Umírající milionář zachraňuje zraněného policistu a dává mu novou identitu. Michael se chce pomstít sabotérům z elektronického průmyslu, kteří mu zabili parťáka. (SkyShowtime)

filmator

Že na tom někdo vyrostl, neberu jako důvod, proč dávat přehnané množství hvězdiček. Mě KR minul už v dětství a dle nedávno zhlédnuté jedné epizody jsem názor na tuto slátaninu nezměnil. A to, prosím, jsem schopný se pobavit u pořádných kravin :-) Takže aby se to vyrovnalo, dávám kruté hodnocení jako protiváhu nesmyslným 4 hvězdičkám. ()

Honza__St.

Původní český název: "Jezdec" (v Oáze a na Nově šel rozkouskovaný na tři části, Prima ho při jediném vysílání v původním dabingu nejspíš vysílala jako celek). Pilotní díl ke kultu jménem Knight Rider. Je na první pohled vidět, jak byl natočenej na koleně. Nakonec neměli ani čas přetočit původní promo pro NBC z přelomu zimy a jara 82, a tak jim nezbylo než ho sestříhat s nově natočenými scénami (proto má KITT co chvíli jinej čumák a hranatější panely na palubní desce, proto si Michael chvilku drží pravé rameno místo levého, proto Devon v letadle střídá bílý a černý telefon). Všechny podklady pro to, aby se z tohohle pilotu stal kolosální propadák. Ale světe div se, on se z něho stal kolosální hit. Příběh se totiž povedl na jedničku, a akce, napětí a zábava se superautem Knight 2000 alias KITT přitáhla děti a mládež po celém světě (a spoustu z nich včetně mě neomrzela dodnes, a nabeton přitahuje i nové fandy). A nenašlo se nijak moc dalších dílů, kterým by se podařilo tenhle překonat. "I jeden člověk může mnohé změnit..." ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud by mě někdo zastřelil a já bych se přesto probral s hasselhoffovskou tváří a půl metrem výšky k dobru, tak bych snad raději znovu zemřel. Pokud bych však k návratu do života dostal dárek v podobě energeticky soběstačného auta s nezničitelným designem, tak bych si asi ještě pár let užil. Stejně jako Michael, který si sice s KITTem v pilotním díle ještě moc nerozumí a už vůbec netuší k čemu jsou všechny ty blikající knoflíky. Ale on na to časem přijde. ()

Nathaniell

Najt rajdr. Jako fénix z popela. Jůůů. Z těch přehnaných názvů jsem byl vždycky naměkko... Smíchy. :-D :-D Majkl Najt. Osamělý jezdec... To byly kecy. Tlemilo se to jako buzna řízlá řeklamou na zubní pastu a nejlepší koks z Kolumbie, osamocenej nebyl, spíš naopak nezavřel hubu, jeho auto postavil John Zachary Delorean dřív než si splnil sen něčím, co straší v BTTF, dovedlo ho ke krachu i ke výše zmíněnému koksu... A jakej je z toho hergot kult. Možná pro tu přehnanou vážnost, možná proto, že jsme milovali KITTa a možná prostě jednoduše proto, že si nás tenhle seriál získal nějakým faktorem-X. Buď jak buď, to mu neupřeme. Tak NA CO SI HRÁT?? :-D 4*. ()

majo25

Pilotný film sa na rozdiel od takmer všetkých nasledujúcich epizód líši tým, že má príbeh, ktorý celkom funguje, predovšetkým jeho prvá polovica, čo je určite jeho veľké plus. Celkom prekvapí, že všetky podstatné schopnosti KITTa sa hneď aj ukážu a že jeho kokpit vo svojej podstate pripomína dnešný automobilový svet - displeje obrazoviek, natočenie palubovky na vodiča, množstvo funkcií, no a samozrejme to najdôležitejšie - UI. Nepôsobí to teda vôbec zastarane, ale práve naopak - nadčasovo. KITT aj Devon už od začiatku dobre hláškujú a svetoznáma ústredná melódia príjemne naladí. ()

• V čase 01:16:00 je Michael Knight (David Hasselhoff) na útěku z firmy Comtron, kde ho ochranka postřelí do levého ramene. Poté nasedne do auta, projede hlídkou na bráně a ujíždí pryč. Následuje střih, kde vede rozhovor s K.I.T.T.E.M. a drží si ránu na pravém rameni. (Mydlivoj)