Zmija

USA, (1994–1999), 60 h 9 min (Minutáž: 44–92 min)

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dawn Stern, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (viac)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

Vančura

Ve své době jsem na to koukal a bavilo mě to - hlavně díky mému obdivu k autu v "hlavní roli" - Dodge Viper RT/10 je naprosto úchvatný sporťák, který mě dostává dodnes - ale když jsem měl nyní možnost vidět Zmiji po letech znovu, přišlo mi to jako klasická ušmudlaná devadesátková televizní prudukce, která je beznadějně zaseklá v sobě svého vzniku, a dnes už je v podstatě jen k smíchu a za vidění nestojí. ()

soukyd33

Kromě toho super auta, tam vlastně není nic. Epizody nemají dobrý příběh, a ani herci nejsou nic moc. Seriál je podobný například seriálu Airwolf. Prostě super vyzbrojené auto, a jinak nic. Poznámka: V žádném případě nelze přirovnat k seriálu Knight Rider. Poznámka: Na seriál se stále rád koukám. Hvězdiček 2 ()

C0r0ner

Viper je jedno z nejhezčích aut historie. Neskrývám, že pouze kvůli tomu šlo hodnocení o level výš. Jinak je to parafráze na K.I.T.T.a se samozřejmě lepšími efekty. Tak jako tak ale bylo fascinující sledovat Zmiji přeměňující se z normálního červeného módu do bojového stříbrného. Možná i díky tomuhle seriálu pro mě byly první Transformers tak dokonalé. 60% ()

dj_kure

Knight rider, Walker, Texas Ranger, Pobřežní hlídka, Strážci vesmíru, MacGiver, Herkules, Xena, Superman a ZMIJE! Pochopitelně pecky ze supermaxu a mnoho jiných patřili k mému dětství víc než cokoliv jiného. Proto tyhle seroše hodnotím nostalgicky a jen z dobrých pocitů které jsem z nich tenkrát měl. Opravdu, ale opravdu bych si je nerad připomínal a zkazil si tím veškeré supr vzpomínky které na ně mám... ()

Honza__St.

Chudší kopie Knight Ridera. Nejlepší na tom je jednoznačně to auto, ať už v podobě Dodge Viper nebo v podobě bojové Zmije se všemi jejími kousky. Bez debat jak říkala jedna z těch holek pěkná hračička pro kluky (byť na KITTa nemá). Pokud jde o příběhy, tam je to přece jen horší. Asi nejsilnější je pilotní film (byť i ten nezapře jasné opisování od Knight Ridera), ale dál už je ta úroveň všelijaká. Ovšem po první sérii se jim na to představitel Joe Astora vykašlal, i většina zbývajících postav byla odejita a nahrazena jinýma (snad dokonce přesunuli děj z blízké budoucnosti do doby vzniku seriálu), a už to prostě nebylo ono. Na třetí a čtvrtou sérii se dá dívat už jen kvůli autu, a ani návrat Joe Astora už nepomohl. ()

• V poslednej sérii sa na Zmiju mení auto Viper GTS Coupe. (Johnny.ARN)
  • Vo štvrtej sérii bol červený Dodge Viper RT/10 nahradený modrým Viperom GTS Coupé. (m.a.t.o.)
  • Točilo sa v Burbanku (Kalifornia). Elektráreň fungujúca ako hlavný stan tímu Viper a Frankieho sídlo boli vybudované v štúdiu s označením Sound Stage 18 filmovej spoločnosti Paramount Studios. (Johnny.ARN)