Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (CinemArt SK)

boltCZ

Free Guy opravdu hodně rezonuje s typickým humorem Ryana Reynoldse. Přihlouplé vtípky a jeho memerství v online prostředí virtuální reality jsou hlavním zdrojem zábavy. Myšlenka filmu mě velmi potěšila, jako hráče i filosofa – AI je totiž palčivé téma. Love story a vcelku zajímavý příběh dostanete jako bonus. 70% ()

Mamlas

Rád si občas zahraju... Svým způsobem mi to z toho pohledu dávalo smysl a dobře jsem se bavil. Velmi kreativní film, zajímavý, ale asi ne úplně pro všechny. (78%) ()

JosefTomas

Zábavná věc, jejíž tvůrci musí logiku herního světa ohýbat takovým způsobem, aby výsledný příběh fungoval tak, jak má. Neříkám, že není svižný, ale pořád v rámci herního světa ne příliš uvěřitelný. Ryan Reynolds nevystupuje ze své škatulky Deadpoola, ale film to po něm ani nevyžaduje. Problém je, že odkazů na her není moc, ne všechny vtipy padnou na úrodnou půdu a že Taika Waititi má méně prostoru, než by jeho naspeedovaný záporák potřeboval. Naštěstí to pořád drží zdárně pohromadě, jen záleží, zda na tuto (ehm) hru přistoupíte. ()

PAVLIS

Jednoduchá, neoriginální kravinka ze světa her, která mě ale dostala svou hravostí a nadšenou postavičkou Reynoldse. Výborná oddechová zábava. ()

Plastík

Pro mě velmi mdlé. Vůbec mě to neoslovilo. Žádný vtip. žádné extra hlášky. Absolutně nevyužitý potenciál. Ta role vývojářů, kluk a holka - žádný šmrnc, totálně chabé. Scénář poněkud odfláknutý. ()

Solverino

Takové připitoměle veselé! Vhodné pro menší děti, tak max. do 12 let, zbytek se bude dost nudit. Vydržel jsem sice až do konce, ale zjevně nejsem cílovka, možná po frontální lobotomii... ()

Chudák

Líbivé, zajímavý nápad, ale bohužel klišé do hlavy bijící, že jsem musel přetáčet, ale dokoukáno. Jak už psali někteří, moc zajímavý nápad a nevyužitý potenciál. ()

Nathaniell

Nooo. Tak to vezmu popořadě: Sám film je námětem celkem průměrný a bude vám připomínat spoustu filmů, které už jste viděli. Jako třeba: Ready Player One, Tron, nebo třeba Gamer. Ačkoliv toho už tolik ne... Co však sahá nad průměr, je opravdu kvalitní zpracování příběhu a virtuálního světa. Pop kulturní odkazy byly očekávatelné a jeden opravdu DOKONALE pobavil. To už pro mě znamená zvednout na 4*. Jenže ještě pořád něco chybí. Co to je? Dvě fantastické role. Zaprvé: Ryan Reynolds v něčem, co je ustřelené, ale ne homoušsky Deadpoolovské. Jeho postava mě bavila a bylo znát, že si tu postavu vyloženě užil. Zadruhé: Taika Waitititititititititititititititititi. Ten chlap je vlastně kretén. Myslím v reálu. A dát mu roli takového dementa má něco do sebe... Sice neumřel tak úžasně jako Sacha Buzna Cohen ve Sweeney Toddovi, za což musím filmu strhnout čtvrt hvězdy, jenže je to zároveň to jediné, co se dá tomuhle filmu vyčíst... ... 5* ()

whysoserious

Je to zábavný, s tunou easter eggů a dokonce jsem přežil i to, jaký zvláštní npc jelito tu Ryan Reynolds hraje. Jen je škoda, že kromě souboje s Mazlem v závěru asi za chvíli nebude nic, co bych si z filmu pamatoval. ()

Cermicek

Já se bavil! A to dost královsky. Jasně logika občas zůstala za virtuálním mostem, ale tu v takovýmhle filmu snad ani nemůžeš vyžadovat! Souhlas, že tahle role Ryanovi sedla jak prdel na hrnec! Vizuál super, hláškama se zbytečně nepřehrává (jak tomu je dost často u jinejch rádoby vtipnejch pokusů), muzika taky šlape! Takže za mě 4,5 hvězdičkovej film, zaokrouhlenej dolu pro zachování objektivity při porovnávání s ostatníma master-piecama ;) ()

