Život Davida Galea

• Česko Život Davida Galea (viac)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiálny text distribútora)

Mistickzz

Rozmýšľam o tomto filme a s uznaním musím konštatovať, že zanechal vo mne niečo čo mi vŕta v hlave. Herecký koncert Kevina Spaceyho, slušne sekundujúca Kate, solídna hudba, pochmúrna atmosféra. To sú plusy vytvárajúce solídny thriller. Jedine čo mi ako tak vadilo bol čudne sa rozbiehajúci úvod, kde aj pokrivkával scenár. Ale zas postava Kevina mala skvelé hlášky. Celkovo 80% ()

Seti

Parkerův styl mám hodně rád. Jeho filmy se vždy zpočátku tváří nenápadně a pak z nich ve finále vyleze hrozná pecka. Davidem Galem tento trend opět potvrzuje a naplno prokazuje svůj cit pro hutné krimi thrillery/dramata. Skvělé herecké obsazení, gradace děje a především výtečná režie, díky níž nenechá diváka v závěrečné půlhodině ani nadechnout. Zkrátka Parker u mě opět boduje. ()

hEmy_

Život Davida Galea aneb jak spáchat sebevraždu prostřednictvím trestu smrti. A výsledek? Jeho bývalá manželka dostane peníze a Bitsey má o čem napsat do novin, které si stejně nikdo nečte. ()

Nassau

No one who looks through that glass sees a person. They see a crime. I'm not David Gale. I'm a murderer and a rapist... four days shy of his execution. (80%) ()

Balu...

Alan Parker ukázal už Mississippi Burning, že se nebojí ukázat na nedokonalost světa. Ne Jaké to je ale Co si potom díky tomu lidi pomyslí. Tahle touha je víc než patrná; i přesto se (zase) nenechávám unést víc srdcem než rozumem; i když vím, že jsu objektivní. A přitom nechci být. ()

cab

David Galea (znovu vyborny Kevin Spacey) je uznavany profesor, ktery se zapoji do hnuti proti trestu smrti na popud sve dlouhelete zname, ktera umira za podivnych okolnosti z nichz je vyvozen jediny zaver: David Gale je vinen a nasledne odsouzen k trestu smrti za jeji vrazdy a znasilneni. Az par dni pred exekuci Davida navstevuje novinarka, ktere jako jedine odvypravi cely pribeh jak se doopravdy stal. 80% ()

Stružák

Obyčejný thriller se zajímavým příběhem. Žádný z herců výrazněji nevyniká, což je u Kevina Spaceyho (který ve svých filmech běžně vyniká jako nikdo) trošku škoda – proč mi jen připadá, že jeho roli by zahrál každý? Zvraty a překvapení v ději sice přijdou, na druhou stranu se nejedná o nic u čeho by člověk zůstal stát s pusou dokořán. Film, který neurazí, ale ani výrazněji nepotěší. Co mě na celém filmu nadchlo snad nejvíc, byla skvělá hudba u závěrečných titulků. ()

Pussycat18

Velice přesvědčivý film, který mě ale nicméně nepřesvědčil o nesprávnosti trestu smrti. I přes některé zdánlivě zbytečně natahované scény nemůžu jinak než 5*. Prostě jsem byla u filmu napnutá, dojatá i naštvaná, byla jsem vyděšená ze záběrů smrti, celá scéna vypadala tak skutečně, tak reálně...tak krutě. Film na mě celkově zapůsobil velice silně, takže nemůžu než doporučit! ()

xmozek

Ku*va! To byla jízda. Bože zápletka, rozuzlení, atmosféra provázející nás celým filmem, herecké výkony, hlavně mého oblíbence Kevina, všechno bylo perfektní. Poslední dobou si všímám u filmů čím tím víc hudby, a tady opět hudba, která nejenže k filmu seděla, ale ještě ho posouvala, co posouvala, ale vystřelovala dopředu. Brilantní filmová orgie. I když by se někomu mohl zdát konec trochu vykalkulovaný, aby lidi tahal za emoce, mě jen ukazoval, že ne vždy je všechno tak, jak se zdá. ()

wosho

Velice podařený thriller s výrazným přesahem do dramatu pokládající morální a etické otázky ohledně nejvyššího trestu (proti kterému jsem taky). Scénář je sice silně vykalkulovaný a ony motivy jistých postav jsou silně nereálné (ikdyž lidé pro své přesvědčení udělali mnoho nereálných věcí-viz Jan Palach). Naštěstí Parker to celé pojal jako investigativní krimi a toho se drží asi tak prvních 100minut. Po té rozjíždí zcela jinou partii. Navíc do svého počinu obsadil prvotřídní herecké obsazení, jenž opravdu hraje jak o život. Zvláště Spacey má velice těžký part a zvládl to na jedničku. Život Davida Galea je mírně problematickým snímkem o vážných mravních otázkách, natočený pro normálnější diváky. I přesto dokáže zaujmout i náročnějšího diváka. ()

divak84

slušná práce, dobrá gradace, ovšem předvídatelný děj i samotný konec. Sexy Rhonna Mitra a klasicky škaredá Winsletová, které lze jen těžko uvěřit onen hrdinský běh a lá kterýkoliv kamerunský vytrvalec.... Solidní pokoukání, ovšem nic víc než průměr. ()

Hanys_

"Šokující" konec akorát zplodil pár dalších otázek, po jejichž odpovědích jsem raději nepátral, protože už tak u mě logika scénáře dost pokulhávala. Jinak opět zbytečně delší stopáž, během které se vlastně nic pořádně nedovíme a která i přes tu porci minut ani nedokázala navodit nějaký pocit "zvláštního vztahu" mezi Spaceym a Linney (který byl pro film celkem zásadní)..5/10 ()

Ripley

Asi to chtělo schopnější tvůrce,neboť finální pointa,na mě emocionálně nezapůsobila tak jak by měla.Může za to i první průměrná polovina filmu,která mě nedokázala natolik vtáhnout,abych na konci posmrkal celý kapesník velikosti A3. ()

Radim

Film bezesporu zajímavý. Skvělý Spacey (ostatně jako vždy), mile mě překvapila Kate Winslet, kterou moc nemusím (upřímně, s těmi blond vlasy vypadala - s prominutím - jako štětka), originální nápad s překvapivým koncem. Bohužel jsem se až do půlky nudil a celé to působilo spíš jako politická agitka. ()

jasiska

Parádny film. Keď som sa po jeho skončení napokon uvedomila, zbierala som sánku až niekde od kolien. Také dve samovraždy sa len tak nevidia. ()

Prochy38

Whaw. Po Černé labuti druhý thriller, který mě absolutně uzemnil. Stejně jako u prvně jmenovaného měla hlavní úspěch volba herců. K. Spacey jako vždy geniální a tak neuvěřitelně charizmatický... Kurňa dyť skoro celý film seděl za oknem... A dívčí duo? K. Winslet každým filmem dokazuje, že je to opravdu paní Herečka! Co se týče Laury Linney, tak mohla spíše překvapit, a to se stalo. Nepamatuji ji v nějaké právě takové roli, takže jsem možná nepřesný, ale svým výkonem na mě opravdu zapůsobila. Celkově byl film tak dobře udělaný, že jsem ty dvě hodiny prostě držel hubu a čekal, co bude! Radost mi udělal i drobná, ale příjemná role R. Mitry, pro kterou mám fakt slabost. ***** bez diskuzí. ||||| kdybych se měl ale vyjádřit k trestu smrti, K. Spacey ani L. Linney by ode mě hlas nedostali... ()

Yarushka

Nádhera! Ze začátku jsem si řekla, že kombinace Kate Winslet a Kevina Spaceyho se nevyvede. Teď jsem ráda, že jsem se mýlila...Opravdu skvělý! Příběh ženiální! ()

dormouse

Výborný příběh, nepředvídatelný a precizně vystavěný. David odsouzený za vraždu a znásilnění kolegyně se snaží tři dny před svou popravou odhalit novinářce pravdu o svém případu. Jaká ta pravda je? Podaří se mu to? I když dávám přednost evropské kinematografii před americkou, v tomto případě je plný počet hvězdiček na místě. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker