Voyagers: Vesmírna misia

• Česko Voyagers - Vesmírná mise (viac)

V roku 2063 planétu Zem ničia choroby a suchá. Šancu na záchranu ľudstva vidia vedci v kolonizácii jednej zo vzdialených planét. Zo Zeme odštartuje raketa so špeciálnou misiou. 30 chlapcov a dievčat, narodených zo skúmavky, bez rodín, sú vychovávaní v izolácii vesmírnej lode a pripravujú sa na život vo vesmíre. Pravidelnými dávkami špeciálnej drogy sú zbavení všetkých pocitov a emócií. Nikto z nich netuší, že majú pod dohľadom posádky lode v priebehu letu dospieť a splodiť potomkov. Netušia, že cesta bude trvať 86 rokov a nikto z nich nespozná svoj pôvodný domov... Keď niektorí odhalia tajomstvo misie a účinky drogy, rozhodnú sa vzoprieť. Izolácia v strede nekonečného vesmíru v nich prebudí zlosť, žiadostivosť, nenásytnosť a strach. (Magic Box)

blackJag

"JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DOBREM A ZLEM?" Koncept Pána much je nesmrtelný a použitelný v každém prostředí, tedy i při misi na jinou planetu. Osnova je tím pádem daná, izolované prostředí definované, polemika na téma vrozené inklinace člověka ke zlu může započít. A nejde o špatnou variaci, asi bych si dokázal představit, že exploze hormonů pubescentů bude vyjádřena expresivněji, na druhou stranu to má spád a atraktivitu i při dané linearitě. 65% ()

Autogram

Podľa tunajšieho slabého hodnotenia by sa zdalo, že ide o slabý béčkový film, ale občas sa stáva, že hodnotenie klame. Už pri prvom pohľade na vizuál filmu a kozmickú loď neurčitého tvaru a rozmerov o béčkový film nejde. Slušne vystavaný viac psychologický ako sci-fi príbeh, aj keď nie príliš zložitý, ma bavil až do samého konca. Správanie dnešnej spoločnosti je tu vtesnané do malej skupiny ľudí na malom priestore, a ako vieme, vodcom svorky sa stáva ten, čo najsilnejšie kričí, najviac klame, najviac... nechcem spojlerovať, ale veď to poznáme z volieb. Na kozmickej lodi ide o záchranu ľudstva, no keď sa pozrieme na posledné udalosti vo svete, je otázne, či takéto ľudstvo má vôbec význam zachraňovať. –––– Nikdo si nevybírá, kam se narodí. Musíš najít způsob, jak žít svůj život. Rozhodni se, jakým člověkem budeš. Snaž se být dobrým. –––– Co uděláme, aby se to neopakovalo? ()

Maynard.

Tak ti ani nevím, proč má tenhle fil m jen necelejch 52%. Já bych to viděl na uplně klidnejch 75%. Za mě super nápad. Filmů o cestování vesmírem jsou haldy, ale tenhle je tak trochu jinej tím, že se tady dostáíváme hodně do hlav jednotlivejch postav. A celej film vyústí v to,, že když máš v jedný partě lidí jednoho magora, tak je těch magorů nájednou víc a víc... Herecký obsazení na jedničku, tempo střídavý, ale rozhodně si to zaslouží lepší procenta :o) ()

sedm.1

Pro mě se ve výsledku jedná o až nečekaně funkční thriller, který rozebírá sice ne zrovna dvakrát nápadité, přesto ale působivé téma, a to změny chování člověka v izolovaném prostředí, respektive zde tvůrci poměrně výrazně rozvíjí myšlenku, kdy ať už se jakýmkoliv způsobem snaží okolí změnit jednotlivce, tak stejně v něm nakonec zvítězí jeho vlastní DNA. Lidské pudy jsou v každém z nás zkrátka zakořeněné a mnohdy je i v realitě okolí dost často až šokováno, čeho je člověk schopný. Každopádně, ačkoliv ono ústřední téma tedy není originální, způsob, jak se k němu tvůrci dostali, tuctové už není, bavilo mě a vlastně tomu filmu celkově nemám ani moc co vyčíst. Prostředí kosmické lodi je ve většině případech působivé, a zde to není výjimkou, postupně houstnoucí atmosféra se pak sice drží trochu při zdi, ale pořád ji lze považovat za funkční, zápletka má šmrnc, spád, líbivou gradaci, a i přes docela velkou předvídatelnost dokáže i párkrát mile překvapit. Postavy jsou pak sice docela ploché a jednorozměrné, na druhou stranu ale zároveň působí i věrohodně a výrazně. Obsazení též nemám co vyčíst, Tye Sheriden je již dlouhodobě jedním z mých nejoblíbenějších mladých hereckých talentů, Deppova dcerka je sympaťanda a Whitehead si svého záporáka dává s kurevskym přehledem, ten kluk mě tu fakt jako bavil. Škoda tedy jen Farrella, že nedostal o něco více prostoru. Když bych měl ale přeci jen něco Voyagers vyčíst, byla by to možná absence napětí a emocí, ale to nic nemění na tom, že se zkrátka i tak jedná o povedenou podívanou, kterou mohu bez problému každému doporučit. ()

Kienast

Dle upoutávek jsem čekal, že se vesmírná mise změní v šokující noční můru, plnou sexu, násilí a drog. Jenže režisér Burger natočil zdlouhavý nudný film, ve kterém se parta mladých lidí začne chovat jako parta blbců a vlastně se toho moc víc neděje a jediným čím film může zaujmout je mladá Depp a Tye Sheridan. Nic moc 4/10 ()

borec999

Ničím neurážajúce ale ani neoslňujúce sci-fi na tému: ľudia sa bez pravidel,disciplíny a autorít správajú ako bezcitné hovädá. Nič čo by sme nevedeli, nič čo by sme predtým nevideli spracované lepšie. Od nižšieho hodnotenia Voyagers zachraňujú najmä herci, konkrétne obstojný Colin Farrell a najmä Lily Depp, ktorá si myslím že má potenciál na slubnú kariéru a evidentne zdedila nejaký ten talent po otcovi. Celkovo žiadna katastrofa, no ani žiadny zázrak a len film na jedno pozretie s pár hluchými, resp. nudnými miestami. Potenciál bol určite väčší. 50% ()

Azurose

Zajímavý koncept, horší zpracování. Příběh s divákem zacloumá a překvapí, kromě jedné dějové linky ale nemá co nabídnout... Všechny postavy se bohužel chovají šablonovitě a občas je vše zahnáno do extrému, až tomu nechce divák věřit. Avšak zpracování vesmírné lodi a její funkčnosti je o další level výše, než tomu u jiných filmů bývá. Dobrá podívaná, která zaujme, avšak nemá téměř žádný přesah... ()

Han22

Banda puberťáků ve vesmíru na kolonizační a generační lodi, která se díky hormonům začne chovat jako divoši. Režisér teenagerské Divergence se nezapře, tohle je navíc až anemická nuda, ve které chybí jakékoliv zajímavé postavy (o hercích nemluvě) a jakékoliv pěkné vesmírné scény. A kromě slušného finále i jakákoliv akce. Navíc je to naprosto uhozený - díky hormonům se všichni stanou polodivoši a následují psychopatického vůdce SPOILER ale po jeho smrti se vše okamžitě uklidní a za dalších 86 let se nic nestane :) A mimochodem celý je to vykuchaný a upravený Pán much ve vesmíru včetně detailů typu dva vůdci nebo strašení mimozemšťanem. Slabé 2*. ()

Lencha

Slabota. Farrell tam byl jen do počtu. Nezajímaví mladí lidé, mladá Deppka hrozná, většina z těch puberťáků mě štvala téměř celý film... Jako potenciál to mělo, celkem zajímavý námět (i když nic nového pod sluncem), ale zpracování děsné. Jsem ráda, že jsem to dokoukala. Za mě dvě hvězdy s odřenýma ušima. ()

Janega

Najskôr snáď najdebilnejši plán vesmírnej kolonizácie, potom sa to začalo meniť na zaujímavú sociálnu drámu o poznávaní samých seba, ale celé sa to pokazilo až príliš čiernobielym a tupým vykreslením postáv, aby dej mohol akčne gradovať a nebodaj o tom niekto povedal, že je to nuda. ()

aquiver

Ucházející vážné sci-fi, nenudil jsem se, uvažoval jsem i nad 4. hvězdičkou, nebyl jsem si však jist, zda je konvencí náctiletá posádka, či něco dalšího, ale potenciál toho nápadu spíš nebyl plně využit... 65 % ()

