3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Jazzzz

Co je na tom filmu nejsmutnější je jak ohleduplně a mírně se jednalo s přistiženými úchyly. Někde jsem četl, že snad jen jeden skončil v base. Pozaviral bych je všechny, nebo mě napadá jeden přiměřenější trest pro takové úchyly, kastrace. Filmově nehodnotím, viděl jsem verzi 15+ a stačilo. Hodnotím nápad a poukazani na hrozbu, kterou si mnozí rodiče neuvědomují. ()

elanius

(11/2022) / Vít Klusák je docela pojem v českej dokumentaristike. Má úžasný cit pre témy a originálny prístup. Podľa mňa však má väčšina jeho filmov problém s finálnym vyznením témy. Chýba ten pohľad, že čo vlastne ďalej s tým čo sme videli. On je skôr taký otvárač tém ako riešiteľ. V síti je šokujúci materiál, osobne by ma ani vo sne nenapadlo ako rýchlo a jednoducho sa dotyčný perverzáci ozvú a ako krátko im stačí aby išli rovno na vec. Odobne tiež ťažko rozumiem tomu, že tých pár odsúdených dostalo len podmienky. U nás na Slovensku za 1g trávy dostane človek viac ako za sexuálne obťažovanie mladistvých. Smutné. (7/10) ()

ZeroCZ1233

Na vrcholu dokumentárního odvětví stále trůní dokumenty přírodovědné a dějepisné, jejichž hlavním úkolem je hlavně poučit než cokoliv jiného. V síti toto prastaré poslání dokumentů vykonává také, zároveň se Klusákovi s Chalupovou daří podnítit lidi k uvědomnění a potřebné diskuzi, jež na téma sexuálních predátorů na internetu nebylo do této doby tak rozvinuté. Hlavní cíl tedy splněn byl, ale je samotný dokument opravdu tak kvalitní? To si kurva pište. Hlavní dva matadoři už mají něco za sebou a tady své nashromážděné zkušnosti využili v nejlepší možné podobě. V síti je plné nechutností a zarážející smutné reality, sexuálních predátorů se na internetu pohybuje více než by si dřív kdokoliv troufl tvrdit, Klusák s Chalupovou jejich počtem nešetří, tudíž slizkých chlapů se stopořenými penisy je tu mnoho přesně jak marketing sliboval, naštěstí se to vše netočí jen kolem těchto vskutku laskomních záležitostí. Dostanete také slušnou dávku poučení i ukázku těch slušných, jež se na internetu pohybují. I přes tu přemíru nechutenství je V síti i dokonalá černohumorná komedie, vy na plátně vidíte reálného člověka, jenž provádí nechutné amorální prasečiny vůči dětem, jenže situace je tak neuvěřitelná, že se nechutenství snadno přeměňuje v bránici trhající smích i u scén, jež k tomu určeny nebyly. Já osobně jsem se se svými přáteli šel před promítáním psychicky posilnit několika dvanáctkami (jak ironické), tudíž jsem byl k této skutečnosti ještě náchylnější a o to hůř jsem se pak cítil, když jsem si po projekci uvědomil, čemu jsem se vlastně tak neurvaně řehnil. V síti je masterpiece v tom, co ukazuje, jakou myšlenku nese a jakým způsobem lidi ovlivní a jsem rád, že zrovna tohle má pozornost, jež je u tohoto tématu tak důležitá. Už nikdy nebudte na anonymní konverzace na internetu pohlížet stejně jako dřív a já smekám klobouk i s vlasama před panem Klusákem a slečnou/paní Chalupovou, herečkami a celým týmem. Nejvyšší možné hodnocení. ()

hroubek

Tento dokument se na české scéně neztratí, ba naopak, díky svému "vděčnému" tématu se o něm bude hodně mluvit. A je to jen a jen dobře, jelikož tato tématika si zaslouží mnohem větší pozornost. Co se týče filmařské stránky tak to není žádné veledílo, na druhou stranu má to téma, které je samo osobě dost hodně zajímavé a silné. A zde nejvíce platí, že je obsah silnější, než forma. Osobně jsem byl hodně zhnusený, nebylo mě vůbec příjemně a film se dokáže velmi snadno vrýt pod kůži a rezonovat i několik dní po zhlédnutí. Z mého pohledu mohli jít tvůrci trochu více na dřeň, dát divákovi jistou satisfakci, a mnohem více rozebrat proč se to děje a jak tomu zabránit. I přes tyto nedostatky se jedná o silný a působivý dokument, jenž by se měl dostat mezi co nejvíce lidí, a hlavně mladých lidí, a dětí. ()

bizz_mjc

Já nic, já muzikant? Kdepak, to pohlavní žlázy, chorej mozek a nedostatek porozumění v dětství. Nebezpecnej svět na každým rohu, který vyjma rodičů postrádá strážný anděly. I když, jeden se našel a děkuju za něj. ()

LEGACY

Hrozně moc důležitý film, který měl patrně vzniknout už dříve. Rodiče doufám budou na své dítka dohlížet trochu víc a budou si vědomi potenciálního nebezpečí. Chtěl jsem za každou cenu necenzurovanou verzi, každopádně již po prvním hovoru jsem věděl, že to byl tah vedle. Po zhlédnutí film okamžitě mažu, protože druhé promítání nebude. Profesionální až puntičkářská práce štábu i mladých hereček, klobouk dolů, sám bych to takhle nesvedl. Čísla ukazují, že co se jevilo jako problém přerostlo v něco ohrožujícího. Tento projekt pomohl zkrotit několik sexuálně vymletých mozků, co cílí na slabiny mladistvých, hrůzu mi však nahání zbytek magorů, co dvanáctkám vyhrožují a masturbují před obrazovkou bez jediné známky porušení základní soudnosti člověka. Hodně nepovedená guilty pleasure, hodně povedený vševypovídající snímek. ()

Castrator

Jenom jsem si chtěl dát polívku a nějakou náhodou z toho byla mrskačka na kameru před dvanáctkou a posílání pedoporna. Asi mi to nebudete věřit, ale fakt to tak bylo! Kdybyste se raději věnovali důležitějším problémům (nebezpeční schízáci volně se pohybující mezi lidma) a nešikanovali zranitelný kluky, co se vydíráním mladejch holek jenom brání tomu krutýmu světu tam venku. Teď abych se snad bál, že skončím v Krimu. (Protože 9 z 10 debilů tenhle komentář nepobralo, tak nápověda: Klusák, Větruše, Ústí, Babiš mladší, Krym.) ()

mkubalikova

Za odvahu tvůrců a hereček otevřít diskuzi na téma, před kterým my dospělí často zavíráme oči. Kudos tomu mladíkovi, který dokázal rozbrečet herečku, štáb i nás v kině. 100% ()

JoseBenes

Dokument mi rozhodně nepřijde jako "zásadní dílo české dokumentaristiky"; pokud nejste kategorie 50+ a máte nějaké ponětí o lidech, kteří se na internetu pohybují, a o platformách jako jsou lide.cz, nemůže Vás V síti ve svém hlavním poselství zásadně překvapit. Ale produkční hodnoty a herecké výkony zase nelze hodnotit jinak než na jedničku. No, nevim, jestli u toho kluka, který si chtěl "jen povídat", zveřejňovat jeho podobu včetně jména. Přece jen, už jenom fakt, že má přítelkyni a ona zjistí, že si ve volném čase jde povídat na lide.cz s dvanáctiletou holkou, může mít dopady do jeho osobního života. ()

vyfuk

V počátku se asi dá začít rovnou od prostředku a jednoduše se dá asi mluvit, že nelituji jediné minuty natočeného materiálu, jediného střihu, kamerového záběru, rozhodnutí tvůrců a promluvy hereček. V každém případě je zde zajímavý koncept dokumentu, který popularizuje lehce zašité, ale důležité téma, které je zpopularizováno v nejlepší možné formě. Kvalitní zpracování v rámci nápadu, v rámci nějakého odvyprávění a řetězení. Dobré výkony hereček jako Těžká, která dostává nejvíce prostoru, dojde vám, že logicky, protože svou roli nejlépe zvládá v rámci nějakého všeho. Dlouhá, která zase opravdu zní jako naivní a malá holčička. Nebo Pithartová jako milé, ale odstoupené roztomilosti. To okolo všeho jako až někdy nečekaně a neuvěřitelně vtipné a bizarně humorné situace mezi "pedofily" a zbytkem štábu. To vše i v určitém napětí, odhalení a dalším napětí. Za mě perfektní. Vím, že zde budou škarohlídi, kteří budou tvrdit, že tento počin nepřinesl nic nového, originálního nebo zajímavého. A asi budou mít trochu i pravdu. Ale za mě jde o velmi dobrý a obecně vzato přínosný dokument, který dle mě určitě nevznikl jen tak z nudy, ale důvodu nějaké přínosnosti a touhy předání důležité informace, sdělení nebo i poselství. Tím asi končím. Laťka českého dokumentu i českého filmu je hned ze začátku roku nastaveno silně vysoko. ()

Ichabod

Oproti jiným dokumentům od Klusáka je v Síti poměrně dobře vystavěno a neobsahuje takové ty bizarní a bizarně hudební momenty. Tady je zachycený materiál sám o sobě dostatečně vypovídající. Tolik nedůstojnosti a nulové empatie člověk jen tak nevidí. Rozmazání je skvělé, protože i při minimu fantazie člověk vidí, že to nejsou žádní krasavci. Nejbizarnější : Niki Lauda v černé kšiltovce, frajerka v zimní bundě co přijela s partnerem, Sneeky je už klasik no a hvězda největší pan Martin Konopásek z Ústí (aka Ústečan do nedávna organizující dětské tábory), který se rozhodl sám se hájit před kamerami. Nejlepší : všechny tři holky jsou super a ten pes co tam během natáčení počůrá bundu jednoho z úchylů je hrdina. ()

svobik

Důležitej projekt, kterej mě filmařsky neuchvátil tolik, jak jsem myslel, že by mohl. Částečně za to může i brutální kampaň, díky které jsem si ve finále jen odškrtával highlighty, o kterých Klusák a spol. mluvili při svých jarních kolečkách rozhovorů. Zčásti je pak "na vině" i projekt Černota, kde se podobná tematika zpracovávala už dříve. Nebýt toho, zážitek by byl asi intenzivnější. I tak ale nakonec zaokrouhluju s určitými výtkami nahoru - nejvíc mě místy vytrhával pocit lehké manipulace směrem od režijního dua, kdy se podle mě neukazovalo úplně vše, co mělo. Každopádně čistých 70 % ()

m.a.t.o.

„Co to tam děláš?“ – „Něco leštím.“ Sexuálni predátori? Haha, skôr mentálni kripli. Na jednej strane je dobré, že sa (aj) vďaka tomuto dokumentu začalo vo väčšej miere hovoriť o zneužívaní detí na internete, na druhej je ale otázne, či to vôbec bude na niečo dobré. Áno, možno rodičia sa viac začnú zaujímať o aktivity svojich detí na internete, no ako spomenul aj pán právnik v jednej sécne, tí ktorí by to mohli zaraziť úplne (FB, Twitter a ostané platformy), nato z vysoka kašlú, lebo im ide hlavne o peniaze. ()

drackula

Obsahovo je to neskutočne drsné a priam až hororové. Filmársky to nejaké chyby má, ale ako celok to funguje vcelku dobre. Tento film bol naozaj potrebný, aby sa množstvu ľudí otvorili oči. Oceňujem teda prácu filmárov a aj odvahu herečiek. 80% RTVS ()

Autogram

Na to sa dá napísať len Jdu blejt, velebnosti. Teda film ten hnus vystihol presne a zvlášť tá záverečná nehraná diskusia na ulici. Zostáva len povzdychnutie ochrankára, ktoré bolo vo filme o filme, že pri osobnom stretnutí k ničomu nedošlo a tak nemohol žiadnemu z nich rozbiť hubu. Pre rodičov nech je výstrahou, že tam vonku čakajú predátori, ktorí poznajú toľko druhov čokolády, ako bolo u Forresta Gumpa spôsobov prípravy kreviet, a nielen to. Že by dokumentárny film roka 2020? –––– Nic, tady jsem leštil něco. –––– Já bych chtěla vědět, co je to ten klirotis. ()

psychoJoa

Určitě se jedná o dokument se světovým (ne jen evropským) potenciálem. Musím se ale přiznat, že mi to stále připadá jako sci-fi než realita. Během vytváření profilu přes 10 žádostí?! První videohovor a masturbace?! Pořád to nechápu. Je mi z toho zle a děsí mě to. Rozhodně se jedná o snímek, který by měl vidět každý. Především rodiče s jejich dětmi. Ať ví, co se může stát a jaké to sebou ponese následky - protože jednou v síti, navždy v síti ... ale nebojte. Jsou tam i světlé momenty a vtipné scény, které to vyvažují. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)