F1: Touha po vítězství - Série 4

(séria)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2022, 6 h 52 min (Minutáž: 33–52 min)

Další adrenalinová řada seriálu o závodech Formule 1, ve které do kokpitu zasedne dvacítka ostřílených veteránů i úplných nováčků. (Netflix)

vyfuk

Čtvrtá série je velice zvláštní. Mapuje asi nejzajímavější sezónu v F1 v 21. století minimálně. Jenže seriál se nějak jako pachtí v něčem, co jsme viděli už dvacetkrát jenom v jiných úhlech pohledu. To by nebyl takový problém jako to, co jsme i viděli, ale spíše neviděli. Kimi jako jedna z největších legend novodobé formule nedostal nic. V seriálu o něm snad ani jednou  není  zmínka. Chápu, že ten chlap je na rozhovory osina v prdeli, ale to nic nemění na tom, že mu mohli udělat medailonek nebo i celou epizodu, což by fanoušci ocenili asi víc než Tsunodu, který sere na hajzlu. Jasně, poslední části se pilně věnují finále sezóny a zaslouženě, ale i tak  musíme pracovat s očividnou manipulací tvůrců, kterou si na triko nevezou. Další série se bude muset hodně vytáhnout, aby objektivně přihlížející uživatelé mohli mít nějakou důvěru. ()

Stillborn83

Čakal som viac. Rozhodne. Zvlášť pri jednej z najnapínavejších (ak nie najnapínavejšia ever) sezón vo Formule 1. Človek ju sledoval so zatajeným dychom, nech už ste fandili komukoľvek a preto stačilo Netflixu z toho len čo najviac vyťažiť, pretože dramatický scenár písal sám život. Žiaľ, nestalo sa. A tak sa niekoľkokrát vraciame k havárii v prvej zákrute na Hungaroringu, xy krát sme v Monaku, atď, atď. Chýba tomu lepší koncept. Neviem, či podobne ako Max, ani tí, ktorí sa v tejto sérii neobjavili, nechceli, alebo to tvorcom len „len nevyšlo“. Je mi jasné, že všetko sa sústredilo na súboj Mercedesu a Red Bullu, ale aj tak. Keď tam bol Alpine, tak tam mali byť aj Aston Martin, a Alfa Romeo. A kto sledoval tú sezónu poriadne, nedozvie sa absolútne nič zaujímavé. Ok, aby som len nehejtoval, netušil som, že Norris s Ricciardom nemali najidelájnejšie vzťahy v McLarene. Každopádne, malo to jedno plus. Kto nemusel Christiana Hornera, tak ho bude neznášať ešte viac. Je to riadny ču*** ... Tak ostáva už len veriť, že v tejto sezóne „si ideme“ po ôsmy titul. Go Lewis, Go! ()

M.i.k.e

přiblížení jedné z nejzajímavějších a nejkontroverznějších sezon F1 za poslední roky v opětovně fantastické sérii,která chytne a pustí až se závěrečným "smutečním" projevem Tota Wolffa.Haters gona hate,ale tohle byl opět nářez a Drive to Survive si stále drží pozici jednoho z nejlepších titulů co Netflix nabízí...90% ()

Wally

Opět skvěle zpracovaná sezóna. Pro mne lepší než ta předchozí... Musím se omluvit Lewisovi...po těch sedmi titulech, politických kecech, BLM žumpě atd jsem si nepřál nic jineho než aby ho Max porazil.. Ale z dokumentu mi vyšlo, že Lewis je pan závodník a férový...zatimco Max je arogantní kretén. Největší čur*k v F1 je jednoznačně šéf Red Bullu Horner...tomuto zákeřnému a uplakanému týmu přeji jen defekty 😊! Pro mne v roce 2021 je vítězem Lewis... Jinak na pěkného vola vypadá i Russell a jako vždy nejvíce bavil Günther...škoda, že Haas je na tom tak špatně. ()

Alex_01

Výběr protagonistů a témat mohl být lepší. Na můj vkus jsme se až moc zabývali Mercedesem a například Aston Martin se zde neobjevil vůbec (byť je to nový tým o kterém by se dalo co říct). Zpracování jednotlivých závodů mi pak nepřišlo tak vzrušující a precizní jako v minulých sezónách. V díle, kdy Ocon dosáhl na vítězství nebyla třeba vůbec ukázána skvělá práce Alonsa proti Hamiltonovi -- byť to byl jeden z nejúžasnějších momentů sezóny. Tvůrci pořadu se pak nakonec staví na stranu Luise Hamiltona, protože střihově závěr posledního závodu působí spíše jako, že bylo vše zmanipulovánu v Luisův neprospěch. Horner se k tomu nevyjádřil (nebo jeho vyjádření nebylo použito?) takže závěr této série za sebou zanechává takovou ješitnou pachuť. Nepřítomnost Maxe Verstappena jsem téměř nepocítil. Jinak se stále jedná o velmi atraktivní reklamu na F1 podpořenou mimořádně kvalitní zvukovou stránku. ()