Ivoman

Pro pobavení dobrý no, ale pro super jízdu chybělo 3D. V případě Ready Player One, který tento snímek samozřejmě připomíná,  3D použito bylo a vypadalo to díky tomu daleko monstrózněji a lépe. Jak tak koukám, tak jediný nejbližší film ve 3D, který se blíží je jen Venom 2. Nechápu jak pár jedinců, kteří "tvrdí", že se jim ze 3D dělá špatně, ovlivní filmový průmysl. Bohužel pro všechny. K filmu ještě nutno podotknout, že zde vlastně propaguje mrzácký strýmaře a jůtůberaře, kteří doslova ničí mysl dospívajících blbečků. ()

LdaVinci

Pecka! Když jsem viděl poprvé trailer, tak jsem si říkal, že to bude divný. Pak jsem si ale říkal, že to nemusí být špatný. No a taky ne, jako fakt se to povedlo. Dobře zpracovaný, spokojenost! ()

Mateyf.Iks

Luxusne natocena sracka. Premejslim, proc me to vlastne nebavilo. A bohuzel jsou to herecky vykony. Scenar sustil, ale to mu odpustim, pac si to vlastne dost delalo srandu samo ze sebe, ale proste to prehravani mi proste neprislo funny. A to jsem se na to tak tesil. Ryan taky zklamal. Kdyz to porovnam se Suicide Squat (ten novej to koko), tsk je Free Guy jen smradlavej retardovanej bracha ()

curfew77

Originalitu tomu rozhodně upřít nelze, Free Guy jde v provázanosti videoherního a skutečného světa o kousek dál, než o pár let starší Pixely nebo třeba oba díly Jumanji. Jenže všechny tyhle filmy mě paradoxně bavily o krapítek víc, nehledě na to, že měly herecky co nabídnout. Reynolds jede prostě mix Carreyho Truman Show a vlastního Deedpoola, a zbytek ansámblu je dokonale zapomenutelný - asi že po těch efektních CGI orgiích nezbyly prachy. Zápletka navíc začne nudit přesně v okamžiku, kdy vám do konce zbývá celá hodina, což je prostě moc. Pokud chcete opravdové existenciální drama plné lásky a pochybností, pusťte si nepřekonatelný Věčný svit neposkvrněné mysli, pokud chcete zábavu, která nabízí aspoň náznak téhož, tak třeba už zmíněnou Truman Show. Tohle je zkrátka a jednoduše málo. 50 %. ()

adamix

Pekne vydarená osviežujúca jednohubka s rolou akoby vyšitou pre Reynoldsa. Ale v porovnaní s Bergovým filozofickým opusom a Spielbergovou čerstvou inováciou je Free Guy v rámci nápadov aj spracovania len modernejšou kópiou, na ktorú sa (len) dobre pozerá. To rozuzlenie s romantickou linkou ale potešilo a filmu dalo pozitívne plus. ()

Grondal

Ťažký život NPC. Našťastie v tomto prípade sa pozeráme na zábavný rodinný film, takže NPC svoje príkoria nesú s úsmevom na perách a ani po tom, ako zo seba strhnú jarmo svojho zdrojového kódu neuvidíme krvavý kúpeľ keby by sa rozzúrené charaktery išli vybúriť na svojich hráčskych utlačovateľoch v duchu starej dobrej revolúcie. Film si vo svojej prvej polovici celkom trefne uťahuje z logiky počítačových hier a hojne využíva najrôznejšie popkultúrne odkazy a dokonca aj cameá youtubových hviezdičiek, aby sa v druhej polovici naplno pustil do boja s korporátnym, skazeným, po peniazoch túžiacim zloduchom. Film je síce farebný, ale ak sa bavíme o charakteroch jednotlivých postáv, tak tu si tvorcovia dokonale vystačili iba s čiernou a bielou. Od začiatku je jasné o čo komu ide a kam film smeruje, jediné čo jasné nie je, je koľko zábavy si pri tom užije divák, koľko zábavy sa podarí z témy vydolovať. Našťastie celkom dosť - film rýchlo odsýpa, postavy sú sympatické (alebo nesympatické, tak ako to má byť) a aj tá romatická linôčka zafunguje. Nakoniec škoda toho množstva technických nezmyslov ala "na ktorom servery je oceán?", ktoré musia byť snáď moc aj na ľudí, ktorý nie sú od IT fachu. ()

Xpojntman

Fajne milé pěkne atd. Ale na druhou stranu Nic převratnýno, je to asi něco jako Tron mixli Ready Player One a možná nějakou trhlou reality šou. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+