Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

skaann

Jim Carrey v pro mě netradiční vážné roli. Z počátku je film trochu zmatený, ale konec vše vysvětlí a ve výsledku je to poměrně příjemný romantický film s docela zvláštním tématem vymazávání vzpomínek, které nedává úplně smysl. ()

LucMosss

Nevím, čím přesně bylo mé rozpoložení způsobeno, ovšem tento počin jsem si vůbec neužila. Neotřelá, místy smutná a napínavě nudná romance... Dodívala jsem se, ovšem i přes počáteční poutavé výkony obou hlavních představitelů se mi pod jazyk neustále dostávala jedna a ta samá otázka: Kdy to skončí? A ani mne nezajímal závěr... ()

laurence

Velmi netradičním stylem natočený snímek, který se mě vůbec nelíbil. Osudová láska ano, ale ne skrze vymývání hlav, děkuji. ()

Skretule

Tak neotřelý nápad jsem už delší dobu ve filmu nezaregistroval. Navíc kvalitní obsazení a schizojdní průběh mě naprosto uchvátil. ()

wray

Citam nizsie ze to treba vidiet viackrat - tak zatial "len" 4 :) Teda - aby bolo jasno - je to ozaj vyborny film, cele sa mi to pozdavalo, ani ma nenapada nic co by my tam "vadilo", akurat - 5 si nechavam pre tie uplne najlepsie filmy. Je to prijemne spojenie romantickej komedie (ano, ja to tak vnimam), dramy a science fiction, nechybaju surealne prvky, s velmi dobrym hereckym obsadenim (a urcite tam bola aj fajn hudba, kamera, strih, zvuk - akurat to som az tak nevnimal) - hlavne plus proste je ze ten film je "iny" ako ostatne. Rozhodne doporucujem! ()

dusa77

Michel Gondy to zvládl na jedničku a Charlie Kaufman musí být opravdu génius.....nemam co bych dodal :) .... celé je důkazem, že Jim Carrey není jenom komediální herec,ostatně to dokazál už v minulosti - Muž na Měsíci , The Majestic . Geniální film !!! ()

Luciferek

Tento film měl možná zajímavý děj-vymazávání paměti, ale pro mě to bylo až příliš nudné a spřeházené, na to jaký má film hodnocení jsem čekala daleko víc. Plusové body dávám snad jen za herecké obsazení. Moje hodnocení 65% ()

saillor

Tohle je přesně ta romantika, kterou jsem pořád marně hledala. Osudová láska v brilantním scénáři o vymazávání paměti a první film, kde jsem zjistila, že Carrey umí mnohem víc než grimasy a za jistých okolností může být i přitažlivej chlap. Kate Winslet je skvěle potrhlá Clementine s vlasy jako mandarinka, borůvka a bůhví co dalšího. S každým dalším shlédnutím propadám víc a víc kouzlu toho zběsilého útěku v mapách vzpomínek, tohle se Kaufmanovi víc než jen povedlo a Gondry to dovedl se skvělým hereckým obsazením k dokonalosti. ()

beruskaska

Fakt divná věc, ale Jim Carrey je prostě okouzlující, ale i tak se přes tu skvělou "herečinu" nedovedu prokousnout podivnou clonu celého snímku. ()

Elassar

Po zdejším kladném hodnocení jsem se konečně k tomuto filmu dostal. Skvělý film, propracovaný, složitý, o osudu a lásce, se skvělými herci ( Carrey je pro mě spíše komediant, ale teď si mě získal pro právě tuhle roli). Ikdyž se to asi nedá srovnávat, tak podle mě daleko lepší než Inception (vím, je to každý z jiného soudku, ale ta sci-fi je tam podobná). ()

E.T.Martin

Několik věcí si v tomto filmu určitě zaslouží pět hvězdiček. Je to režisér Michel Gondry se svým neotřelým, lehkonohým způsobem vyprávění. Jeho obrazy, způsob práce s kamerou i jemná prace s emocemi jej stavějí nad běžný průměr současné filmové produkce. Pochybovat nelze ani o hereckých výkonech Kate Winsletové a Jima Carreyho. Špičkový je i soundtrack ve stylu americké písničkářské "college" scény. Jediné, co mi tak na filmu vadilo byl scénář Charlieho Kaufmana. Ano, originální, ba až šílený, ale tak zahleděný do své jedinečnosti, že zapomíná na to hlavní, a to postavy a příběh. Proto je až s podivem, že se z tak exhibicionistické, avšak ploché slohové práce ve stylu "koukej, co všechno dokážu vymyslet" podařilo hlavně díky výše zmíněnému režisérovi a hercům vytvořit takhle dobrý film. 70% ()

djtotal

Ak nas v zivote niekto viac ci menej sklame a chceme zabudnut, alebo si ho vymazat z mysle, mali by sme pochopit ze spolu s nim vymazeme aj kusok seba. Je to jeden neuveritelne genialny film. Klobuk dole. Bolest patri k zivotu rovnako ako stastie. ()

gezper

Originální, divně ujeté a obtížně popsatelné. U mě jednoznačně 'must see' kategorie. Očekával jsem těžce uchopitelnou zmatenost, ale kupodivu to je celé důmyslné a při troše snahy i pochopitelné. Je to vlastně jedna velká, a po odmyšlení složítostí i přímočará, romantická linie dovedně zamotaná do vícero poloh (díky vynikající režii a scénáři!). Jim Carrey mě mila překvapil svým skvělým civilním výkonem. Je vidět, že to je i bez pitvoření. Kate Winslet je ještě o půl stupínku výše, radost pohledět. I ostatní jako Wood, Wilkinson či Dunst hrají obstojně herecké druhé (vedlejší) housle. Mám chuť si to dát v dohledné době ještě jednou, to není častý úkaz. [100%] ()

Scaevola

Zcela předvídatelná romantická naivita okořeněná trochou nereálného motivu (i když čím se vymytí mozku liší od noci v baru, jak říká profesor...). Ani vyprávěcí postup příliš nefunguje a už vůbec nepřekvapuje, takže jako jediný zábavný pvky se skví Carreyho herectví. ()

peaceNwar

Všetok gýč, faloš, lajdáctvo, ilúzie a nerealistickosť nahromadená po storočie neautentických sebaklamných romantických filmov sa v tomto krištálovo čistom filme náhle stráca a rozplýva v úprimné a ľudské city. Človek predsa nie je taký, aký by chcel byť, každý má svoje chyby a zbytočné pokrytectvo celú vec len zhoršuje a kalí, až kým sa môže stať, že žiadne city v človeku už nezostanú. Tento film ale nemá nič z toho. Ide o vynikajúco napísanú, ešte lepšiu zahratú nepokryteckú drámu o očakávaniach a dôvere. Všetky klišé sú zborené. Ostáva len zmeniť srdce a znova sa pozrieť na svet... ()

sypanycaj

Zvláštní. Ale takové to "zvláštní", které je dobré. Carrey i Winslet jsou v tomto filmu skvělí, k tomu originální scénář a je z toho film, který je vidět jednou málo. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz