Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Thalin

Jak byla jednička relativně nenucená, vtipná a přiměřeně akční, tak tady je to vše vyhnané tak o dva levely nahoru a dělá to jen škodu. Všeho je tu zkrátka moc. Přehnaná míra rádoby humoru a hlášek v absolutně každé situaci, přestřelka co pár minut, doplněno o nadávky, které asi mají podtrhnout humor, ale akorát to celé ještě víc staví na cringe úroveň. Reynolds zamrznul na bodu, kde hraje pořád dokola akčnější a hláškující verzi sebe sama a ostatní role na tom nejsou o moc líp. Věčně sprostá a agresivní Salma začíná po chvíli jít taky dost na nervy. Aby to nebylo náhohou málo americký tak tam narveme přestřelku z vrtulníku, černýho fotra a kupu mafiánských a filmových klišé. Včetně nesmrtelnosti postav, kdy je může srazit auto, domlátit všechno a všichni a ještě schytají kulky a stejně si odkráčí středem. Těžko věřit, že tohle má na svědomí stejný člověk, jako jedničku. Tady je zkrátka všechno vyhnané do přehnaného extrému, který po chvíli přestane být  vtipný i akční, protože to v podstatě jde z přestřelky do přestřelky, během které všichni zvládají kecat, promlouvat do duše a hláškovat. Což nefunguje a působí to křečovitě. Neříkám, že se na to nedá dívat, místy to i pobaví a na nudný večer dobrý, ale víckrát se na to dívat nepotřebuju. Zkrátka takový slabší průměr a ukázka, že angličtina jinou nadávku než "fuck" očividně nemá. ()

charles3

Oproti jedničce přibyly další dvě herecké hvězdy, stopáž, akce, flashbacky a nespisovné repliky postav. Na mě to zabralo a bavil jsem se ještě o něco víc. Za zmínku stojí i vydařený vtípek po závěrečných titulcích. Za mě 71 %, tudíž zaokrouhluji nahoru. ()

wollfy

Známí herci v nečekaných rolích (krom Raynoldse ten zase jede to svoje) a vcelku prdel. Prostě komedie, žádný Tarantino ale vcelku slušný pobavení ()

LEFTFLANK

Nemal by som problém pozrieť jedničku znova. To sa nedá povedať o tomto sequeli. Vo futbale by sa to dalo porovnať s veľmi škaredo prekopnutou jedenástkou. ()

EDEN13

Viděno v kině...pro mě je pořád chození do kina jako svátek, takže si volím filmy o kterých jsem aspon trochu přesvědčená, že budou stát za to....u tohoto filmu jsem se, ale sekla....jen málokdy se mi stává, že se v kině nudím, nebo že ve mně film nic nezanechá, ale toto byl přesně ten případ. Velmi přepálený a překombinovaný, ukřičený, místy až nevkusný film, který stojí a zároven padá na hláškách o sexu a vulgarismech. O nějaký byt trochu pochopitelný děj, se tu nikdo nesnaží...tvůrci evidentně sází jen na vztah mezi hlavními protagonisty, který ale také za moc nestojí, a ve výsledku je vám vlastně jedno co s postavami bude. Antonio Banderas, který má normálně charisma na rozdávání je tady naprosto nevyužit a jeho postava coby záporáku je tu akorát tak k smíchu stejně jako jeho ultra pitomá zbran, která vůbec nedává smysl. Postavy tedy bojují proti něčemu totálně hloupému... a jen se stěhují bez nějakého většího smyslu z místa na místo, kde čím dál tím hloupěji hláškují...autoři si evidentně mysleli, že když do filmu nacpou co nejvíc vulgarismů a hlášek se sexuálními podtexty, tak že to bude hrozně cool a zábavný.......ale v kině se teda nikdo nesmál no. Verdikt: Film nestojí za zhlédnutí...není v něm nic co by člověka mohlo zaujmout. Vtip sice občas filmem prosvitne, ale nejedná se o nic převratného. Postavy se většinu filmu chovají jako na drogách... mnoho scén, je naprosto mimo a zbytečných...celý film je jeden velký bizár, který není tak hloupý, abyste se mu mohli smát, ale není ani tak bizardní, aby byl zajímavý a neotřelý. Film se do kina nehodí a s těmi svými neustálými vulgarismy může jít akorát tak víte kam.....nechápu proč si někteří tvůrci pořád myslí, že film může stát jenom na rádoby vtipných oplzlých sexuálních hláškách...není o co stát ()