Hanys_

Je to takové mdlé. Všichni tu hrajou tak nějak bez zápalu, strojově...takže jsem čekal finální rozuzlení, že jsou roboty. Logika hapruje (loď na záchranu lidstva a tlupu mimin hlídá jeden dospělý? vážně? - byla klika že se Farellovi nestalo něco dřív) a celkově ten přerod v divokou tlupu bez pravidel dost nepravděpodobný. 5/10 ()

.MJ.

Moderní adaptace Pána much aneb co se stane, když chcete po adolescentních smradech, aby fungovali jako demokratická společnost. Příčina ani rozuzlení tady nejsou důležité. Stejně tak není důležité prostředí ve kterém je děj zasazen. Pointa filmu je už od začátku zcela jasná a ani trochu nepřekvapí. 55% ()

filipvrbik

Já mám tyto vesmírné scifárny s trochou mysteriózna a v thrilerové atmosféře prostě rád... Samozřejmě všemocný byl ještě lepší, nápad je nepůvodní (Pasažéři jsou v podstatě o tomtéž), ale zpracování je skvělé... Zápletka je sice logická a mnohokrát viděná, ale proč ne zas. Jedinou výtku mám vůči nevýrazným hercům, ale paradoxně se tu objevily dvě budoucí hvězdy (asi, nikdy nic není jisté) -Tye Sheridan (sympatický, dobrý herec, už má za sebou fantastického Ready Player One) a dcera svých rodičů Lily-Ross Depp, která se předvedla jen v tom nejlepším světle a kromě krásy po mamince (je ještě hezčí), zdědila i charisma po tatínkovi, který je jak známo v žebříčku popularity na krásném prvním místě mezi herci (myslím, že Natalie Portman má po letech konkurenci)... Možná to není úplně pětihvězdičkový film, ale jak píšu vesmírné scifárny jsou u mě nejvíc a nikdy jich není dost...90% ()

Klajnik odpad!

Nerozumím tomu, proč někdo plýtvá čas na zhotovení něčeho takhle podprůměrného. Vzhledem k tomu, že ten film nemá čím oslnit, tak ho beru jako nežádoucí. ()

mira007

Sci-fi variace na Pána much akorát místo pustého ostrova je vesmírný koráb s třiceti teenagery? Plusem je určitě vizuální stránka ( ikdyž žádný blockbuster typu Pasažéři (2016) ) hudba, aj herecké výkony, takže potenciál to mělo, ale výsledkem zas taková pecka není, vše je tak nějak předvídatelné a taky moc nemusím ty laciný triky, kdy podle plakátu diváka lákají na něco sexy ale dostane se mu nudné Beverly hills 90210. ()

kritiklon

Kdo zná slavného Pána much, tak ať si představí ústřední zápletku v budoucnosti na vesmírné kolonizační lodi a znáte celý příběh o čem je Voyagers. S tím rozdílem, že zde jsou starší děti a chovají se méně dospěle....Škoda, že je to tak prvoplánové a předvídatelné... prvních a posledních 20 minut je solidních, vše co je mezi zapadne do průměru. Ale že bych se nudil nemohu říci. Bohužel se ale vsadím, že většině lidí se to z hlavy vypari do pár týdnů nejpozději. Film na jedno podívání, nic víc. 68% ()

Illy

19 let po Equilibrium se někdo probral a natočil young-adult sterilní a nezáživnou verzi. Opravdu spíše doporučím výše zmiňovaný snímek než tento počin... ()

warrenur

Kdeze sme uz podobne povrchne spracovanie "ludi v plechovke" videli. Hlupucke a naivne. Cielovka je jasna. A ano, rozne detske hviezdicky nam povyrastli. Uvidime, z ktorych sa stanu aj pani a damy herci a herecky. Toto je ozaj strasny caj. Za mna nedoporucam. Ledva dvojhviezdie. 35% ()

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (viac)