Kimecu no jaiba - Katanakadži no sato hen

(séria)
  • Japonsko Katanakaji no Sato-hen (viac)
Japonsko, 2023, 5 h 20 min (Minutáž: 24–55 min)

Predloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Mamoru Mijano, Kósuke Toriumi, Tošio Furukawa, Jošicugu Macuoka, Kana Hanazawa, Rjótaró Okiaju, Kengo Kawaniši (viac)

Třetí série opět navazuje tam, kde skončila ta druhá. Tandžiró, Nezuko, Inosuke a Zenitsu se pomalu zotavují po předchozích událostech. Při posledním boji Tandžiró opět přišel o svůj meč, přičemž tentokrát jeho výrobce Haganezuka přímo trucuje a odmítl Tandžirovi ukout nový, proto se taky společně s Nezuko vydává do skryté kovářské vesnice, která se zabývá jen a pouze výrobou čepelí pro zabijáky démonů, aby se Haganezukovi omluvil a přesvědčil ho, aby mu meč vyrobil ještě aspoň jednou. Co však nikdo nemohl tušit je, že se dva z vyšší šestky dvanácti démonních měsíců dozvěděli o tom, kde se tato skrytá kovářská vesnice nachází... (CarnTheNunya)

Jeoffrey

5* zážitek a nejlepší sezóna Demon Slayera se pro mě opět nekoná, Entertainment District arc zatím zůstává jako to nejlepší, co jsem z tohoto seriálu viděl, nepřekonán. Přitom paradoxně první epizoda a ta úplně poslední, zkrátka ty šílené skoro hodinové části, by nejvyšší hodnocení dostaly, ale k tomu zbytku bych už měl několik výhrad. Co mi ale nejvíc zkazilo dojem z téhle sezóny? Jako očekávaná odpověď se nabízí CGI, nebo spíš cokoli co bylo dělané 3DCG animací a byla to ryba (protože ti dřevění draci byli naprosto v pohodě). Ti rybí minioni vypadali na poměry studia Ufotable vážně hodně slabě, uměle a divně se pohybovali a spíš než jako děsiví mi přišli tak nějak divně k smíchu. Mohl bych si postěžovat i na fakt, že než se děj rozjel, tak jsem se chvílemi i lehce nudil a můj dojem vážně hodně zachraňovala linka kolem jistého tajemného chlapíka z minulosti, co nosí stejné náušnice jako hlavní hrdina a jeho meče. On obecně ten příběh kolem místních mečířů nebylo žádné velké terno, nejlepší pasáže byly totiž pokaždé ty, které s mečířskou vesnicí vlastně přímo nesouviseli (tajemný samurai z minulosti, Nezuko a slunce, Muzanova backstory a motivace). Ale tohle nebyl můj největší problém, který jsem s touhle sezónou měl, tím totiž byli její záporáci. Už první díl to pro mě zazdil, protože i když byl úžasný, opět jsem se podíval do Infinity Castle s tou krásnou hravou kamerou, tak mi přestavil všechny chybějící členy vyššího kruhu démonů, a kromě známého Akazy, z kterého jde respekt už od dob Mugen Trainu tu byly další ještě děsivější démoni. Když mi seriál představil vyšší dvojku a jedničku, tak to dokázal tak skvěle, že z nich šel opravdu strach, navíc mi seriál přihodil do hlavy ještě myšlenku „Když je takhle silná a děsivá vyšší jednička, co je potom sakra Muzan?“. A kromě těchto opravdu úchvatných, děsivých a zajímavých démonů tu pak ještě byli "Pot Boy" a "Posera" – záporáci naší nové série. Autoři mi je nedokázali vůbec prodat, vedle ostatních vyšších démonů mi připadali tak nějak trapně slabí a nezajímaví a ani během seriálu mě Pot Boy se svými vázami a rybami a Posera, který se rozkládal skoro jak nějaká pošahaná Matrjoška, prostě nedokázali přesvědčit, že bych se jich měl bát. Šel z nich menší respekt než z Daki a Gjútaróa, což by ale vzhledem k démoní hierarchii neměl. Ani na samotném konci u mě nedokázali nic vyvolat, stejně jako Tandžiró ani já jsem ve svém srdci nenašel ani špetku soucitu pro Poseru a jeho ubohý příběh. Co mě překvapilo byl fakt, že oběma zdejším Haširům se dostalo prokreslení mnohem lepšího, skoro i většího než třeba v minulé sezóně u Tengena. Blbý ale zase je, že Muičiró, který dostal toho prostoru mnohem víc, je pro mě ve výsledku stejně méně zajímavý než Micuri a oba jsem si nakonec stejně nedokázal oblíbit tak jako Tengena a Kjódžiróa v předchozí sérii. Animace je opět v některých momentech úchvatná, pro mě osobně byl nejpůsobivější okamžik celého seriálu asi ladný příchod Micuri na scénu (ta scéna s backflipem za svitu měsíce), nebo všechny ty nádherné barvičky, když Tandžiró nahodil nějakou tu svou techniku s tím, že poslední díl v tomhle vysloveně exceloval. Bohužel ale nedošlo na nějakou delší pasáž bez přerušení, a tak tyhle cool animační momenty přicházeli vždy jen tak nějak na chvíli a sporadicky, prostě další šílená několikaminutová frekvence doplněná o ohňostroj barev (jako v předchozí sezóně), která by mi přivodila animační orgasmus se tu nekoná. To samé dynamická kamera, kterou u Demon Slayera tak miluji, se hojně vyskytovala vlastně jen v prvním (Infinity Castle) a posledním díle (honička v lese) a pak při snímání souboje s dračími hlavami, což mi přišlo méně, než na co jsem zvyklý. Na druhou stranu jsem si tentokrát hned dvakrát všiml hudby, která se v určitých pasážích velmi povedla. Každopádně 5* zážitek se nekoná, nejlepší sezóna to není, tohle byl pro mě spíš v rámci Demon Slayera takový slabší průměr, každopádně když si to srovnám s ostatními anime seriály, tak jsem pořád na nějakých 7,5/10. () (menej) (viac)

