Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Márduk33

Naprosto výtečné psychologické drama, s výbornou myšlenkou, která je podána docela originálnim způsobem. Postupem času se děj, který mě do filmu vtáhl, komplikuje, ale vše zůstává naprosto logické. Jim Carrey tu prostě perlí, naprosto perfektně vystřihl svou roli. ()

Shona

Dobrý herec by podlě mě měl být schopen zahrát různorodé role. Netvrdím, že Jim Carrey jím je, ale spolu s Kate Winslet zde předvádí velice povedený výkon. Lechce ,,sci-fi" scénář Charlieho Kaufmana dělá z Věčného svitu jeden z nejlepších romantických snímků co jsem kdy viděl. Při prvním shlednutí nejspíš opravdu nelze utřídit si všechny myšlenky a pocity a vychutnat celou krásu tohoto dílka. Prozatím za 4. ()

Barak

V pořadí již druhý Kaufman, kterého jsem absolvoval, a který opět nezklamal.. možná spíše lehce zmátl.. Výborná vizuální stránka - to víte, sny, tam se dá dělat spousta věcí, takže pro různé hrátky s efekty je to zlatý důl -, dosti hvězdné obsazení a, což je škoda, občas úplný zmatek. Jednou tam, pak zas tam.. mazání vzpomínek je docela chaos. Děj, odehrávající se v mysli (a vlastně i v reálném světě tu noc, co mu to mažou) spícího Carreyho je zkrátka zmatený - buď to byl Kaufmanův záměr a nebo to bude mnou (prý docením kvalitu po druhém shlédnutí, tak uvidíme, každopádně se budu těšit). Zatím jsou to "jen" čtyři hvězdičky - za vtipnost, za hlavní hrdiny, kteří si vás získají, za vizuální stránku, za nápad. Výborný film, nicméně na plný počet to není.... || Přidávám se k ostatním a říkám - dejte si to podruhé, je to pecka a já zvyšuju na 5*. Všechno do sebe dokonale zapadá a zážitek je nepopsatelný.... ()

nurielka

Tento film sa drží na priečke ako jeden z mojich najromantickejších filmov. Originálny film s absolútne presvedčivými hereckými výkonmi o večnej láske, ktorá sa nedá vymazať ani z hlavy. To bol film ako vyšitý pre mňa a moju citlivú dušu. Moje num1. U mňa získal všetkých papierových oskarov akých som bola ochotná spraviť. Osudová láska, Nezabudnuteľný. ()

Biopler

Skvele napísaná dráma. Musel som si to pozrieť ešte raz, lebo pri prvom zhliadnutí sa mi to akosi v hlave pomotalo, stratil som sa v deji a len som to sucho dopozeral. Po druhom zhliadnutí: nádherný film, v ktorom brilantne exceluje tandem Winslet-Carrey, skvele im sekunduje moja obľúbená herečka Dunst. Proste veľmi originálne, treba vidieť. Jeden tip: keď sa stratíte v deji, orientujte sa podľa farby vlasov hlavnej herečky :) ()

Skleni

Jim Carrey odhodil plášť lacného humoru a vrhol sa na utópiu a depresiu. Svojou mimickou výraznou umeleckou vložkou a výzorom naozaj priemerného občana ma presvedčil, že nikto by to nezahral lepšie. Príbeh bol neuveriteľne zaujímavý!. To je to pravé slovo. Zaujímavý. To rozdelenie časových rovín alebo samotného príbehu na dve časti bolo pre mňa úžasné. Prekvapil ma koniec, ktorý bol tak trochu predvídateľný no aj tak pekný. Najviac ma však potešilo samotné cestovanie v mysli a mazanie priestoru. To bolo geniálne. rovnako ako celý film. 92% ()

BadCough

Jednoznačne film, ktorý by mal vidieť ( minimálne ) každý zaľúbenec. Skvelý audiovizuálny zážitok prezentuje lásku takú, aká v dnešnej podobe naozaj je - ospalé americké mesto, rozhovory o maličkostiach... Kaufman bol vychválený už dosť, ja vyzdvihnem ešte Jona Briona - soundtrack prehrávam hádam častejšie než film samotný. Páčili sa mi detaily, ktoré vo filme treba hľadať - od piesne skupiny The Polyphonic Spree znejúcej v rádiu po oblečenie Joelových bábok. ()

muskcz

Nádherný příběh o nezničitelném osudovém poutu dvou lidí, kterým pomůže zapomnění v překonání krize a možnost začít znovu je opět spojí dohromady. Romantika s nádechem sci-fi mě potěšila nejen skvělými herci, ale také originálním inteligentním scénářem, který neprovokuje a zachovává si logické souvislosti. Experimentování ve filmu se mi velmi líbí, zde např. v podobě ztvárnění mizejících vzpomínek, musí si však zachovat alespoň základní logickou strukturu. Nemám moc rád experimentální snímky, ve kterých se záměrně ztrácí i sám scénárista a režisér, konkrétně např. nekonečně absurdní Mulholland Drive a většinu filmů D. Lynche. ()

Gabretta

Nemám ráda Jima Carreyho. Jeho přehnané grimasy mi nahánějí husí kůži. Choval se tak v pomalu každém svém filmu, který jsem viděla... Tenhle je naštěstí výjimkou. Velmi příjemnou výjimkou. Až na jednu scénu nechal Carrey své obličejové svaly odpočinout a hrál výborně! Modrá, zelená, červená a oranžová Kate Winslet byla jako vždycky skvělá. Co víc - i při těch všech barevných kreacích jí to moc slušelo. Každá vzpomínka má svůj význam. ()

Pesosek

Hodně zvláštní film, originální námět i zpracování, kvalitní herecké obsazení, jen ve mně po prvním shlédnutí zanechává rozporuplný dojem…..myslím, že by nebylo od věci se na něj podívat ještě jednou s čistou hlavou, jinak každopádně podařený snímek, který stojí za hodinu a pul času. ()

Stíba

Naprosto chápu když někdo říká, že ho tenhle film nechytil hned ale třeba až při další projekci. První půlka filmu mě totiž do varu rovněž vůbec nepřiváděla a i přes skvělé výkony mých dvou oblíbenců, především Kate, jsem se poněkud nudil a film se mi zdál místy trochu ulítlý. Někdy okolo půlky se ale vše hodně silně obrátilo a já si najednou připadal jako v Jiříkově vidění, vše do sebe začlo náramně zapadat a krásně se vykreslovat a trvalo to až do úplného závěru. Pojmout tímhle způsobem mysl člověka se ukázalo jako geniální nápad. Někdy zažívám něco podobného ve snu, kdy už vím, že sice jen sním, ale tak nějak se mi to vše daří krásně ovládat, což se zde sice úplně nevede ale určitým způsobem přeci jen ano. A přesně to se mi v tomhle filmu líbilo. "Už jsem odešel, vzpomínky jsou pryč..." Nádhera, těším se na další projekci! ()

groman

Ze začátku trošku zmatené ale postupem času to vše dostává svuj smysl. Kupodivu tato role Jimovi sedla a je to jeden z jeho nejlepších snímků. ()

salamandrr

A už je to tu zas, všichni chválí a já jim nerozumím, přiznejme si, že celý film je naprosto o ničem, pozpátku se odehrává ohraný příběh jak se dva rozhádají a rozejdou(80% filmu) na začátku je nijaké poznání dvou lidí, které pokračuje až asi po 70minutách filmu, dky se dozvídáme zbytek, to přece mohli vše hodit na konec a bylo by to řádanější. SPOILER Jediné co mě zaujalo je konec, kdy vlastně dva lidi, kteří se rozešli se dají dohromady, čtu tady něco jako osudová láska, ale to by se asi nerozešli, ne? Suma sumárum, je to vcelku nudné, vůbec se mi nelíbí jak je čtvrtina filmu natáčena s baterkou v ruce a není to nijak úchvatné ()

Mimo83

Som rád, že sa tento príbeh zrodil v tom chorom mozgu =), že Michel talentovaný zrežíroval, Kate & Jim a ostatní prijali svoje roly a vznikol tento podľa môjho názoru najlepší nezávislý film vôbec! NÁDHERA!!! ()

PavelZava

Bylo to dobře režijně zamíchané s dobrým zakončením. Herecky byla nejlepší Kate Winslet, akorát ty barevné vlasy byla dost síla, asi jednou vidět snad ... ()

katmandzoo

Zo začiatku som veľmi nechápal, o čo vlastne v tom filme ide, ale postupne som sa do toho ako tak dostával. Je to veľmi poctivo a precízne spracované a je potrebné celý film sledovať pozorne a detailne. Ako náhle Vám unikne nejaký ten detail, len veľmi ťažko sa potom budete vracať do deja. Koniec filmu všetko veľmi pekne vysvetlí. Skvelé výkony Jima Carreyho a Kate Winslet v hlavných rolách, ktorým dôstojne sekundovali Kirsten Dunst, Tom Wilkinson, či Elijah Wood. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz