Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvorcovia:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (viac)

Michaela Longa, mladého policajta, pri výkone povolania prepadnú a postrelia. Je presvedčený, že je to jeho koniec. O jeho „znovuzrodenie" sa postará neznámy dobrodinec a musí sa naučiť žiť s pozmenenou tvárou a novou identitou, v ktorej získa meno Michael Knight (David Hasselhoff). Jeho záhadný mecenáš mu poskytne všetko vybavenie a podporu, aby mohol pokračovať vo svojom boji so zločinom. Najpozoruhodnejšou časťou výbavy, ktorá Michaelovi poskytli, je super športové auto K.I.T.T., vybavené umelou inteligenciou a dokonca aj schopnosťou rozprávať. Michaelovým dobrodincom je milionár Wilton Knight, majiteľ firmy Knight Industries, ktorý je presvedčený, že jedine muž ako Michael je schopný pod jeho vedením zmeniť svet. To on si Michaela vybral a určil mu budúcu rolu neľútostného bojovníka so zločinom. Michaelovi tiež pomáha ďalší z milionárových spolupracovníkov – Devon Miles (Edward Mulhare) a o prevádzku a údržbu inteligentného auta sa stará mechanička, Dr. Bonnie Barstowová (Patricia McPherson). Michael Knight alias Knight Rider, začína svoju novú misiu. (TV Dajto)

venca163

Ohodnotim v pohodě za tři. Není to žádná sračka, ale poctivej seriál pro správný kluky, co maj rádi auta a superhrdiny (nejlépe v jednom). David Hasselhoff nepotřebuje žádný speciální herecký nadání, když má tak parádní vlasy! Každej díl přes kopírák a spoustu dalších drobností mi vůbec nevadí. (60%) ()

Šimpy

"Michael Knight - černý stín letící do nebezpečného světa lidí...." pamatujete? Sympatický hlavní hrdina, který po vzoru Bonda dostane každou, kterou si zamane, jen konstruktérka Kitta nějak odolává. Tím se dostávám k hlavnímu bodu seriálu - superautu Kitt a hlavně jeho hlášky: "Michaele, copak Ti nestačí jedna žena?" prostě nostalgický nářez.....jako dítě jsem si často na kitta hrával. To není omluva těch 4 hvězdiček, to je jejich vysvětlení. ()

Zagros

Seriál, který si objektivně zaslouží možná jednu hvězdu. Nicméně to auto vypadalo úžasně a musím říct, že pořád vypadá skvěle, design má nadčasový. Povedlo se i obsazení a ústřední herecká trojka to zvládla v rámci žánru obstojně. No a ta znělka! I po letech mně při ní naskočí husí kůže. Takže houby jedna, ale zasloužené tři hvězdy. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ein Auto, ein Komputer, ein Mann - Knight Rider." Tak tohle se ozývalo ve druhé polovině osmdesátých let každý všední den okolo 18:30 h z obrazovky ORF 1 a ulice Brna zely prázdnotou, jakp při náletu. I němčinářský antitalent seděl u TV a zíral na to, jak K.I.T.T. zase někoho sejme dveřmi, přeskočí zátaras a s kapotovou hláškou se samostatně odpilotuje zachránit Michaela z neřešitelné situace. Kdo to nesledoval, ten nežil a byl zdrojem posměšků v kolektivu. Sledovali to všichni, o čemž si záplava současných seriálů může jenom nechat zdát. ()

klerik

Nostalgia je dobrá vec :-) Njaviac som žral časť, kde bolo aj zlé superauto... Nedávno som si to pozrel po takmer dvadsiatich rokoch :-) a len som zíral ako niekto dokáže v priebehu päť minút zopakovať niektoré zábery aj trikrát - Kitt si to šinie cez mínové pole a v kuse je to o tom istom... ()

• Pozorný divák si může v nejednom díle všimnout nájezdové rampy, když auto skáče. (Czernozub)
  • KITT mal byť pôvodne Datsun 280ZX. No potom, čo Pontiac predstavil svoj nový model Firebird Trans Am, producenti sa rozhodli preň. (m.a.t.o.)
  • Jméno Knightova partnera "RC3" vzniklo zkrácením z Reginald Cornelius III. (cheyene)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Známý televizní seriál Pobřežní hlídka natáčený od roku 1989 do konce milénia a dočkavší se celkově 241 dílů, dalšího příbuzného seriálu Baywatch: Nights a několika televizních filmů ještě není úplně… (viac)