Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

1svaty

Mám rád tyhle filmy. Řemeslo bylo odvedeno kvalitně. Dílo není určeno pro stádo naočkovaných(čímkoliv, třeba keep smilingem) a podle hodnocení díla poznám, kdo je buran a kdo ne. Kvůli těmto filmům jsem se sem ostatně pracně dohodnotil. Přiznávám také, že hodnocení obecně, samo o sobě a jako takové, je nepřijatelné. Ale je sranda číst to. Welcome, welcome, sílo psa. ()

HomerKubesh

Napětí by se dalo krájet. Mám tedy radši akční westerny (proto jen 3 hvězdy). Každopádně to bylo zajímavé... možná by si to zasloužilo i čtyři hvězdy, protože jak pravil klasik: "A jestli sem proto teplouš, tak ať sem teplouš." ()

davidh76

Jane Campion je velmi nevstricna vypravecka, potencialne zajimave veci preskoci a dvouhodinovy film badate, o cem to vlastne je. Dozvite se to v poslednich peti minutach. A rikate si - dve hodiny? Kratka povidka roztazena do nekonecna.... Filmy, kdy sledujete jizdu autem nebo na koni, misto toho, abyste se cokoliv dozvedel, nesnasim... Jane si mysli, ze dve hodiny nudy vyvazi zajimava pointa. Ne, nevyvazi. K zajimave pointe bych chtel i zajimavy dej. ()

jirikzaboj

Kdo hledá čistou westernovku, tady se nedočká. Je to pomalé, skromné, komorní a napnuté jak kšandy Jesseho Plemonse, kterého jsem si bohužel tolik ve filmu neužil. Naopak Benedict byl v obou svých tvářích naprosto úžasný a rozhodně přispěl k výsledné kvalitě filmu. Příběh je opravdu skomírající a je třeba se soustředit na každičký detail, aby mohl zaujmout tak, jak si režisérka představuje. Každopádně na mě to fungovalo a finální point je opravdu dobrý. Kostýmy , kulisy a hudba taky super. Krásná festivalovka. ()

Yofilmrapeme

Nejdřív si letmo přečtu, že je to western, pak vidím, že to má Obama mezi top 10 filmy za rok 2021 a po dvou hodinách koukání se sám sebe ptám: Co to kurva dělám? Ale hlavně co se to kurva děje? Že koukám na něco úplně jiného, než jsem čekal mi bylo jasné poměrně rychle, ale opravdu by mě nenapadlo, že to bude až takhle low. Chápu. Nejsem cílová skupina, ale co nechápu je pro koho tyhle filmy vlastně točej? ()

majorzeman13

Celkově hodnotím film 7/10. Benedict Cumberbatch je zde skvělý. Despotický,drsný,krutý,charismatický rančer z něj  přímo číší .... Nadprůměrná režie,kamera,scénář. No  i ta hudba je dost dobrá.  PS: Povedené komorní drama - western ,které nesedne každému,že? ()

NagatoPein

Silný a najmä ťažký film s krásnymi scenériami a prostredím. Skôr tichý a bez akejkoľvek katarzie na záver. Ľudia sú v ňom ľudmi so všetkými emóciami a chybami, ktoré tomu prináležia. Je možné byť silný bez toho byť tvrďák? ()

jjemi

Ve westernovém prostředí se pomalu odvíjí zdánlivě poklidný život dvou rozdílných bratrů. Čekáte. Jeden se rozhodne změnit svůj život a na povrch pomalu vyplavou touhy, probudí se nenávist a snad něco jako láska. Citlivý jedinec v sobě v sobě skrývá sílu muže a s rozvahou čeká na příležitost.  V závěru Cumbertbach moc pěkně hraje jen očima a jeho protějšek předvede v čem je síla psa, co znamená výraz "mám Tě na háku", "dostal jsem Tě na lopatky". ()

McGuffin

Obří továrna na chov hovězího v Montaně patří dvěma bratrům, kteří v ní pracují i bydlí. Poté, co spolu s hordou zaměstnanců jednu várku zralých krav úspěšně prodají, přestane režírující scenáristku Jane Campion hovězí zajímat a začne ukazovat, jaká je Síla psa, The Power of the Dog. Žádné takové zvíře ovšem publiku neukáže, zato jeden smutný bratr s novou smutnou ženou vyžení i jejího syna, kteří se oba nelíbí druhému bratrovi. Což ho po dost dlouhém filmovém čase stojí život. Taková je to prý síla. P.S. To je zpráva o matném příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Xakor20

Silný a emotivní příběh. Skvělý vizuál. Často povrchní dialogy zavdávají tomu si myslet, že všichni hrdinové jsou nějací psychopati a dříve nebo později jeden druhého povraždí. Zároveň to však dává prostor k tomu abychom připustili uzdu fantazii a spoustu skutečností si domýšleli a to mě vlastně moc bavilo! ()

Kchamobrasko

Z tohohle filmu jsem dost rozpačitý. Herecký výkony byli úžasný obzvlášť z pohledu Benedict Cumberbatche ale samotný příběh byl zvláštní. Možná že to bylo cílem autora, ale mě se to moc nezamlouvalo. Některé scény jsou pro lidi s velmi silným žaludkem a myslím si že na Oscara, na kterého je tento film nominován to nemá v žádném případě. 4/10 ()

badannie

Po vlažných reakciách od divákov som nečakala nič, no dostala som film s atmosférou, kedy viete, že sa niečo proste musí stať a že to niečo nebude príjemné. Aj napriek tomu, že sa na plátne veľa neudeje, vôbec ma film nenudil. Cumberbatch skvostný! ()

yrwen

K tomuto filmu by se hodil spíše název "Síla nudy a předsudků". Zejména ta nuda z mého pohledu proplétala celý snímek a po zhlédnutí jsem ani moc nevěděl o čem to vlastně je a tak jsem si musel ještě přečíst rozbor, abych se do toho dokázal líp ponořit. Drama to určitě je, ale westernem jsou tak akorát lokace. Herecké výkony dobré, ale neřekl bych, že je to materiál na Oscary. Film je snahou o soužití několika naprosto odlišných lidí, kteří tím často velmi trpí, ale také o jednom sblížení, které mi přišlo hrozně těžkopádné a na sílu provedené a nakonec úplně nelogicky utnuté s nedotaženým koncem. Takže 3 hvězdy jsou za Cumberbatche, lokace a charaktery postav.  60% ()

elho_cid

Teplí kovbojové už jsou žánr sám o sobě. Tohle je dost inťošský film, který se bojím leckdo nepochopí. Kamera určitě super, musel jsem se divit, jak je možné, že Kirsten Dunst vypadá tak hrozně, a proč herecky tak zaostává za možskými postavami. Někomu může vadit zabíjení králíků, mě spíš mrazí z nepotrestaného zla, kterým film končí. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022