Reklama

Reklama

Gunsmoke

(seriál)
Dráma / Western
USA, 1955, 233x25 + 402x50 min

Réžia:

Bernard McEveety, Mark Rydell, John Brahm, Jesse Hibbs, (viac)

Hrajú:

James Arness, Amanda Blake, Milburn Stone, Ken Curtis, Dennis Weaver, Buck Taylor, Burt Reynolds, Pat Hingle, Glenn Strange, Dabbs Greer, (viac)
(ďalšie profesie)

Obsahy(1)

Maršal Matt Dillon (James Arness) pôsobí ako šerif v mestečku Dodge City na Divokom západe. Ľudia žijúci na tomto území majú zväčša ťažký život, a pretože zákon a poriadok im málokedy v minulosti pomohol, často zavedené pravidlá nerešpektujú. Ako predstaviteľ zákona musí Dillon riešiť problémy, ktoré sa objavujú deň čo deň: krádeže dobytka, pištoľnícke súboje, bitky, premyslené a menej premyslené podvody s pozemkami a iné aktivity na hrane alebo za hranou zákona. Aby si s nimi poradil, potrebuje si vypracovať bystré pozorovateľské schopnosti, premyslený úsudok a odvahu zakročiť, keď je to potrebné. Našťastie, ani jedna z týchto vlastnosti maršalovi nechýba. (Incantator)

(viac)

Recenzie (5)

Carthorias

všetky recenzie užívateľa

Pouze bych chtěl upozornit na fakt, že show běžela dlouhých 20 sezón, což je na hraný seriál rekord (nepočítaje days of our lives atd.), a že představitel hlavního hrdiny vydržel v seriálu od začátku až do konce. ()

danecek24

všetky recenzie užívateľa

Zlatý Glóbus - nominace (4) - 27. ročník (za rok) 1969, 28. ročník 1970 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Amanda Blake, 29. ročník 1971 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Amanda Blake, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Milburn Stone ()

Reklama

Flego 

všetky recenzie užívateľa

Keď sa v roku 1952 objavil na vlnách rozhlasový seriál Gunsmoke ( vysielali ho do roku 1961 ), tvorcovia okamžite pochopili, že tento formát by mohol mať úspech aj na televíznej obrazovke. Od roku 1955 do 1975 bežal na stanici CBS televízny seriál v rovnomenným názvom, pôvodne to boli polhodinové diely, neskôr sa prešlo na hodinové. 635-dielny seriál mal obrovský úspech pre jednoduché príbehy, ústrednou postavou bol maršal Matt Dillon, ktorého stvárnil James Arness. Zaujímavosťou bolo angažovanie sa hereckej hviezdy Johna Wayneho, ktorý urobil krátky "reklamný" predslov pred prvou epizódou. Gunsmoke bol príležitosťou aj pre hosťovanie hereckých hviezd ( Bette Davis ), ale i nové tváre, ktorým pomohol v kariére ( Burt Reynolsd, Nick Nolte ). Piaty komentár. ()

paddy35 

všetky recenzie užívateľa

Je velká škoda, že neexistuje česká verze a musím se tak dívat jen v agličtině, ale i tak je Gunsmoke perfektním westernovým kouskem. ()

Galéria (17)

Zaujímavosti (11)

  • James Arness a Milburn Stone byli jediní herci, kteří v seriálu účinkovali po celých 20 let a 635 epizod. Výjimkou bylo pouze období, kdy byl Stone nahrazen Patem Hinglem, a to na šest epizod v roce 1971, kdy se Stone zotavoval z infarktu. (Perverz)
  • "Gunsmoke" byl vytvořen spisovatelem Johnem Mestonem a producentem Normanem MacDonnellem jako rozhlasový seriál, který měl premiéru na CBS v roce 1952. (Perverz)
  • Říká se, že Rex Koury sepsal ústřední píseň ve vaně. Ta byla původně pro radiovou show, později adaptovaná na TV seriál. (Perverz)

Súvisiace novinky

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

06.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje…

Reklama

Reklama