Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 2

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

Vrzalik

Česká klasika! Nejlepší hlody : Josef Šebánek :-). Vždy mi zvedne náladu a vždy mě rozesměje! Tento film člověk buď miluje, nebo ne. Patřím do první skupiny! ()

brzozin

Film o primitivních maloměstských buranech mě nikdy moc nezaujal. Taková typická socialistická rodinka. Je to spíš k pláči než k smíchu. ()

ostravak30

Celou trilogii Homolků miluju. Jednak proto, že pojednává o běžné české rodině a věřím, že se v ní spousty lidí pozná, respektive část nebo přímo svou rodinu, a jednak právě proto, že v ní v některých momentech poznávám tu naši. Navíc je zde tolik už legendárních hlášek a vtipných scén, že se to nedá spočítat na mnoha rukách. Dále vynikající herci od H. Růžičkovou až po pana Šebánka, jehož herectví miluji. Působí tak přirozeně, jako by skutečně byl zkušeným hercem. „Hele Ludvo, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvý muž." To se neomrzí. ()

PlayEasy

Zpočátku nám tento film příjde takový.... jak bychom to jenom řekli...... takový neslušný a tupý. Pak se ale přesunou do bytu, kde se to rozjede. Děda zamčený v babiččině ložnici, babi, které nesnáší svého muže, ale synáčka, tichý, ožralý a smířliví "Ludánek" jeho vždy nespokojená Heduš a dvojčata - kluci (jako my:), kteří neustále drží s matkou a jsou spiknutí proti tátovi. Spousty scén se doopravdy povedly, ale přesto dáváme přednost inteligentnějšímu humoru, jaký vlastní třeba ZS a LD. Jinak Šebánek už se od "Panenky" zařadil mezi herce, kteří se živí čistě svým povoláním a děda byl skvělej. Růžičková (ne kapusta:) taktéž. 80% Takový obrat hodnocení jsme ještě během filmu jakživ nezažili!! ()

Pitryx

Neskutečně střelený střih kazí celý film. Nevím proč se to věnovalo v druhé linii těm dvěma mladým. Velká škoda, protože jinak je to zábavné. ()

Grondal

Súboj pohlaví, socialistická verzia. Osemdesiat minút hystérie všetkých prítomných (aj detí), to som vážne nepotreboval. Tento film by mal mať v popise formulku „dokumentárny“, pretože mu chýba akýkoľvek dejový oblúk, alebo aspoň jeho náznak a miesto toho sledujeme deň obyčajnej (?) rodiny naplnený nekonečnými hádkami. Definovať tento film ako komédiu je mimo. Najviac ma zaujímalo sledovanie mladého páriku, ktorý si chcel iba užiť (čo na tom, že s hlavným dejom tu nie je žiadny prekryv), ale nanešťastie aj táto linka nakoniec končí bez vyvrcholenia, rovnako ako zvyšok filmu. V tomto prípade sa žiaľ jedná o klasickú českú „komédiu“, ktorá je klasicky nadhodnotená a užíva si nezaslúžený kultový status, tak ako mnoho iných. ()

Tominni

Legendární komedie o jedné hodně průměrné české rodině, hodně vtipné, ale zároveň i velmi trefné, to dělá kouzlo rodiny Homolkových - tentokrát o fotbale (jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak jsi u mě mrtvý Homolka), stlaní, zamykání, pivu, kouření, dostihách a opilecké mini rebelii (Takhle padal tatínek!). Pokaždé se hodně bavím s mírným smutným popíchnutím. ()

JosefTomas

Jak mám výhrady vůči nové československé vlně, tady je paradoxně nemám. Kuriozita, která v satiricky podaném hávu vtipně a zároveň zhnuseně ukazuje, jací jsou Češi národ, je i po letech stále aktuální a ukázková. Ten film je vlastně vtipný a smutný zároveň, protože to zrcadlo ukazuje na můj vkus až moc věrně. ()

lucky.loo odpad!

Dříve jsem neviděl a teď jsem si říkal co si asi mladí o nás pomyslí když se na toto "dílo" kouknou v dnešní době čim že jsme se to byli schopni kdysi bavit :D ()

Lewaso

Fantastický filmový počin. Reality show 60. let v tom nejsurovějším podání. Slova a činy, která každý z nás používal a zažíval jsou jako bumerang a mozek s odstupem přiznává: Jó, tak to bylo... To co Papoušek vykouzlil s hercia neherci , je klenotem, který nikdy nezrezna. ()

sendisis

Tyto dialogy by se měly tesat, jsou naprosto geniální. Krásná tragikomedie českého střihu, humor jak má být. Skvělé herecké výkony hlavních čtyř postav - to udělalo tento film tak skvělý. ()

MartyMcFly89

Tomuhle stylu humoru jsem nikdy nepřišel na chuť. Na můj vkus moc lidové, věci, které jdou naprosto mimo mě a proto je nedokážu pochopit. A co víc, tenhle styl mi je nepříjemný a cítím k němu odpor, verze 1 ()

baxz

Výborný herecký výkony ústřední čtveřice v čele s geniálním Josefem Šebánkem. Pokud by v roce 1969 existoval český lev tak bych neměl pochyb o vítězi v hlavní mužské roli. ()

krivkin

"Ježíšmarjá, mámo, já bych kouřil, až bych brečel!"-"Tak breč!" nikým a ničím nepřekonaná "výpověď" o čecháčkovství a maloměšťácké "malosti" ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011