Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

Marsello

No tak toto... Normálne sa hanbím, že som to videl až v 2010-tom. Jeden úžasný film. Dejovo vynikajúci, osudovo zaujímavý a Winsletkovsko úžasný. No ale to by som bol hnusný, kebyže nespomeniem aj ostatných. Proste bolo to dobré, a preto tie štyri hviezdy. ()

rekkky

Nějak jsem nemohl uvěřit záběru, kdy Kevin Spacey v nahrávce předstoupil před kameru. Nečekal jsem takové překvapení na konci snímku. Nezapomenu už jen kvůli konci :) ()

NGP

Podle mě nejdůležitější a nejkvalitnější prioritou filmu je především scénář. Kevin Spacey a Kate Winslet sice odvedli dobrou práci, ale myslím si že úplně stejně by to zvládl i průměrný herec, a přitom film by zůstal stejně zajímavý. Také bych chtěla pochválit kvalitní a dramatický konec, režisér zvolil zvláštní způsob vyprávění celého příběhu (což není špičkově pět hvězd, ale silný nadprůměr). Vlastně na film jsem se koukla jenom kvůli tématice, která mě zaujala hned. Jiných dramatických filmů o trestu smrti je hodně, ale stejné podání příběhu se jen tak někde nevidí. ()

Dandyy

Film dobře zpracovaný, ale celé mi to přišlo příliš předvídatelné a proto i Vám doporučuji text distributora brát s velkou rezervou. ()

Rockerman

Výborný film!!! Bojovník proti trestu smrti se sám ocitá v cele smrti za udajné znásilnění a vraždu. Silný a pravdivý film v tom, že trest smrti nic neřeší, protože to není trest, ale pomsta. Šokující závěr jen potrhuje toto vynikající drama, s tradičně výbornými Kevinem Spaceyem a Kate Winslet. ()

boul

O tom že mě tento film v každé chvíli překvapí jsem nečekal, hlavně zajímavý konec, který mě dostal. Tak asi tak krátce bych zhodnotil Život Davida Galea. Zajímavé téma, skvěle nahrané, luxusní herecké obsazení a David Gale !! Každý ať ohodnotí podle sebe co to v něm nechalo... :) ()

Eluin

Ufff, zajímavý film s pozoruhodným hereckým obsazením a závěrečným (byť částečně možná očekávaným) překvapivým a hlavně - uvěřitelným rozuzlením. Úvod filmu je poměrně pomalý, nicméně Parkerova režie je svižná, takže není problém s napětím vydržet až do závěrečných titulků. ()

Iwiiik

Po první projekci jsem byl uchvácen! Abych eliminoval sílu subjektivního pocitu, následovala postupem času druhá, třetí, čtvrtá. Nic se nezměnilo. Pořád je pro mě tento snímek pravdivým, skvěle udělaným souborem emocí, fantastických hereckých výkonů trojlístku Spacey, Winslet, Linney a bezchybným dílkem Alana Parkera. Myšlenku boje za trest smrti na podkladu bezvýchodných životních situací hlavních protagonistů, podtrhuje silné hudební téma, což ve spojitosti se zajímavě poskládaným scénářem dělá tento film vyjímečným. ()

mourinho

Jeden z filmů, jemuž nemám formálně velice co vytknout a přesto u mě na víc jak tři hvězdičky nedosáhne. Způsob, jakým se profesor Gale a jeho kumpáni pokusili přimět vládu ke změně zákona (v tomto případě k zrušení trestu smrti), nebo alespoň poukázat na jeho "nesprávnost", totiž považuji za docela naivní, neřknu-li hloupý, proto mi osud těchto postav byl tak nějak šumák. A to je u filmu, který se snaží ždímat emoce co to dá, docela problém. Ale jinak dobré. ()

Adm.Nelson

Po Se7en opäť jedno výborne vygradované finále filmu, ktoré zaobstará Kevin Spacey. A priznám sa, že konečný twist som nečakal. Inak je to zaujímavý príspevok k problematike trestu smrti (som jeho odporcom, no zároveň som odporcom extrémistických skupín, ako tej vo filme), no chcelo to predsa len viac myšlienok a postrehov k tejto téme, nie iba jeden výstižný duel v štúdiu. Keď sa už točí o kontroverzných témach, treba to robiť ako Levinson v tomto filme. 8/10 ()

BOURQUE

Silný príbeh o neľahkej tematike a aj o tom, že ako málo (jedna chyba) stačí k tomu, aby sa človekovi zmenil celý život. Herecky (K. Spacey, K. Winslet a L. Linney) veľmi dobre zahraná dráma, kde nechýba adrenalín a dostatočne prekombinovaný dej. PS: Záverečné (pre mňa dosť prekvapujúce) sekundy na poslednej VHS kazete som nečakal... Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

burton

......a smrt. Jsem pro rychlou a bezbolestnou, takzvaně za pochodu. Do té bezbolestné patří i to, že nebudu na popravu čekat několik let v cele smrti. Na jednu stranu si část společnosti přeje striktní trest smrti a na druhou stranu s ním, když už je ortel vyřčen, otálí a protahuje agónii i sebe samé a tvrdí, že to trvá tak dlouho proto, že na trest smrti jsou vlastně fronty. Nespravedlnost se děje pořád a v mnoha případech byli popraveni nevinní lidé, zrovna tak, jako byli osvobozeni vrazi. Tenhle film je komplikovaný a výborný, obsahuje diskusi na téma trest smrti, dynamické detektivní pátraní mladé novinářky, graduje a závěr je opravdu originální, překvapující a vše do sebe krásně zapadá. ()

Ben Nevis

Vtipné, že Kevin Spacey dojel na to samé, co jeho hrdina. Každopádně film je šílená sonda do duše dobrotrusa. K sebevražedným vestám už není daleká cesta a je jedno, jaký názor fanatik zastává. Nejsem zastáncem trestu smrti za jednu vraždu, ale ve výjimečných případech má své opodstatnění. Pochybuji, že tento film by zviklal texaského politika, zvláště když advokátem je tu notorický záporák Spacey. ()

levente

Nerozumím těm kritickým komentářům. Byl jsem na tom v kině od půlnoci, a spát mě tedy vůbec nenapadlo. Kevin byl opět skvělý, Winsletová opět špatná a Linney opět neodolatelná. Ti vnímavější budou sice vědět od půlky kam příběh směřuje, ale to neznamená, že to je špatný film, naopak. Tvůrci chtěli představit film k zamyšlení, další ambice, bych hledal těžko. Ale záměr jim vyšel na 100 %. ()

Pořez

Ten film mě vůbec nevzal. V filmu jsem zažíval něco jako jedno velké a nekončící "deja vu". Bohužel bez špetky invence, něčeho nového. Ale budiž, Kevina mám jako herce rád. ()

Yomega

Hned po shlédnutí jsem byl celkem nadšen, ale s odstupem času nadšení hodně opadlo. Život Davida Galea je přesně ten druh filmu, na který se podíváte, celkem dobře se pobavíte a za týden nevíte o čem to bylo. Nebýt jako vždy naprosto dokonalého výkonu Kevina Spaceyho, jako vždy velice nadprůměrné Kate Winslet a v tomto případě i celkem překvapivého a silného závěru, film by opravdu neměl čím zaujmout. Nemastná neslaná politická agitka s nelogickým scénářem a spoustou hluchých míst, kterou vyzdvihují z průměru jen výše zmíněné herecké výkony. ()

Miki68

Jako odpůrci trestu smrti a jako fanouškovi K. Spaceyho se mi film líbil. Ale jinak mi všechno přišlo překombinované a na Alana Parkera dost neuměle natočené. Nicméně ve srovnání světšinou produkce českých komerčních televizí stále příliš dobrý film... ()

Shona

Už už jsem chtěl Alana Perkera odepsat, protože jak Angel Heart, tak Půlnoční expres mi přišly hodně nadhodnocené. Tohle je však uplně jiná káva. Kriminální drama, které kromě scénáře osloví především hereckým galapředstavením trojice Spacey, Winslet, Linney. Konec je udělán ,,neamericky", přesně jak to mám rád. P.S. Taky vám Gale a Bloomová připomínají Lectera a Starlingovou? ()

Kaučuk03

Obsaďte do role Kevina Spaceyho a už jen tento fakt bude znamenat, že film nebude propadák. Když připojíte ještě Kate Winslet, dobrou režii a povedený scénář, je na úspěch zaděláno. Ani bych neřekl, že by politická stránka tento film nějak shazovala a i když posledních několik minut bylo zbytečně natahovaných a trošku zameričtilo, pořád to je velmi povedený a nadprůměrný snímek. ()

cure

Film by som prirovnal k Obvykle podozrivým ako pre učasť Kevina Spacey, tak aj pre tempo filmu a prekvapivé finále. Konečná pointa ma napadla ešte v priebehu "prvého dňa" a zvyšok filmu ma sprevádzala. Možno preto sa ma tak nedotkla uplakaná Kate Winslet vo finále. Z filmu bolo cítiť, že ho netočil američan, a že mu išlo nie o komečný úspech, ale o vypovedanie určitej myšlienky. Pochmúrne, sychravé a upršané počasie len umocňovalo celkový pocit z filmu. Vo filme bolo veľmi veľa informácii a celkom chladným ma nechal vzťah medzi Galeom a Bloomovou. Niektorým veciam nerozumiem ani teraz, pripadne mi asi niečo vo filme ušlo a preto sú aj moje pocity trocha zmiešané (napr. prečo bola Constance dobitá, prečo ich kovboj neustále prenasledoval, ako našli jeho dom, akú úlohu malo vo filme znásilnenie študentky, čo všetko vlastne vedel Galeov advokát a pod....). Práve preto by som si film s určitým odstupom určite ešte raz pozrel a možno prehodnotím aj počet hviezd. Sympaticky bola zahraná rola aktivistky Laurou Linney. Nateraz preto dávam filmu štyri hviezdy. V globále veľmi kvalitný film, s perfektne zvolenou hudbou (na večierku kde púšťajú Leonarda Cohena by som sa aj ja rád zúčastnil), kvalitnými hereckými výkonmi a dialógmi. Veľkým prekvapením pre mňa bola fotka v kovbojovom byte na stene (viac v zaujmavostiach). ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker