silnější tři hvězdy, možná bych i dal čtyři ale s čistým srdcem je nemohu dát filmu u kterého jsem vlastně plně nepochopil o čem byl. ()

Tosca

Předloha: stejnojmenný román Thomase Savage (1915–2003) z roku 1967, který letos vyšel i v českém překladu. – Působivé drama s hutnou atmosférou a překvapivým vývojem i koncem a jemně naznačeným homosexuálním motivem, s westernovou náladou. Výborné herecké výkony, zejména přesně obsazený Benedict Cumberbatch válí. Pěkná kamera a hudba. ()

dkas

Hutné a pomalé drama, které je nakonec temnější, než se ze začátku zdálo. Ale neseděl mi námět, hodně postav se chovalo divně, třeba bratr a jeho nová žena, divný obrat hlavní postavy (jaký měl motiv?). Ale hudba a obrazy výborný, to se musí nechat, zahraný to bylo taky až na dřeň. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022