Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

Mamutol

Je to ukrutně dlouhé, pomalé a vesměs nudné drama. Synáček to ovšem vymyslel celkem dobře, protože tady by si při vyšetřování proč a jak se to v závěru filmu stalo, neškrtnul ani inspektor Columbo. Stejně ale mám pocit, že když už se tedy syn a despota ke konci docela skamarádili, despota ho naučil jezdit na koni, upletl mu laso a ještě se mu svěřil, tak proč měl synek potřebu mu provést to, co provedl. Myslím, že by přestala i ta jeho matka chlastat první ligu. ()

PTomA

Pomalý, zádumčivý "western", který má všechny důležité prvky filmu pod palcem, počínaje jemnou režií, magnetickou hudbou a kamerou, skvělým scénářem, který může zmást, na konec by se hodilo zmínit perfektní obsazení Cumberbatche a manželů Plemmons-Dunst. Zajímavý příspěvek do letošní oscarové sezóny, pojednávající o definici mužství, potřebě někam patřit a tím, jak se vyrovnat se svými démony. Objektivně je to jednoznačně na 5, ale chybělo mi to vtáhnutí do děje, které by bylo lehce dosažitelné, kdyby byl film dostupný v kinech (v prosinci bude na Netflixu). Takhle loudavý film musíte vidět v kině, pak je smutné uvést film jen na Netflix (minimálně v naší zaprděné zemi). ()

Dweep

Já se fakt snažím najít důvod k tomu dát tomuhle filmu víc než jednu hvězdu, ale proste ho nenacházim..... A ani Benedictův dick tu brutální nudu nedokáže vyrovnat. ()

pafka

Cely film stoji na Benedictovi a jeho chovani. A to funguje naprosto skvele. Atmosfera a postupne sblizovani mleádeho ztenstileho hocha s tim nejtvrdsim clovekem, co je v okoli, je skutecne zabavne a  cekate uplne neco jineho, nez jak to nakonec skonci a v tu chvili i pochopite nazev filmu. Kdysi mi Micbos https://www.csfd.cz/uzivatel/266561-misbos/ rikal, ze ta Kirsten je naprosto nemozna. Musim ho s odstupem casu doplnit - ani ty roky a mraky filmu ji nepridaly a sledovat ji je stale otrava a nuda. Vylicit cloveka, ktery ma od chlastu uz rudy nos snad nudneji nelze. ()

madam.art

Srovnávání se Zkrocenou horou moc nesedí. Tenhle snímek zve k zajímavé podívaně, ale diváka nechá v otevřených dveřích, dál se nějak nejde dostat. Chyběla mi větší intenzita a srozumitelnost. Vysoko hodnotím nádherné scenérie krajiny. ()

mata77

Divák sa hneď na začiatku dozvie, kto je tu najväčší grobian. A veru je to cítiť v každom zábere, že Cumberbatch si rolu užíval od začiatku do konca. Ťažká doba a vzťahy medzi postavami, zvraty v správaní sú prezentované postupne a tak sa aj odvíja celý dej - nenútene a pomaly. Režisérka kladie dôraz na detaily, ktoré sa javia ako nedôležité, pritom ale nenápadne prezentujú hlavné motívy postáv. Scenéria lokácie je fascinujúca a s hudbou podčiarkuje celkový dojem z filmu. Námet zaujímavý, ale chýbalo mi viac napätia alebo dynamickejšia scéna na zrýchlenie tepu. ()

mkee

Film, ktorý nemá s jeho názvom naozaj nič spoločné a jediné v čom možno vyniká je jeho podprahový útok na ocenenia, ako spomína mclenin. Mimochodom, filmy z 90. rokov majú na Netflixe dokonca separátnu kategóriu. No prečo asi? Odpoveď ponúka aj súdobá Sila psa, ktorá okrem práve tejto odpovede a výborného Cumberbatcha už vlastne, s prepáčením, nič neponúka :). Dnes už, žiaľ, sila príbehu v Akadémii nestrháva pozornosť. Stačí "sila psa" alebo tematika rasizmu či homosexuality, hoci aj s bezduchým príbehom a dvojhodinovou nudou a hneď je to nominácia na Oscara... Videné menej ako 24 hodín pred Oscarmi - desím sa, ak takéto filmy budú naďalej vyhrávať hlavné kategórie. ()

Ironhead

To bylo tak strašně pomalé, depresivní a nezábavné... ocením tu jen krásnou krajinu, kameru a slušné herecké výkony... jinak pro mě osobně opravdu nuda k uzoufání. ()

jpacuta

Bezútěšná krajina, překvapivé finále a příšerná hudba. Přemýšlel jsem několikrát, jestli to mám vypnout a ač jsem to dokoukal, někomu to doporučit bych si asi nedovolil. Každopádně musím ocenit režii, kameru i herecké výkony, jakožto i rafinované vyprávění děje. ()

Dawe2

Jedna hvězda za skvělého Benedicta Cumberbatcha a za krásný vizuál a část scénáře. Jinak ale je film strašně dlouhý, skoro nic se tam neděje takže je nudný, očekávaný zvrat se nekoná a ještě to prakticky nemá konec. Tohle doporučit nemohu. Škoda dvou hodin. ()

PanJelen

Tak kdo poznal sílu psa? Western, kde se nevystřelí, je pomalu plynoucí drama, s hloubkovou analýzou všech postav, bez zbytečných dialogů. Celý film táhne veliká síla osobnosti Phila Burbanka, (Benedict Cumberbatch) který je hybnou silou a zabijí spíš svým pohledem. V kontrastu stojí Peter Gordon, trochu zženštilý studentík, který je ale drsnější než se zdá a má potenciál stát se masovým vrahem. Film nutí k zamyšlení kam až můžeme zajít, pro ochranu svojí nebo blízkých a co se dá ospravedlnit a co už ne. ()

kokofek

Lidský,hluboký a citlivý .Tak bych nazvala tento snímek,který svým pomalým tempem vyprávění umožní divákovi,aby si to užil. Aby nasál atmosféru doby a pronikl do problémů postav. Zatím pro mne nejlepší co jsem mohla vidět. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022