Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiálny text distribútora)

Darkslayer

Príjemná komédia, ktorá má zopár dobrých nápadov ale základ už bol niekoľkokrát videný. Skvelý Jack Black a fajn hudba. Škoda, že koniec mi bol jasný už po 30minutach. 3,5* ()

Krchy

Netvrdím, že ten film je dokonalý po technické či příběhové stránce. Ale pokud bych neměl dát plný počet filmu, který jsem byl schopen během roku sjet asi šestkrát a pokaždé se bavil, tak už asi ničemu. ()

char_t

Během filmu jsem postupně zvedal hodnocení od dvou a půl na startu po čtyři a půl na konci :) Tenhle film je jako rock samotnej, pokud se nesnažíte moc přemýšlet a jen vychutnáváte, pak se královsky pobavíte :) Tyhle děcka fakt uměj :) A Black jako obvykle skvělej ()

Rannveig

Nanestesti zde krom exhibujici hlavni postavy exhiboval i jeji samotny hlavni predstavitel!-( Deti byly velice dobre, obzvlaste manazerka a bubenik maji docela slusne naslapnuto... i kdyz mozna trosku kycovite. Slusna pohodovka. Ale velice malo rozvinute charaktery vedlejsich postav, a vpodstate kazdou chvilku ocekavate nejaky vazny zvrat s hlubsi myslenkou... oproti tomuhle je Sestra v akci 2 alespon uveritelna. ()

merigieren

jeden zvláštní chlápek supluje ve škole a přitom si z dětí nějak vybuduje kapelu, místo vyučování. Tady jsou ty písničky docela hezky poslouchatelný a je zábavný koukat na to jak tam blbne :-) ()

Quipido

Nalijme si čistého vína: The School of Rock je docela průměrný film. Taková lehká komedie, která se drží zaběhnutých linií, je v ní spousta nesmyslů, Jack Black jako obvykle "hraje" sám sebe atd... Přesto ale dávám hvězdy čtyři, protože na některých místech mi běhal mráz po zádech - protože moje duše je rocková! ()

Marykus

Stupidita Hollywoodskych scénáristů nemá nezná mezí. Ano rock mám rád ale neslysitelná hudba po celé škole. Děti obstarají hudební vybavení a další chujoviny to jen dorazily! 3* dávám kvuli tě hudbě a hlavnímu herci! ()

GOREGASM

Bez nespoutaného nadšení pro věc od Jacka Blacka, by to byla asi monotónní nuuuda, ale s jeho entuziasmem a zapálením pro muziku má Linklater vyhráno a já jako divák milionkrát přimhouřím oko nad reálným provedením téhle rockové výuky pro nadšené. Jack je tady opravdu ve svém živlu, přesto všichni dobře víme, že pokud se mu vezmou mantinely dokáže být mnohem lepší. 69% ()

Raaavenek

Popravdě řečeno to není nejhorší film, několik scének mi přišlo vtipných, ale během sledování jsem si uvědomil jeden závažný fakt. Celá Škola ro(c)ku je obyčejným plagiátem Sestry v akci, kterou vykrádá od začátku do konce... připadá mi to, jako by někdo vzal scénář Sestry v akci a jen přepsal jména... ()

plagjoklas

Jedinečný audio-vizuálny zážitok v pravom slova zmysle. perfektné gagy, zdraví humor a geniálny hudba. vidno že jack Black má rock zo srdca rád a táto komédia poteší každého kto k tejto hudbe tiež inklinuje, a nielen jeho je takmer isté že aj deti sa budú baviť. povinnosť pre všetky generácie rockerov! ()

Filmárik

Pre každého ROCK pozitív povinnosť.Film je síce v podstate rodinná záležitosť ale scéna zoznamovania triedy s rockom ako aj prvé formovanie kapely sú nezabudnutelné. ()

salamandrr

možná 5* nedosahuje zcela,ale má k nim velmi blízko.ROCK mámmoc rád a tak film o jednom nadšenci mě nadchnul.Jeho realističnost je dosti přitažená za vlasy,ale co na tom,že by jistě byli slyšet po celé škole,co na tom,že by rodiče jistě chtěli slyšet od dětí co se děje ve škole a vlastně co an tom,že je to klasický americký B film,hlavní je,že mě pobavil a to komedie přeci má.Rozhodně dopuručuji ()

svobodas

Jack Black byl převeledobrý, na *****,zbytek průměrný-na***,jelikož Jack Black je asi půlka filmu,jsem udělal goniometrickým průměrem-**** ()

Amgis

3,5 * ! Je to to mírně nadprůměrný film na který se dá jistě podívat. Jack Black je jeden z nejlepších Hollywoodských komiků. Avšak jeho výkon ve filmu Pekelná Ženská se mi líbil více. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (viac)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (viac)