Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

kondor77

Viděno dávno. Deprese z filmu a pointa nezapomenutelná. No a co, ty zasraná píčo. To nemůžeš napsat, že to konkuruje Sedmičce od Finčra? Všichni, kdo náhodou čtete mou recenzi, se okamžitě na film podívejte, protože pokud né, tak příjdete o moc hezký film. ()

GIK

Natočeno podle novely Padlý anděl. 90 % času se tam vůbec nic neděje, až na konci se to trochu smysluplně poslepuje dohromady. Laciné efekty (svítící oči) si mohli odpustit. 1:30 – první mrtvola; 22:38 – druhá; pak další kupa mrtvol. Hlášky (pravdivé): „Dejte si koktejl a vymyslete si ten článek, jak chcete. Tak to vy novináři děláte, ne?“ // „Vy jste ateista, pane Angel?“, zeptá se s pobaveným úsměvem pan Cypher. „Ano, jsem z Brooklynu.“, trochu nejistě odpoví Angel. // „Tělo je slabé, jen duše je nesmrtelná.“ / Symbolika: 5:35 – podání ruky; 28:57 – skrytá ruka; 46:15 – převrácený pentagram, který obdivuje detektiv Angel: „Máte opravdu krásný náhrdelník.“ 1:43:34 – chlap v ženských šatech: Deuteronomium 22:5 Žena na sobě nesmí mít mužský oděv, ani muž nesmí oblékat ženský šat; neboť ohavností pro Jahva, tvého Boha, je každý, kdo toto dělá. ()

Veseldaa.!

Přesně takhle si představuji kvalitního zástupce žánru mysteriózní. Atmosféra, která ani krájet nejde. Sakra, ještě teď to se mnou cuká. Naprosto geniálně zahraný Harry Angel v podání Mickey Rourka. A ta režie. Lahůdka. ()

Primavera

Keď mi už od polovice filmu bol jasný záver a začínala som tušiť, kde nájdem Johnyho Favoritea, tak som si povedala, že zrejme nejde o hru na diváka-detektíva, ale o niečo viac. A vtedy ma to začalo baviť. Začala som hľadať vysvetlenie vrážd a ponúkali sa mi viaceré varianty. Rozdvojená osobnosť - každý máme svoje horšie ja.... Alebo - keď človek zapredá dušu zlu, tak si prestane zlo uvedomovať, pohltí ho a je pre neho samozrejmnosťou, preto ho prestane vidieť. A mohla by som pokračovať. Zrejme však len Parker vie (a možno ani on nie), aký bol skutočný skrytý význam udalostí. Možno len skrytá reklama obchodníkov s hrabavou hydinou. :-) ()

Zahartof

Ingredience: Vynikající Rourke, ďábelský De Niro, stín, světlo, padesátá léta, temně podkreslující hudba.... tady bych se zastavil. Ta hudba opravdu dělala tak 30% filmu. Je skvělé, jak je veselý, rytmický jazz pouštěn do scén napětí, které podtrhuje zároveň temná, okrajová basová linka. Super. ()

Toochman

Rozhodně nejlepší Rourkeův výkon. Atmosfera poněkud kolísala, chvíli napětí co by se dalo krájet, chvíli zhola nic... Závěr mi připadá rozmázlý, nelogický a pointa slabá. ()

Drtic

Mickey Rourke v dobe kdy ješte umel hrát predvedl asi svúj nejlepší výkon. Pri sledování sem se cítil jako na horské dráze začátek se rozíždel slibne všechno bylo jak má být pak se zase nedelo nic moc mickeho čmuchání občas za moc nestálo, ale pak to prišlo záver filmu a já sem ješte porád nevedel o co tady vlastne de, proto bylo vynikající, že rozuzlení si parker nechával až úplne na záver. Jenom škoda De Nira, že nedostal víc prostoru myslím, že dábla by líp nezahrál ani dábel samotný. ()

greigor

Tak takový konec jsem vskutku nečekal. Neříkám, že byl špatný, ale trochu mě zklamal. Jinak průběh filmu byl vynikající, skvělá atmosféra, dialogy, dobrá hudba a dobří herci - vše byste v kvalitním filmu chtěli mít. 4* ()

josieaddms odpad!

