Doktorka Quinnová

• Česko Doktorka Quinnová (viac)
Dráma / Rodinný / Western
USA, (1993–1998), 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvorcovia:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers (viac)

Príbeh začína v roku 1867 v zámožnej a váženej rodine lekára Josefa Quinna. Hlavnú postavu seriálu dcéru Josefa Quinna, mladú lekárku Michaelu stvárňuje britská herečka Jane Seymour. Josef Quinn umiera a jeho dcéra lekárka Mike ako ju prezýval si podáva inzerát v novinách pretože si chce otvoriť vlastnú lekársku prax. Dostáva odpoveď z jedného malého mesta na divokom západe, ktoré sa volá Colorado Springs a ihneď sa vydáva na dlhú cestu. Po príchode do Colorada jej pomáhajú s adaptáciou do nového prostredia priateľ čejenov Byron Sully (Joe Lando), ktorý po smrti svojej manželky a dieťaťa žije s indiánmi a pôrodná asistentka Charlotte Cooperová (Diane Ladd). Charlotte Cooperovú nečakane uštipne štrkáč a na smrteľnej posteľi požiada mladú lekárku Michaelu aby sa postarala o jej tri deti Matthewa (Chad Allen), Colleen (Erika Flores) a Briana (Shawn Toovey). (RTVS)

xaver

Poměrně slušný seriál, ale chvílema příliš roztahané a nezáživné. Málo je někdy více. Každopádně ale kvůli krásné Jane Seymour dávám slušnou trojku. ()

M.Niccals

dneska jsem si zavzpomínal na seriál, který jsem jako dítě s oblibou sledoval. z pohledu o 15 let staršího člověka uznávám že je to idealistická pohádka, účelově vymodelovaná tak, aby mohla být moralizujícím nástrojem pro americkou společnost. zabývá se spoustou závažných problémů koloniální doby, ale svým způsobem jsou to problémy, které rezonovaly ještě v nedávné minulosti (rovnoprávnost žen a černochů ve společnosti, otázky nad dědictvím původního obyvatelstva Ameriky a nad způsobem, jak se k ní osadníci zachovali). v 90. letech bylo takovýchto seriálů jako hub po dešti a já se ptám - je dneska ještě vůbec něco takového? ano, tady většinou všechny zápletky vyzní hloupě a pateticky a v reálu by to asi takto nevypadalo. ale přesto - kde jsou dnes nějaké morální vzory ve společnosti? je jich stále méně a méně. ()

Vajonek

Ano, je to trochu pohádka, doktorka všem pomůže, všechno vyřeší a všechny nasměruje na správnou cestu, ale je to prostě klasika, oblíbený seriál dětství/dospívání. Kdyby byli všichni lidé tak správní jako hlavní hrdinka, svět by byl bez poskvrnky:) ()

Zagros

Seriál mého mládí a možná ideální seriál pro dnešní dobu? Žena, která se ve všem vyrovná mužům a rasová rovnost pro všechny. Teď si dělám trochu srandu, ale je vidět, že mně ta naše korektní společnost leze taky na mozek. :-) Zpátky k seriálu, jako mladého mě to bavilo. Povedlo se obsazení, všechny postavy mi byly sympatické a vcelku si na ně vzpomínám dodnes. Jednotlivé epizody měly poutavé příběhy a dokázaly mě vždy napnout. Pamatuji si, že seriál chodil každý pátek večer a já se na něj vždycky těšil... alespoň prvních několik sérií, pak to šlo bohužel trochu dolů a dnes už ani nevím, zda jsem to viděl do konce. Přesto doktorce Quinnové rád pošlu slušné tři hvězdy. ()

Davej

To se vezme westernové prostředí, zasadíme do toho ženskou postavu, mohla by to být třeba doktorka- to je přece populární povolání- a můžeme učit lidi toleranci. Ale v podstatě se na to dívat dá. ()

wosho

Kýčovitý a politicky nevědoucí seriál, jenž romantizuje divoký západ víc, než májovky. Májovky jsou alespoň zábavné staromodní dobrodružné romány, či filmy pro kluky. Ale tato doktorka je maximálně tak pro holky a blbečky. Navíc se snaží namlouvat lidem, že i když se tehdy děli původním obyvatelum Ameriky a černochům špatné věci, většina bílých američanů byla proti, včetně vlády. Blbost!! USA byly, jsou a asi i budou silně rasistickou zemí, kde je většina populace vůči tomu lhostejná a slepá-trošku jako my. ()

Shakeus

Jako výchovný seriál pro děti navštěvující základní školu je Dr. Quinnová ucházející. Ve své naivitě a vlezlosti si to ale nezadá ani s 90210. ()

Paity

Neuvěřitelné kolik tahle natahovaná, ubulená a nudná romantická limonáda měla dílů. Upřímě jsem vždy se znechucením přepínal okamžitě na jiný kanál. Patrně seriál pro ženy/dívky. ()

Merkin

Seriál o lidech pro lidi. Jistě, všichni víme, že to tak nebylo a nikdy nebude, že je to naivní a úsměvné. Dalo by se klidně tvrdit, že jde o dokonalou utopii. Jenže, každý má rád pohádky a každý jednu takovou čas od času potřebuje. A tahle je přes veškerou sladkost a pozlátko docela milá, neškodná a místy i poučná :) ()

Ricky_CZ

Příznávám se, za mlada jsem sledoval a dokonce na to vzpomínám rád :) Stejně, jako jsem miloval svou paníčelku, bylo mé srdce otevřeno i pro Mike....A zápletky zase taky nebyly vždy tak hrozné...To Walker na tom byl hůře..Nostalgických 40% ()

Marina111

Možno to bude znieť ironicky, ale v detstve mi tento seriál pripadal drsný a krutý ... A dnes sa sama seba pýtam, prečo nie je viac takýchto ľudských a citlivých rodinných slaďáčikov... ()

Movie Gourmet

Legendární seriál s Jane Seymour v hlavní roli. Také jsem jej sledoval ale nechytil mne natolik, abych musel vidět každý díl. Nakonec jsem jej ani nedokoukal. Verdikt: 3* a 60 %. ()

mira007

Seriál o té nejslavnější doktorce na divokém  západě. Otravná jak Mirek Dušín. TV odpoledne devadesátých let to jistí. ()

Greg25

Horších 70% z dnešního pohledu, ale jako děcko jsem tenhle seriál zbožňovala, je faktem, že to bylo i proto, že Česká televize tenhle seriál kdysi reprízovala takřka neustále. Ale i tak má tenhle seriál svojí kvalitu, je faktem, že Sally a doktorka Quinnová je nekončící dobro, obětavost a pochopení, ale věrohodné prostředí, herecké výkony a samotný námět je v kinematografii seriálů vcelku neobvyklý a aspoň v prvních třech sériích nepůsobil lacině. Takže 70%. ()