Zabijakov osobný strážca 2

• Česko Zabijákova žena & bodyguard (viac)

Spolupráca so zabijakom Kincaidom z predchádzajúceho dielu zanechala na bodygardovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce ochrankára. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena, neslávne známa medzinárodná podvodníčka Sonia Kincaidová, ktorá je ešte drsnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Namiesto pokojného relaxu pri mori čaká na Michaela bláznivý road trip plný automobilových naháňačiek, výbušnín, barových bitiek, ruských gangstrov a talianskej mafie, ktorá je schopná všetkého. To je však ešte len začiatok. „Ostrá trojka“ sa postupne zaplieta do svetového sprisahania, za ktorým stojí psychopatický miliardár s tvárou Antonia Banderasa. Takúto dovolenku by asi žiadny terapeut neschválil… (Bontonfilm SK)

Sopholojong

Dajte uz prosim vas niekto Patrickovi Hughesovi natocit nejaku Smrtonosnu pascu alebo drahy letny akcny blockbuster aspon za 150 mega. Akcia (demolacia dialnicneho mosta) a hlaskovacie sceny (What's that name? Asshole?/ Chucky doll/ boobs push) mu idu teda mimoriadne. Tentoraz si to number one milf sucasneho Hollywoodu (spolu s Carlou Gugino) Salma "yummy boobs" Hayek kradne uplne pre seba (az na ten sileny prizvuk). Vsetci ostatni su viacmenej len herecky nadpriemernymi (fucky si vychutnavajuci SLJ, zmateny a trpiaci Reynolds, Tom Hopper ako slusacka kopia Reynoldsa na zaporackej strane barikady) alebo priemernymi (prdacky interpol polis Grillo, gycovite prepaleny zaporak Banderas) nadhadzovacmi k jej vychutnavkovemu vykonu. Hughes atmosfericky (az bondovsky) strieda lokacie, ma to dynamiku, spad, letny blocbusterovsky oder, kopy fuckovania a jednu scenu, pri ktorej som od smiechu skoro spadol z kresla - Reynoldsova predstava kradnuteho vanu s naslednou autonahanackou za zvukov songu od Tiny Turner verzus realita zaspatia za volantom. Slabsich pat hviezdiciek (rovnako ako jednotke) najma kvoli tym prepalenym rodinnym hodnotam a uz to nie je poprvykrat (sustredi sa to na viac postav a tym sa ta skvela chemia medzi Jacksonom a Reynoldsom z jednotky ciastocne vytratila)... ale Salma, fucky, akcia, Reynoldsovo vybijanie prednych skiel, vyletenim z nich (i akekolvek narazy do neho), preklopenie "daddyho" Freemana a uplne zaverecne WTF? to kompenzuju grandiozne. PS: Tie kozy Salmicky su aj po patdesiatke vystavne, akurat v zabere, ked je v modrom leather oblecku, filmari si viditelne pomohli s CGI s jej figurou. 9/10 ()

Mukade

Salma Hayekina pizda - tá osoba ktorú hrala - začala byť po chvíli (ak nie hneď od začiatku) strašne otravná a ešte sa to ďalej stupňovalo. A to mi začalo kaziť celý film. Hviezda dole kôli tomu (neskôr už našťastie stíchla). ........ Ale o to viac ma potešili vtipy na jej účet, napr od Vladimira... ................... viaceré dialógy (+ vizualizácie okolo nich) boli trápne a hlúpe, sťahujúce hviezdy dole, napr niektoré M. Freemana... .............európa/nia zobrazení ako poor mofos, neschpní ničoho a gringos have to save them xDD ............. "my baby cucaracha, u just signed the adoption papers" xDDD ()

Bogrant

Už jednotka mi neprišla obzvlášť špecifická, ale aspoň sa na nič nehrala, mala nadhľad a novovzniknuté duo Reynolds-Jackson si sadlo nečakane dobre. Pokračovanie ale už iba prehráva tú istú pesničku, navyše s absolútne nezáživným a zbytočným "lovestory" scenárom, kde Reynolds trafí tak každú siedmu hlášku, Jackson je nonstop zaseknutý v tej istej motherfuckin' póze a uškriekaná Salma hrá tak na päť zlatých malín. Akcia je potom umelotvorný výplod (pod)priemerného režiséra, ktorému sa už podarilo odpáliť pred časom i Stalloneho a spol. I strelené akčné komédie môžu byť do určitej miery seriózne, no táto má od toho ďaleko a navyše nebaví. Schuti som sa zasmial iba na úplne poslednej scéne. Slabota. ()

bigmatko

- Za tie Salmy Hajek dmúce prsia po dve hviezdy stačiť musia. Zvyšok pánskej zostavy ten už tak moc nebaví. Zvučné mená, akčné scény, kypré vnady v centre diania  odchádzam však bez uznania. Nebiť pani Salmy a jej výstrihu stačil by mi trailer a čo to málo v zostrihu. - Evidentne sa páni a dáma náramne bavili pri natáčaní ale tam zábava končí. Postupne sa kumuluje trápnosť a dej príbehu sa trhá na márne nelogické kúsky až to začína mať podobu paródie na prvý diel. A nedá mi nevrátiť sa opäť k tým prsiam. Sú totiž ústredným motívom filmu inak je to len nevýrazná zmes akcie aj keď s dobrými hercami. ()

alisek87

Nebylo to sice tak vtipný jako jednička, ale pořád akční film, co má spád a který si ze sebe vlastně děla srandu - přehnané výbuchy a akční scény. Bavila jsem se celou dobu :) ()

Tr0nic

Pri taktom žánri nečakám, že by šlo o niečo seriózne. Hlavným dôvodom je zábava a to je práve ten problém. Zatiaľ čo jednotka šla cez vtipné linky prirodzene, tu je takmer všetko na silu. Reynolds je doslova otravný a pár ,,motherfucker" od Samuela L. Jacksona to nezachráni. Čo sa Salmy týka, radšej som si predstavoval, že tam nie je. ()

Lamac79

Nenadchne ani neurazí, celkem fajn oddechovka na nudný večer.. Čekal bych větší akci, no na druhou stranu  se aspoň u Reynoldsových vtípků zasmějete.. ()

vinducha

Kdyby v tom nebyl takový bodycount , myslel bych , že cílová skupina je tak mezi 9 - 14 lety , je to tedy akcí natřískané až po ko..t , ale oproti 1 mi to přijde takové blboučké , každopádně podívat se na to dalo , ale 1x stačilo. ()

Tomulka

Tak to je propadák. Zábavné to nebylo vůbec. Dialogy jsou děsivé a herci odvedli jen standart. Padouch vyloženě trapný a chemie v přední trojici je nechutně pojatá! ()

HBJ

Hodně velká slabota oproti prvnímu dílu, řekl bych spíš celkem sračka..Banderas, Freeman, Grillo, úplně zbyteční a trapní.. Další díl už fakt ne, cuccarracha !! ()

Polux

5/10 | Typická dvojka se všemi příslušnými atributy - více (rádoby)humoru, více zběsilé akce, více krve, více postav a obecně více wtf momentů. Na pilu se prostě tlačí ve všech myslitelných ohledem úplně na všech úrovních a za každých okolností. | Jedničku za kdo ví jaký klenot kinematografie nepovažuji, takže očekávání u dvojky nebylo postaveno nijak zvlášť vysoko a možná/tudíž proto se žádné výrazné zklamání v mém případě nedostavilo. | Co je na téhle sérii imho nejzajímavější/nejvtipnější je fakt, že jde o týmovku dvojice herců, kteří hrají jednu a tu samou polohu/škatulku, nehledě na konkrétní roli nebo film, ovšem z mého pohledu s naprosto odlišnými výsledky. Zatímco Jackson, který je už roky zacementován v poloze "badass motherfucker", funguje (téměř) vždy a všude, u Reynoldse, který od Deadpoola pilně pracuje na trademarku "naivní ukecaný vtipálek", mám nepříjemný pocit, že se level otravnosti/únavy z jeho opakování se nebezpečně blíží hraničních hodnot. A to jsem ještě neviděl Free Guye:-) | Nesmyslný děj nemá cenu řešit, ten je ve filmu jen proto, aby se nějak pospojovaly akční a dialogové scény. Těch je v obou případech docela dost a odsýpají celkem slušně. Jackson a Reynolds hrají svůj standard, Freeman a zvláště Grillo jsou značně nevyužiti, Hayek brutálně přehrává a (bohužel) levelem otravnosti má Reynoldse na dohled, ale sluší ji to v podstatě pořád stejně a Banderas se snaží, seč může, ale prostoru nemá nazbyt. Rozhodně bylo ale fajn, vidět opět po letech Hayek a Banderase spolu v jedné scéně. A to je asi tak vše. Viděno a poměrně rychle zapomenuto. Pokud někdy vznikne trojka, tak se určitě podívám, ale těšit se na ni nebo dokonce ji vyhlížet naprosto jistě nebudu. | PeZet ()

mire.k

Má to těžkou prdel. Ale jinak dobrý odvaz a je vidět že si z toho dělali tvůrci srandu. Někdy až moc. Chyběla lehkost. Prostě po shléfnutí komedie jako po složení vagonu uhlí. ()

soukyd33

Ty dialogy a hlášky, to nemá chybu. 😄 Herecké obsazení TOP. Herecké výkony super. Příběh je průměrný. Scény, některé super. Poznámka: Tuhle trojku by jste poznat nechtěli. 😄 Hvězdiček 3 ()

Kivis

Hloupý. Ale příjemně. Začátek vypadá katastrofálně. A tím nemyslím to úvodní entrée, jehož rozuzlení je jasné po pár desítkách vteřin. Myslím tím pasáž až do chvíle setkání zabijáka a bodyguarda. Jakmile se ti dva potkají, nerozjede se sice tak zábavná jízda jako v jedničce, ale aspoň se to nějak utřepe. Trapné chvíle přestanou být jen čistě trapné a občas i pobaví a nakonec si člověk řekne, že to v rámci žánru nebyl žádnej průšvih, ale docela solidní zábava. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)