Filmařsky samozřejmě naprosto dokonalý. Perfektní kamera, kostýmy, nasvícení, více méně i hudba, střihy, všechno. Jenže obsahově to považuji za naprostý nesmysl. Naprosto se to neslučuje s realitou, a film se od půlky vymyká jakýmkoli lajnám na které to najelo na začátku. Přijde mi jako by režisér nevěděl co vlastně chce natočit. Taky tam bylo spoustu nevysvětlených věcí, a též pár filmových zbytečností. Mě osobně nevadí takovéhle filmy, jako byl například o mnoho lepší Ďáblův Advokát, ale tohle je prostě mysteriózní bububu vycucaný z prstu. ()

Mr. Kodama

Náročný film se spoustou vedlejších postav, jejichž množstvím vás chtěl autor záměrně rozptýlit. Přestože jsem pointu moc nepochopil, hodnotil bych film pozitivně, především díky jeho zajímavé lehce nadpřirozené atmosféře ()

BDMarty007

Velmi se mi líbil jakýsi "feeling" tohoto filmu, který mi velmi připomínal staré detektivky s Philem Marlowem. Mickey Rourke byl v roli soukromého očka tohoto typu opravdu vynikající. Velmi dlouho se to jevilo jako celkem zajímavá detektivka s perfektními dobovými kostýmy a jinými dobovými reáliemi. Vynikající dialogy. Maximálně jsem si to užíval. Bohužel v závěru to vzalo směr, který mě vůbec nenadchl a nemohu ani říci, že jsem to úplně pochopil. ()

Ergon

Co se z počátku jevilo jako běžná detektivka, se k mému potěšení, velice rychle zvrtlo. Pečlivě budovaná sugestivní atmosféra mi ani na chvíli nedovolila odtrhnout oči. Konečné rozuzlení je pak skvěle vygradováno. A z R. D. Nira mě ještě teď mrazí v zádech. Skvělý zážitek. Atmosféra, scénář, vizuální zpracování = naprosto bez chyby! ()

bono22vox

Nejtemnější a zřejmě taky nejlepší film Alana Parkera, který kombinuje drsnou americkou školu s okultismem. Angel Heart nám připomíná, že Mickey Rourke byl ve své době úžasný talent, že šokující zvraty na konci filmu tu byly i před Šestým smyslem a také že je možné, aby takové vyvrcholení organicky vyrůstalo z celého příběhu... výborný snímek... ()

Lupes

Na první pohled oslňující kombinace americké drsné školy a chytře vypointovaného hororu. Z Rourka jsou tu všichni vedle, ale mne ani zde o svém herectví moc nepřesvědčil. Ani to by nevadilo, pokud by si tento mysticky se tvářící thriller uchoval klady ze spojení výše zmíněných žánrů. Ale nějak to nehraje. Po závěrečných titulcích si proto chcete vše ujasnit a shlédnete to ještě jednou. A logika vyprávění se rozsype jak domeček z karet, neboť základní motiv záměny identity postrádá to zásadní - záměnu identity! Buď k ní došlo (nějakým kouzelným způsobem), ale v příběhu nám to zapomněli říci i ukázat (fotografie, zasuté vzpomínky atd.), nebo k ní nedošlo, a všechny postavy pak trpí amnézií. Nebýt logických děr, aspirovalo by to na 4*, ale takto jen **. Výše zmíněné odkazy jsou lepším příkladem zvládnutého žánru. ()

