Keď sa charizmatický, ale nešťastný Stanton Carlisle v podaní Bradley Coopera na kočovnom karnevale zapáči jasnovidkyni Zeene (Toni Collette) a jej manželovi Peteovi (David Strathairn), razom dostáva životnú šancu premeniť svoj dovtedy mizerný život. Na to, aby sa odrazil z existenciálneho dna začne využívať novonadobudnuté vedomosti a schopnosti, ktoré však zneužije na to, aby si získal a ovládol bohatú elitu newyorskej spoločnosti 40. rokov. S cnostnou Molly (Rooney Mara) vždy plne lojálnou po svojom boku Stanton plánuje podviesť nebezpečného magnáta (Richard Jenkins) a to aj s pomocou tajomnej psychiatričky v podaní Cate Blanchett, ktorá sa stane aj jeho najnebezpečnejším súperom na ceste k bohatstvu a sláve. (Cinemart SK)

panki9922

Tak týmto filmom si u mňa Guillermo rozhodne napravil renomé. Noir atmosféru som si už dlho predlho takto príjemne nevychutnával v kine. Klape tu všetko od nádhernej práce kamery, výborných hereckých výkonov až po gradáciu deja. Milo ma prekvapilo, ako svoju úlohu zvládol Bradley Cooper. Najviac ma však pohltil výkon ()

hufnagel

Pomaly sa rozbiehajúci a rozvetvujúci príbeh o klamaní telom s neblahými následkami.Výborná nenápadná,ale všetko zachycujúca kamera podložená až mystickou hudbou.Panoptikum zatratených duší.Ale stále prekvapivo hravý a predsa akoby úplne iný režisér Guillermo del Toro. ()

HellsAngel

Keď si Nightmare Alley rozoberiem na drobné, nájdem viacero prvkov, pre ktoré sa film oplatí vidieť – špičkové remeselné spracovanie, parádna atmosféra, skvostné herecké výkony aj skvelá výprava. Akonáhle ho však vnímam ako celok, môj výsledný dojem je rozpačitý a nepresvedčivý. Guillermo del Toro totiž celú stopáž navodzuje dojem, že stavia premyslenú príbehovú stavebnicu, kde všetko zapadne na svoje miesto, na konci mu ale ostane v ruke viacero kociek, ktoré nikde nepasujú. A trpia tým aj tie dobré časti. ()

BlackAdder87

Od Uličky přízraků by jeden vhledem k režisérovi očekával něco mysteriózního a možná nějakou tu příšerku navrch. Jedná se však o seriózní dobové psychologické drama, ve kterém jsou jediné příšery ty lidské. Některé možná tohle nedorozumění zklame. Mě však film nadchnul, zejména svou do detailu vypiplanou atmosférou, která vás přenese do 40. let minulého stolí. Byť se stopáž může zdát dlouhá a tempo filmu je pomalejší, napjatě jsem jej sledoval až dokonce. Škoda jen závěru, ve kterém bude nejspíš pozornější divák už dva kroky před filmem a závěrečné rozuzlení tak nemá onen šokující dopad. Přesto musím říct, že jsem si to užil a to dramata moc nevyhledám. ()

moriero

Noirová nuda ve slušivém kabátě. A jak pravil uživatel F_FF_Brukner : Filmu by neskutečně slušely nůžky. Ta stopáž byla fakt vražedná. Hajzlíky typu Coopera dost můžu, ale nesmyslné motivy sošně krásné Blanšettky a mrtvolná Mara mi kazily dojmy ze skoro hypnotického vizuálu. Kdyby děj zůstal v lunaparku, určitě bych vypálil alespoň tři hvězdy. Ale teď film mažu a s čistým svědomím vysypávám koš. ()

Velislav

Prvý seriózny príbeh Guillerma Del Tora? Mr. Fantasy je u mňa trochu kontroverzný. Niekedy ma vie potešiť (Diablova chrbtica), inokedy zmiasť (Faunov labyrint, Podoba vody), ale väčšinou iba prosto nasrať (Nebojte sa tmy, Purpurový vrch). No, a okolo toho nejakí hobiti a tak. Tentokrát vybočil zo svojej komfortnej línie a išiel do menšieho rizika a nedopadlo to zle. Neodborne tomu výčítam rozvláčnosť. Atmosférou zo začiatku mi to pripomínalo znepokojivých Freaks, tú dobovosť vojnových rokov sa mu celkom podarilo zachytiť a navyše, záver je dostatočne gradujúci. Chlad, ktorý z toho cítim, je podľa mňa zámer. Jednoznačne si ale myslím, že toto nie je snímok na prvé pozretie. (Disney+) 6/10 ()

Saxos

Výtvarně i technicky působivé. K tomu kolotočáři, maringotky a samozřejmě zrůdy. Bohužel hlavní zápletka, jak se zrůdou stát, je prozrazena dost brzo a okatě směřujeme k finále. Závěr: doporučuji. ()

bonovox

Prvá polovica veľmi dobrá v tej druhej ale kvalita išla dole. Krásna výprava, vizual, kamera, všetko je fajn ale celkový príbeh je až príliš chladný. Cooper v hlavnej úlohe nakoniec fajn, plus plejáda známych hercov...del Toro už natočil lepšie filmy. ()

Sopholojong

Guillermo del Toro light. Psychologicka studia manipulativneho bastarda a jeho "brainwashed" obeti. Prva, cirkusantska hodina plna blata, sena a "freakov" svojou pomalou, zoznamovacou atmosferou az na hrane nudy (herecky ansambl plny vyhlasenych hviezd, ktore idu na pol plynu a posobia celkovo unavene - Dafoe malo demonicky, Mara akoby sa prave vyspala, Perlman otraveny). Bradley to ale svojou uhrancivou charizmou a zvedavostou ako "citat mysel" drzi ako tak nad vodou. "Two years later" nastupom "femme fatale" mrchy-psychologicky mnohe vylepsi a je zrazu z toho citit minimalne formalne honosny psycho-erot-thriller (eroticke dusno medzi Bradleyom a Cate by sa dalo krajat). Zo sceny lezania na pohovke v Blanchettinom presvietenom a vykurenom "bejvaku" s tym hustym snezenim (celkovo sceny so snehom su tu vizualne najkrajsie vo filme za posledne roky) za obrovskym oknom a cigaretovym dymom pred nim som takmer dostal vizualny orgazmus. Pocitil som az burtonovske prvky, ale je to samozrejme majster vizualnych kontrastov del Toro. Prave tito dvaja dodnes nemaju v Hollywoode konkurenciu, co sa "weird-friendly" vizualu tyka. Najhorsie to tentoraz schytal scenar, az takmer brakovy, divacky neatraktivny, s chladnymi replikami, podobne ako svojho casu Crimson Peak. S vynikajucim, temnym, krvavym zaverom (a skvelou hudbou v nom), ktory uz ale predchadzajuce dianie nijako nezachrani. Uz davno som u filmu nebol tak rozpolteny, ci dat tri za neodpustitelne fadnu obsahovu stranku, alebo styri za tu vizualnu magiu. Z ucty k Torovi (kazdy jeho film ocakavam ako Vianoce) a pre moju slabost k vizualnej forme su to nakoniec slabe styri s varovnym prstom. PS: To, ze Cate pri odhaleni jazvy neukazala komplet cecky je neodpustitelne. PS2: Vyprava si ide definitivne po Oscara. ()

Mukade

Tak trápne nerealistické vyvrcholenie v záhrade plus viac-menej aj to u doktorky, že znižujem na 2* (keby boli  trocha pravdepodobnejšie, tak dám 4*. No napríklad, zveril by tej ťape toľko peňazí, šur..., alebo ten ochrankár...)................ Ale dobre, nakoniec zvyšujem na 3*, za celkový dojem. ()

Karell840

Herci dobří, krásná výprava a tam pozitiva končí. "Noirová" stylizace nefunguje - je to rušivé až trapné. Je to také brutální nuda. Za 2 hodiny jsem nedostal pocit, že by mě zajímal osud postav. Odešel před koncem. Jsou lepší způsoby jak trávit čas než podprůměrné filmy... ()

Tranda

Příběh: 7/10; Drama: 8/10; Akce: 5/10; Napětí: 7/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 9/10; Atmosféra: 9/10; Zábavnost: 7/10; Herci: 9/10. 7,5/10 ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022