Hees

Záleží ako sa na Swordsmith Village Arc pozrieme, ak si spomenieme na iné série Demon Slayera tak v ich konkurencii toto nemôže proste mať päť hviezd, ale ak si spomenieme na celkovú konkurenciu táto séria stále patrí na vrchol. Bohužiaľ tu dochádza k tomu, že človek si spomenie na neuveriteľne dobré súboje z predošlých dielov tak tu je to o stupienok nižšie a vlastne môžeme polemizovať či súboje nie sú to najdôležitejšie z Demon Slayera celkovo. Bohužiaľ záporný hrdinovia sú problém, lebo nemajú charizmu a ani nejaké extra dobré schopnosti a čo je ešte horšie ukázali nám hŕbu záporných hrdinov a všetci na mňa pôsobili oveľa lepšie tak potom som sa cítili, že vybrali vlastne dvoch tých najhorších a najnudnejších. Absencia Inosuka a Zenitsua mi nevadila, ale nepôsobilo to teda ako filler, keď tam neboli? To si zas nemyslím, že by táto séria bola zbytočná, alebo pôsobila ako filler len tu proste došlo k jemnému vyhoreniu a neschopnosti dodržať nastavenú latku, ale stále je táto séria výborná vo veľa hľadiskách. Emócie, humor, vizuálna stránka, dvaja vynikajúci nový hashirovia a Nezuko nám dávajú presne to čo potrebujeme, aby nás toto anime stále bavilo. Neviem či dokáže mať "bojové anime" plné hodnotenie na základe dodaných emócii skrz príbehy hashirov a príbeh Nezuko, ale pre mňa zrejme áno. Hlavný hrdina Tanjirou mi už tu pripadal príliš slabý na to koľko dielov sme s ním už prežili tak tu nemal skoro žiadny wau moment a ja už tak nejak potrebujem to, aby aj on bol silný a nezastaviteľný, lebo zatiaľ je silné len jeho odhodlanie. Ako som už spomínal príbehy Mitsuri a Muichirou sú výborné a vlastne Mitsuri je veľmi zaujímavý charakter a ona mi bude chýbať hlavne aj pre svoje zaujímavé schopnosti či vynikajúci unikátny meč. ()

Elerrina

Začátek v démonickém paláci skvělý a zakončení celého arcu opět obrovsky emotivní - kdo neuronil slzu, nemá srdce. Ale výplňový souboj mezi tím je spíš jen ucházející standart, a to i přesto, že tentokrát se jedná o stereo: dva Vyšší démonické měsíce proti dvěma Hashirům. Potíž je hlavně v tom, že ti normálnější Hashirové už nám došli a teď začínají přicházet na řadu ti divnější, kterým je těžší uvěřit jejich schopnosti, zatímco zákeřnost Vyšších démonů dosahuje opravdu nebývalých kvalit. Bod k dobru naopak je, že absentují otravní sidekickové Zenitsu a Inosuke. 90%. ()

loki5

Nehodnotím serie ani jednotlivé díly, ale Demon slayer je krásně nekonsistentní v rámci sérií což je více než dobře. Stálé zůstává originální a dva Hashiry je v této serii radost sledovat. I když je finale trochu slabší předchozí díly to vše skvěle vynahrazují. Vážně se těším co nabídnou Iguro, Gyomei a Sanemi. ()

gumbo

Je to pořád ten Demon Slayer jak ho známe, ale má to i své mouchy. Některé šablony už se nám tu začínají opakovat, nové postavy moc nedostávají čas na prokreslení a někde v půlce mi přišlo, že to hodně ztrácelo dech. Navíc je to vlastně celé jedna jediná nekončící a stále se stupňující bitka, kde to neustálé natahování a stupňování sráží tempo a nepřináší potřebné napětí, gradaci a překvapení. Poslední díl to napravuje a je emočně totálně boží, kdy kombinace kamery, animace a hudby tvoří skvělou atmosféru a scéna s Nezuko na poli je absolutní bořič emocí, který zvedá výsledné hodnocení o dost nahoru. 80% ()

Pepe_cz123

Je to tam. 3.Série Kimetsu no yaiba dorazila, já ji ač s menším spožděním během tří dnů zkouknul a jsem šťastný. Nejsem však ale naprosto nadšený, a to teď v této recenzi vysvětlím. První věc co mě spíš zklamala, (a to se budu asi shodovat s většinou), je CGI. Třeba příklad: byly tam démoní ryby, a ty nevypadaly zrovna pěkně. Další problém co s tím mám tak to, že se snížil počet epizod. A to oproti minulé sérii rovnou o 7. A mám problém i u jedné epizody, a to konkrétně u té závěrečné, kde je ta stopáž fakt macatá. Jako 52 minut je docela přepal a dokážu si i představit, kdyby to zkrátily o cca 10 minut. Jinak ono trio které nám tu bylo představeno se nádherně prokreslilo, dokázal jsem si k nim najít nějakou tu cestu, a v dalších sériích se o ně určitě budu bát. Jinak animace a vizuál zůstal prakticky při starém a to jen a jen chválím. Akorát to trochu u toho finále i jiných soubojů postrádá tu epiku co měly ostatní série. Při bojích chybí i epika, která alespoň při jednom nebo dvou bojích v předešlých sériích sršela na metry daleko. A tady skoro nic. Alespoň to hezky vynahradil ten plot twist na konci, který jsem nečekal. Ale i přes tyto nedostatky co 3. Série má, se podařila na jedničku. Ač je to asi ta zatím nejhorší série kimetsu. 8 mečů z 10. ()

Kimkong

Kromě poslední epizody ty postavy nemají moce velký vývoj, jako tomu v předešlých řadách. Ano jeden šermíř se vyléčí a druhý odhalí zvláštní schopnosti, ale jinak nic. Vývoj postav mám rád. Místo konání a protivníci se setkali celkem náhodou. Boje stejné jako vždy. Ty různé měčové techniky vypadají u všech postav skoro stejně. Fakt v tom není skoro žádný viditelný rozdíl. Po použití si už nikdo nevzpomene co je co. Hudba mohla být výraznější. Místy velmi přeháněný a nucený humor a k tomu uřvané postavy se mě také nelíbí. ()

Scanerior

Tato sezóna Demon Slayera je absolutně úžasná a každý jeden díl jsem si neskutečně užil! Postavy tu opět fungují na výbornou, budování příběhu je fajn, zajímavé flashbacky, neskutečně Neskutečně NESKUTEČNĚ skvělá hudba (jak v intru, tak v outru), animace je zas a jednou naprosto dokonalá a opravdu jedna z nejlepších, kterou jsem kdy viděl, zvláště pak tu dostáváme epické souboje, které vypadají úchvatně a člověku každá epizoda uteče jako voda. Oproti minulým sériím bych také vyzdvihl "potitulkové" scény, které v Demon Slayerovi nejsou špatné, ale nikdy mě nijak extra neoslovily, nicméně v této sezóně je několik takových scének, které mě vcelku pobavili a pořád si je pamatuji. Jinak bych chtěl ještě opravdu vyzdvihnout postavy Tanjira, Nezuko, Genyo, Tokita a Mitsuri, kteří tu jsou absolutně boží a v poslední epizodě jsem si nebyl moc jistý, jak to vše dopadne, ačkoliv mé očekávání se nakonec potvrdilo. Našel bych i pár negativ a někomu se možná příběh může zdát trochu přímočarý a plný bojů, ale podle mě je to celkově tak povedené, že negativa je zbytečné hledat. Plný počet hvězdiček je málo, protože tuto sezónu Demon Slayera jsem si nesmírně užil... ()

Ymbecill

Další bohatá porce skvělé podívané. Mě to sice ze židle nevytrhlo, protože snaha zahrát na emoce se mé cynické p*dele ani nedotkla, ale fanoušci shounen-ů si bezesporu přijdou na své a nováčci v anime si užijí i nějaký ten doják. Cením si slušného pokroku v ději, k němuž S3 servíruje několik back-stories, kdy jedno z nich řadím ke svým nejoblíbenějším pasážím Demon Slayer-a. Fan-service značně posílil [2/9 a místy si sáhne i na šestku]. Přičtu-li občasná natahování a cringe, nenacházím další negativa. 8/10 ()

Katakimiku

Předchozí série bohužel nastavila laťku tak moc vysoko, že i když byla tahle série pořád v pohodě, když si je porovnám, je ta třetí znatelně horší. Adaptace je to pořád skvělá, animace je super (i když měla mnohem míň momentů, kdy zazářit), hudba líbivá, ale co drhne je původní materiál. Je to celé takové nijaké, záporáci působili neuvěřitelně zbytečně a vlastně i slabě. Hlavní postavy jsou tady prostě až moc OP, v čele s Tanjirem a celé to jejich vítězství působí docela nezaslouženě. Minulost Muzana na mě taky žádný extra dojem neudělala, dalo by se i říct, že jsem z ní zklamaná. Ale zase to nebyla žádná velká katastrofa, jen doufám, že další série už na tom bude líp. 7/10 ()

Woitisek

Absolutně famózní zážitek. Tato série zkrátka pokračuje v bezchybné jízdě Kimecu no jaiba a každou epizodu je slast sledovat. Postavy a jejich příběhové arky jsou opět napsány skvěle a k postavám, o nichž se zde dozvídáme více, dostáváme srdce rvoucí náhledy na jejich minulost. Ta animace je prostě nádherná. Každý snímek vypadá překrásně a je to skutečná pastva pro oči. Ani nemluvě znovu o akci, kde se animátoři utrhli ze řetězu a jsou to právě tyto momenty, kde jsou vidět ty peníze, co do toho jdou. Samotný příběh, který je právě prolínám různými ''backstories'' určitých postav je opět zvládnut na jedničku. Zdejší nádherná animace spolu s pestrými postavami, a silnými příběhem doprovázeným opět přívětivou hudbou pak tvoří něco dech beroucího, což dokáže zabavit, uhranout či vyvolat emoce. Neskutečná práce. ()

Ondak

Série si drží vysoký standard a obrovsky jsem se bavil. Série plná soubojů, zábavy i emotivních momentů. Měl bych ale výhradu a proto nedám pět hvězd. Hashirové mi přijdou přehnaně silní na schopnosti démonů, kteří překonávají předchozí démony. Když si vzpomenu na souboje Rengoka ve srovnání s těmito Hashiry... Prostě mi přijde, že bojují s moc velkou lehkostí. Možná je to jen subjektivní pocit, protože první dvě série jsem viděl už před časem. Na druhou stranu jsou Hashirové opravdu charismatičtí a jejich příběhy mě zajímaly. Další plus bych přidal, že Tanjiro nemá s sebou kamarády z předchozích sérií. Zenitsu mi opravdu nechyběl. Také mi přišel divný tah s Nezuko, ale snad to má do budoucího příběhu zapadat. ()

Krnac

Séria aj keď stále naozaj dobrá, pri dlhšom sledovaní cítiť únavu dejom. Predchádzajúce série mali väčšinou boje o niečo kratšie a sústredenjšie a príbeh postáv sme sa dozvedali aj čiastočne predtým ako len cez boj. Kvôli tomu celá séria pôsobí ako jeden film a divák ani nevie ako si rozdeliť sledovanie. Neviem si predstaviť toto sledovať s týždenými premiérami. Tiež tie samotné príbehy mi neprišli okrem jednoho zas tak zaujímavé, špeciálne záporáci mávali predtým oveľa lepšie. Hlavne u Mitsurin bola škoda lebo jej flashback ako keby smeroval k niečomu zaujímavému a potom ako keby sa to utlo a skočilo o pár rokov. ()

davesvo

Ze začátku jsem měl pocit, že tento arc bude patřit k těm lepším, no bohužel čím víc dílu jsem viděl, tím víc se moje předtucha rozpadala na Slunci. Pořád se jedná o fajn záležitost, jsou tu fajn souboje, dozvíme se opět něco nového a vypadá to fakt pěkně, ale i v těchto aspektech mi to přišlo o dost horší, než předchozí archy.. Jeden z důvodů jsou i záporáci, kteří tu jsou dva.. Tito dva, kteří patří k těm nejsilnějším démonům působí tak, že bych je snad zneškodnil i kuchyňským nožem, přičemž jejich hrůzostrašnost zveličují kvanta flashbacků, které ani s nimi nesouvisí  a spíš se zaměřují na dva hlavní haširy a hodně ubírají tempo.. Závěrečné odhalení mi přijde hrozně promarněné, ale funguje relativně dobře, jen se mohlo vyskytnout kdekoliv jinde a bylo by to úplně jedno.. Vlastně ani nejde, aby tento arc patřil k těm nejlepším, protože to nás teprve čeká, ale bohužel nedosahuje kvalit ani toho předchozího, což je škoda.. No nic.. budu napjatě čekat na ten další, který doufejme vyplní naše touhy.. Zatím lepší průměr.. ()