Alien: Specimen

• USA The Greenhouse Effect (pracovný názov)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 10 min

Noční směna ve skleníku na vesmírné kolonii se pro botaničku Julii (Jolene Andersen) a jejího psa změní v noční můru. Při práci s půdou dojde k nečekanému problému, když se laboratoř sama uzavře a uvězní ji. To ještě ale Julie netuší, že v jednom barelu se zemí se nachází "zásilka", která se snaží najít hostitele. (Geralt z Rivie)

Stan Borowitz

Komorný horor s jednou ženou, jedným psom a jednou prísavkou (pochopí každý hned ze startu). Na vznik ponuré atmošky není dost času, príjemne rychlé tempo (když jsem myslel, že to začíná, byl konec). Vážnost situace, ve které se hlavní hrdinka nachází, je ilustrována scénkou, kdy se snaží vypáčit sealed door od laboratoře zahradnickou lopatičkou. Tato se neočekávaně láme. Napětí je tvořeno překvapivými úniky páry z potrubí a podklouznutím hlavní hrdinky. Zřejmě na banánové slupce. ()

Sadova302b50

Opět dobře zvládnuté budování atmosféry a využívání prostředí skleníku, k hlavní představitelce také nemám výtku a délka snímku je tak akorát, aby se nestihlo polevit v napětí. Opět mírně nadprůměrné. ()