Thom (Freddie Highmore) je nadaný študent inžinierstva na Cambridgeskej univerzite, o ktorého sa uchádza niekoľko veľkých ropných spoločností, ktoré mu sľubujú stále vyššie platy a pracovné výhody, pokiaľ pre nich bude pracovať. Thom ponuky odmieta a neskôr pri večeri svojmu otcovi, riaditeľovi ropného koncernu, vysvetľuje, že nechce žiť život v ropnom koncerne. Počas tohto rozhovoru dostane anonymnú textovú správu od niekoho, kto ho v reštaurácii pozoruje a kto mu povie, aby sa s ním zišiel v klube. Vydá sa na miesto, kam bol inštruovaný, a stretne sa so ženou menom Lorraine (Astrid Bergès-Frisbey), ktorá ho následne zoznámi s Walterom (Liam Cunningham), ktorý vedie záchranársku spoločnosť, ktorá zo dna oceánu vylovila cenný poklad známy ako "poklad z Guadalupe", ten bol však zabavený španielskou vládou, pretože Walterova spoločnosť vykonávala záchranné práce nelegálne. Walter zostavil tím zložený z členov s rôznymi schopnosťami, medzi ktorých patrí Lorraine, podvodníčka a zlodejka, Simon (Luis Tosar), expert na logistiku, Klaus (Axel Stein), počítačový hacker, a James (Sam Riley), Walterov dlhoročný partner pri hľadaní pokladu. Walter potrebuje Thomovho inžinierskeho génia, aby im pomohol dostať sa do trezoru vo vnútri Španielskej banky, kde je zhabaný poklad uložený. Thom s pomocou súhlasí a pripojí sa k nim v Madride počas majstrovstiev sveta vo futbale 2010, kde Španielsko bojuje o titul majstra sveta. Ako svoje krytie využívajú hluk davu mnohých fanúšikov, ktorí sa v meste zhromaždili, aby sledovali zápasy, a oni tak mohli nerušene preskúmať banku. Vďaka tomu zistia, že trezor sa nachádza na obrovskej váhe pod veľkou vodnou nádržou. Pokiaľ sa hmotnosť na váhe len trochu pohne, trezor bude zaplavený vodou a utopia sa v ňom všetci, čo sa ho pokúsili ukradnúť... (TV Markíza)

Dogfish

Vykrást nejlépe střeženou banku s pomocí vysokoškoláka, když nikdo z lupičů nikdy neviděl trezor ? OK, takových vyloupení jsme už viděli tuny, ale proč ne. Spíš mě neseděli někteří hlavní postavy. Ten mozek celé operce, co odmítá lukrativní nabídky a pak jde do podzemí vyloupit trezor a riskuje hezkých pár let za mřížemi vypadá s tím debilním úsměvem na pěst a ta anorektická ušatá kopretina s hlavou jak vetřelec... To nenašli nikoho horšího ? ()

AloeB

Španělé zřejmě hodně rádi vykrádají vlastní bankovní instituce, ideálně v Madridu, ovšem na rozdíl od nedávno viděných Las brujas de Zugarramurdi a La casa de papel jde o skutečně o přímočaré heist movie, kde je loupež skutečně na prvním místě. S druhým jmenovaným to mimo spoustu dalších podobností (trezor chráněný zaplavovacím systémem, génius loupící pro adrenalin, krutopřísný sekuriťák) sdílí i poselství: Vyserte se na loupení bank, dokud nemáte dostatek peněz na potřebné nářadí, díky kterým ovšem zároveň v prvé řadě vůbec loupit nemusíte. Jinak vcelku koukatelná ale zoufale obyčejná zábava s regular Luisem Tosarem a v prvé řadě i mrtvolnou ale pořád hezkou Àstrid Bergès-Frisbey, k níž i po letech, co jsem s ní nic neviděl, stále něco cítím. Velmi si cením náběhu na pokračování, jakože přesně takhle by měl vypadat foreshadowing sequelu. ()

Kingjiri

Průměrnej heist biják, ve kterym nic nepřekvapí, ale vlastně ani nijak nezklame. Líbilo se mi, jak příběh pracoval s událostma kolem MS 2010 ve fotbale a že hlavní hrdina nebyl žádnej namakanej modýlek, ale obyčejnej vychrtlej nerdík, což bylo v rámci žánru příjemný zpestření. Akce byla solidní, napětí bylo tak akorát a filmařina byla celkově fajn. Nicméně ani tak se tvůrci nedokázali uplně vymanit z průměrnejch vod a je dost pravděpodobný, že pár měsíců po projekci už si většina diváků na biják ani pořádně nevzpomene. Za mě teda vcelku spokojenost, nicméně bych přece jenom od španělský kinematografie, která zejména thrillery a různý napínáky fakt umí, čekal trochu víc. ()

celticek

Žádný masterpiece, ale ani provar. Solidní námět, herecké výkony slabší. Chválím závěrečný track God save the queen od Sex Pistols. Průměr jak když střelí. ()