McGuffin

Všichni tři, Zabijákova žena & bodyguard, Hitman's Wife's Bodyguard, manžel zabiják i bodyguard mají svůj osud docela pevně v rukou a aby to se světem a jeho datovou sítí, kterou má na mušce jeden gauner, dobře dopadlo, dostanou na starost i jeho osud. Do jihoevropské cesty se jim sice pletou sem tam nějaká policie, sem tam nějaká náhoda a jednou i někdo z rodiny, černá ovce, ale to všechno jen proto, aby řeč nestála, scénář Toma O'Connora ztloustl a o zábavu bylo postaráno. Ale zpět k datovým kabelům, gaunerovi a osudu světa. Dopadnou přesně tak, jak si publikum přeje, takže už víte. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

DerfelCadarn

Za mě velký zklamání. Z vtipné "jedničky" do trapné "dvojky".  Neříkám, že se tam nedá zasmát, ale celkový dojem hrozný. Už to, že k tomu verbal napsal celkem civilní komentář mě mělo varovat. ()

floppy4

Asi budem jeden z mála ale dvojka sa mi páčila viacej ako jednotka. Je to síce rovnaká priblblá pitomina, ale absurdný humor mám rád, takže takmer dve hodiny primitívneho hláškovania a bavil som sa celkom fajn. Salma Hayek konečne dostala priestor a hlavná trojka má medzi sebou chémiu. Akcia a celý plot rutinná vec, za mňa to ťahali tie blbiny. ()

Mart4s

Dámy a pánové NE, opravdu se nejedná o dobrý film. První díl, měl vtip, akci, správného záporáka a výborný nápad. Ten druhý na vše z vysoka sere. Akce je nudná, vtip už není vtip, velké množství známých jmen je spíše ke škodě. Ačkoliv trailer navnadil, že by se mohlo jednat o zajímavý počin, během prvních 10-ti minut zjistíte, že tomu tak nebude. Jedná se o zbytečný snímek, který akorát pošlapává památku předchozímu dílu. Dvě hvězdičky za prsa Salmi Hayek, a to jsem velkorysý. ()

HitAgent

První film na kterém jsem byl letos v kině s přáteli. Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a přehrávající Salma Hayek jsou cool. Celkově je to zábavná akční jednohubka, která je v některých momentech silně stupidní, ale bavil jsem se. 60% ()

Bratyslavcan

Úroveň filmu brutálne klesla. Divím sa, že to sú stále tí istí tvorcovia. Postavy sú nepremožiteľné, humor silený, dialógy jednoduché a dej strašne preuzlený. Často krát som sa pristihol ako pozerám film a zrazu, že: "Čo sa tam vlastne deje?!". Minúta mi prišla ako päť minút. Veľa scén totožných s prvým dielom. Opakovaný vtip už nie je vtipom. Toto bolo obrovské sklamanie. ()

KiSsNeO

Hrozně se to táhne. Vypadalo to zábavně, ale omyl. Banderasovi to hraní nežeru. Po tom co hrál "bláznivýho psíka", kterej se snaží každýmu zalíbit v Expendables (btw. ta role mu seděla), tak tady je spíš k smíchu, ale ne v tom dobrým slova smyslu :D Přijde mi to špatný i jako parodie. Měl jsem problém to dokoukat, je to fakt nuda :/ ()

PachoSK

Ryan je teraz v kurze a preto sa ani nečudujem, že vystriedal vyhasnutého Liama Neesona, ktorý na nás pár rokov vyskakoval aj z chladničky. Tento filmík však hodnotím ako - "slabučký podpriemer". Pojem "akčná komédia" je už sám o sebe prúser a nemožno z toho očakávať filmový masterpiece. Humor šitý na Ryana Raynoldsa, ktorý fungoval v Deadpoole a tak trochu aj vo Free Guy, tu však absolútne ani z jedného promile nefunguje. Pocit trápnosti nastával najmä pri Salme Hayek, pri ktorej to proste bolo extrémne silené. Zjednodušene povedané, ak niečo nepodám vtipne, treba na to hlasito poukázať, začať teatrálne mávať rukami, použiť vulgarizmy a dúfať, že daný nepodarený vtip sa vtipom stane. Alebo žeby nie! Typický príklad filmu, kde ani veľké mená nestačia. Do 2 rokov si na tento film už nik nespomenie., žiaľ. ()

Michal_Z

O poznanie horšie ako jednotka a nezachránili to ani Morgan Freeman ani Banderas. Humor až tak dobre nefunguje, z niektorých postáv sú tu urobení doslova terminátori a z pôvodne výborného bodyguarda je tu spravená nejaká podivná karikatúra Clusoa (neviem ako sa to píše) alebo koho. Jednohubka, ktorú keby som nevidel, tak o nič neprídem. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)