Knight Rider

(TV film)
  • Slovensko Knight Rider: Legenda sa vracia (viac)

Od čias, keď Michael Knight (DAVID HASSELHOFF) vo svojom čiernom Pontiacu Firebird brázdil svet, ubehlo už veľa rokov. Televízia NBC sa však rozhodla legendu reinkarnovať a roku 2008 uviedla na televízne obrazovky nového jazdca, zabudnutého Michaelovho syna Mikea Traceura, aby bojoval proti zločinu a bezpráviu pod hlavičkou Knight Industries. Neprichádza však len nový hrdina, ale aj nový KITT, Ford Shelby GT500KR, ešte výkonnejší a dokonalejší ako jeho predchodca. Za Mikeom Knightom (JUSTIN BRUENING), vyslúžilcom z Iraku, príde jeho priateľka z detstva Sarah Graimanová (DEANNA RUSSOOVÁ), ktorá ho požiada, aby pomohol zachrániť jej otca, geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON). Mike sa spočiatku zdráha, ale napokon sa rozhodne dať sa do služieb Knight Industries. Mikeovi, Sarah a KITTovi pomáhajú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIER) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technickú podporu poskytujú Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHO). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... 23-ročný Mike Traceur (JUSTIN BRUENING), syn legendárneho Michaela Knighta, slúžil ako vojak v Iraku. Po návrate domov chcel na všetko zabudnúť, a tak na istý čas zakotvil v metropole hazardu Las Vegas, kde sa zaoberá hazardnými hrami, automobilovými pretekmi a naháňaním dievčat. Z ničoho nič mu ozve jeho kamarátka z detstva Sarah, aby jej pomohol zachrániť jej otca Charlesa Graimana (BRUCE DAVISON), geniálneho vynálezcu a stvoriteľa auta KITT, ktoré vytvoril pre pentagonský projekt Légia. Charlesa uniesli bezohľadní gangstri. Mikeovi sa spočiatku nechce, ale napokon súhlasí. A tak Mike nasadne do nového automobilu KITT, ktoré poskytla firma Knight Industries, aby spolu so Sarah jej otca oslobodili. V ich činnosti ich podporujú agenti FBI Carrie Rivaiová (SYDNEY TAMIIA POITIEROVÁ) a Alex Torres (YANCEY ARIAS), technicky ich zabezpečujú. Billy Morgan (PAUL CAMPBELL) a Zoe Chaeová (SMITH CHOOVÁ). Napokon sa rozhodnú predstierať Mikeovu smrť. Mike Traceur tak prestane existovať a prichádza Michael Knight... (oficiálny text distribútora)

gogos

Čtvrtý film z KR řady, tentokráte jako úvodní pilot k nové seriálové řadě... V době, kdy se reinkarnují staré projekty (seriál Terminátora, 90210, seriál hvězdných válek atd...) mi toto připadá jednoznačně nejzbabranější... Ale zase tolik šílené to nebylo. Efekty celkem slušné, nový model KITTa taky ujde, starej Michael Knight na konci a Praha... Lehkej podprůměr mi dává jasnej impulz, abych se po nový řadě seriálu nijak nepídil... ()

predators

Asi vybočím od hodnocení většiny přítomných, ale při nostalgické vzpomínce, především při veleznámém hudebním doprovodu, mi přejela husí kůže po celém těle. Michael je zpátky, Kit je zpátky a nám nezbývá, než se těšit na nové díly s mluvící černou károu, prohánějící se po vyprahlých pouštních silnicích....a možná i po silnicích druhé třídy v okolí naší matičky Prahy:-)80% ()

Bigfuckman

Tak jsem se těšil, že zas po dlouhé době uvidím Val Kilmera a ejhle on tu vůbec nehraje. Maj v tom pěkný bordel Pomo! Ale zpět k rytířskému jezdci. Od mého hodńocení 1 hvězdou jsem bohužel a bohudík musel ještě jednu přidat neb je na co se dívat. Tím nemyslím hlavní herečku ani děj filmu, ale přávě Kitta. Yes Kitt, he never kid!" Jsem hold ovlivněn v hodnocení. Aby taky ne, když mi tam dají mé the best car of the world. Naštěstí za cockpitem už nesedí ožralý chlípník David "SpongeBob" Hasselhoff. Tak a pro dnešek bylo těch Knight i Ghost riderů dost! So much riders, so much imbecility. ()

blackJag

Jako šprk jsem původní seriál hltal z německých programů, sbíral samolepky ze žvýkaček a na poutích skupoval černobílé nekvalitní fotky. No nekupte to, když to auto bylo tak pekelně cool :-) Dnes, s xtým opakováním na našich televizních kanálech a s opadnutím dětského nadšení, už to samozřejmě není ono. Nostalgie ale pracuje na plné obrátky a tak jsem neodolal a nejnovější podobě seriálu KNIGHT RIDER dal šanci. Výsledek? Čekal jsem to o dost horší. Noví herci jsou úplně o ničem, zápletky jsou skelnou vatou v televizním kožíšku, ale nový KITT je napasován do nádherného vozu (Ford Mustang - v originále mluví Val Kilmer), triky při přeměně KITTa jsou na pohled v naprostém pořádku, vykládka vozu neprobíhá z obligátního kamiónu, ale z letadla a... a nakonec dojde i na Hasselhoffa :-) I ta legendární znělka je v nové úpravě na první poslech rozpoznatelná. Nebudu škarohlíd a ze staré známosti trošku filmu přilepším. 55% ()

MkSallam

Vemte původního KITTa, trošku ho zmutujte s Barricadem a nějakou tou vymožeností a lá Zmije, za Hasselhoffa dosaďte docela pohodovýho truhlíka (megaotravnou ženskou bych radši nezmiňoval), přidejte na naivitě, přimíchejte tunu logických chyb a dostanete předigitalizovaný paskvil (s pouštní Prahou), který si hraje na "velký" seriál. Pilot za 3/10. ()

• Vo filme bolo použité auto na diaľkové ovládanie, takže herci mali pocit akoby auto riadilo samé. Justin Bruening (Mike) sa priznal, že to bolo trochu zvláštne sedieť v aute, ktoré samo riadi. (RedMist)
  • Vůz Kitt je ve skutečnosti Ford Mustang Shelby GT500KR. (Dawid199)