Mamlas

Slušný film o partě nadšenců, kteří se pokouší vykrást unikátní bankovní trezor. Dobrý námět i zajímavě natočeno, jen místy přehnané a nesmyslné. (62%) ()

PlysovyMacko

Lacnejšia európska verzia heist movie s beckovym castom vhodná jedine do televízie. Jediný zaujímavý moment je, že pokazia lúpež a skoro pri tom zhebnu. Nepochopila som na čo je treba trezor plniť vodou, nestačilo by lupicov vnútri len zamknúť? Freddie hra to iste-genialneho nerda. ()

mac000

Tak trochu směsice různých motivů z heist filmů, tak trochu parodie na krimi thriller, vypočítaná na efekt. Neznámí herci, motivy, které jsou obehrané. Na straně plusů - dobré tempo a napětí (s momenty překvapení) až do samotného konce. A dobové záběry na španělskou fotbalománii na MS 2012 ()

ostravak30

Španělských filmů jsem moc neviděl a režiséra Jaume Balaguera neznám. Velká španělská loupež se ale moc neodlišuje od třeba Dannyho parťáků, kteří jsou lépe obsazeni a ještě mají k dispozici velikou zbraň - nadhled a humor. Pomineme-li klasický nešvar filmařů, tudíž že z technického hlediska je téměř všechno na obrazovce nemožné, pak film právě humoru moc nepobral. Jak už to tak ale u podobných filmů bývá, loupež je neproveditelná a proto se do ní pachatelé pouštějí. Jinak by to diváky ani nebavilo. Přeci jen je tu ale něco jinak. Madridská banka je totiž nejen nedobytná, ale místy vypadá jako skutečná pevnost nebo díky svému systému chodeb a vnitřní výstavbě spíše Gringottova banka. I možnost zaplavení je originální, ale spíše mě vrhá blíže k Indiana Jonesovi. Takže efekty jsou skvělé, ale tenhle dojem mi utkvěl nejvíc. ()

a0001

Získal si pozornosť, od začiatku pôsobí zaujímavo, génius, ktorý na všetko príde vďaka intelektu a má rád výzvy. Škoda len, že scenárista pajdá miestami na nohu logiky a nanešťastie príbeh je nekompletný a deravý. Premárnený potenciál.. ()

xxmurphyxx

Vo svojej podstate úplne za vlasy pritiahnutá heist blbina, ale solídne natočená s fajn kastingom a dobre plynúcim tempom, bez nejakej výraznejšej vaty. Malo to fajn príbeh s menším zvratom a záverom, ktorý si pýta pokračovanie a ak ho dostane určite ho nevynechám. Takýchto filmov zas tak moc nie a chémia medzi touto bandou čorkárov bola, takže prečo nevyužiť ešte raz. Hlavne treba pri filme vypnúť hlavu a nesústrediť sa na to čo je reálne a čo nie, čo by fungovalo a čo nie a človek si užije túto fajn jednohubku. ()

Mamutol

Ze začátku to vypadalo dobře, ale pak to šlo pomalu ale jistě do kopru. Proč se ten mlaďas vysokoškolák pořád tak debilně tlemil, to jsem nepobral vůbec a ta super ošklivá krasotinka tomu taky moc nepomohla. Ale jinak to bylo celkem koukatelné, nenudil jsem se. ()

srolyma

Španělé po fenomenálním úspěchu La casa de papel vsadili na stejnou notu a natočili celkem zábavnou bankovní vykrádačku, bohužel se slabší a předem odhadnutelnou pointou. Sice nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, ale co, je spousta řek podobných a tahle se docela povedla. ()

blazma

Pojďme krást... a rovnou si vybereme nejzajímavější trezor co snad může existovat a k jeho otevření nám pomůže zázračný klučina. Chápu, že vidina peněz a bohatství je lákavá, ale přijít někdo za mnou se slovy, hele chci vykrást super promakaný trezor... Tak si poklepu na čele a zdrhá. Prostě mi to přišlo od začátku přitažené za vlasy a film se snaží vyhrotit situace až moc. Pak vznikají absurdní nereálné situace, které se podaří vyřešit rychlostí blesku. Jako nevím no, dalo se to... ale pořád nevím. ()

Kushina

Tyhle filmy ve stylu loupeže po Italsku prostě miluji. Spousta plánů, taktik, skrývaní se, super technologie a když se to vše zkombinuje, tak vznikne něco jako Way Down. Libový film který si rozhodně červenou barvu zaslouží. 80% ()

argo.smile

Lupiči pokladov bez lovcov. Nemastné a neslané, bez napätia či akcie, všetko vyriešia (aj to najťažšie) behom chvíľky lebo majú vysoké IQ v rukáve. 2,5*. Hodné do TV na víkend. ()