junxi91

Tísnivý horor, jehož hlavní předností je děsivá a tajemná atmosféra a pomalý průběh děje, zatímco divák netuší, co se stane v následujícím okamžiku. Občas jsem z některých hororových a krvavých sekvencí dostal málem infarkt. V roce 1955 je Harry Angel, soukromý detektiv z New Yorku, kontaktován mysteriózním mužem jménem Louis Cyphre, aby vystopoval Johna Lieblinga, zpěváka profesionálně známého jako Johnny Favorite, který utrpěl vážné neurologické trauma v důsledku zranění během druhé světové války. Favoriteova neschopnost narušila nespecifikovanou dohodu, kterou spolu tito dva měli, a Cyphre věří, že soukromá nemocnice v severní části státu, kde byl Favourite na psychiatrické léčbě kvůli blízkému výbuchu granátu, zfalšovala záznamy. Harry jde do nemocnice a zjišťuje, že záznamy ukazující Favouritův přesun byly skutečně zfalšovány lékařem jménem Albert Fowler, který je těžce závislý na morfiu. Poté, co se Harry vloupe do jeho domu, Fowler přizná, že byl před lety podplacen mužem a ženou, kteří si s sebou vzali znetvořeného Johnnyho. Harry věří, že Fowler stále tají informace, a tak ho zamkne v jeho ložnici, čímž mu přivodí pořádný absťák. Druhý den otevře dveře do zamčené ložnice a zjistí, že si chudák doktor vystřelil oko. Harry se pokusí odstoupit od hledání Johnnyho, ale nakonec souhlasí s tím, že bude pokračovat v pátrání poté, co mu za to Ciphre pořádně zaplatí. Brzy zjistí, že Favorite měl bohatou snoubenku jménem Margaret Krusemark, ale také si začal tajný milostný poměr se ženou jménem Evangeline Proudfoot. Harry cestuje do New Orleans a setká se s vykladačkou karet Margaret, která mu toho moc neřekne kromě toho, že Favorite je mrtvý, nebo alespoň pro ni mrtvý. Harry pak zjistí, že Evangeline zemřela před několika lety, ale zůstala po ní její 17letá dcera Epiphany Proudfoot, která byla počata během milostného vztahu její matky s Favoritem. Když se Epiphany zdráhá mluvit, Harry vystopuje Tootse Sweeta, bluesového kytaristu a Johnnyho bývalého oblíbeného spoluhráče. Navíc je svědkem podivného rituálu, během kterého tancují místní kolem ohně, řídí jej Tootse, zatímco Epiphany předvádí kopulační pohyby. Poté, co Harry použije hrubou sílu, aby se pokusil získat podrobnosti o posledním známém místě pobytu Favoritea, Toots ho odkáže zpět ke kartářce Margaret. Následující ráno policejní detektivové informují Harryho, že Toots byl zavražděn, a to dost brutálním způsobem - udusil se vlastními koulemi. Harry se vrací do domu Margaret, kde ji najde zavražděnou, a vedle ní najde její srdce odstraněné obřadním nožem. Později je napaden vymahači Ethana Krusemarka – mocného louisianského patriarchy a Margaretina otce – kteří mu přikazují, aby opustil město. Takže Angel má své nevybíravé a drsné metody, kolem něj se hromadí znetvořené mrtvoly ale na začátku filmu si zapíchat se svou informátorkou, takže si zas tak špatně nevedl.  Harry se vrací do svého hotelu a na prahu najde krásnou Epiphany. Pozve ji do svého pokoje, kde mají drsný a kvalitní sex, během kterého má Harry vize krve, která kape ze stropu a cáká po místnosti a na jejich záda, zatímco animálně kopulují. Později se potká s Krusemarkem v jeho chatrči, kde mu ten prozradí, že on a Margaret byli těmi, kdo odvezli Favoritea z nemocnice. Vysvětluje také, že Favorite byl ve skutečnosti mocný okultista, který prodal svou duši Satanovi výměnou za slávu. Získal svou hvězdnou slávu, ale pak se snažil od smlouvy odstoupit. Aby mohl smlouvu se Satanem zrušit, Favorite unesl mladého vojáka z Times Square a provedl na něm satanský rituál, zavraždil ho a snědl jeho stále tlukoucí srdce, aby mu ukradl duši. Favorite plánoval převzít identitu zavražděného vojáka, ale byl povolán a poté zraněn v zámoří. Utrpěl vážné poranění obličeje, amnézii a byl poslán do nemocnice k ošetření. Poté, co ho Krusemark a jeho dcera vzali z nemocnice, nechali ho na Times Square na Silvestra 1943 (datum na zfalšovaných nemocničních záznamech). Zatímco poslouchá Krusemarkův příběh, Harry vběhne do koupelny, zvrací a přitom se neustále ptá na totožnost vojáka. Vrací se a najde Krusemarka utopeného v kotli vařící gumy. No, nakonec se ukáže, že věci jsou úplně jinak, než se na začátku zdálo. Opravdu byl Harry jen obyčejný detektiv, kterého policie nesprávně obviňovala ze všech vražd? Opravdu byl Louis Cyphre jen Johnnyho známý, který s ním měl nějakou dohodu? Musím uznat, že konec byl dost děsivý a překvapující zároveň. () (menej) (viac)

crjules

Opravdu temny thriler s vybornym M.Rourkem a des nahanejicim De Nirem. Mrazivy konec, byt trochu predvidatelny, je stejne cerny (*****) jako film sam. ()

xladojx

Tak nějak jsem dlouho dopředu tušil, jak to celé dopadne, škoda. Jinak perfektní temný krimi thriller se vším všudy. Doporučuji... ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker