Gunsmoke: Návrat do Dodge

(TV film)
  • Česko Gunsmoke: Návrat do Dodge (viac)

Prvý zo série televíznych filmov v hlavnej úlohe s Jamesom Arnessom ako maršalom Mattom Dilonom známym z najdlhšie vysielaného westernového seriálu Gunsmoke (1955-1975).
Americký maršal na dôchodku Matt Dilon (James Arness) sa živí ako lovec kožušín. Na jednej z jeho ciest ho postrelia zlodeji a on sa musí vrátiť do mesta Dodge, kde ho ošetruke Kitty Russellová (Amanda Blake). Prenasleduje ho však starý nepriateľ z minulosti, pomstychtivý Mannon (Steve Forrest), ktorý sa oslobodí z väzenia, zajme Kitty a drží ju ako rukojemníčku. Prepustiť ju je ochotný iba vtedy, ak sa proti nemu Dilon postaví v rozhodujúcom súboji. (Incantator)

sud

Gunsmoke: Návrat do Dodge. Westernový seriál "Gunsmoke", který je v Americe velice populární a na některých jeho epizodách začínali pozdější přední (nejen) žánroví režiséři (Sam Peckinpah, Andrew V. Mc Laglen, Arthur Hiller), u nás nebyl nikdy vysílán. Na našich obrazovkách se mihla pouze jeho pětice filmových pokračování. Jeho úvodní epizoda je standartním westernem, který by měl potěšit každého westernového fandu. Ovšem díky střídání režisérů, kteří sérii točili, se jedná bohužel o dosti nevyrovnanou záležitost. Tento díl za 60%. ()