Star Trek: Picard - Season 2

(séria)
USA, 2022, 7 h 54 min (Minutáž: 39–56 min)

Hudba:

Jeff Russo

Patrick Stewart, Alison Pill, Jeri Ryan, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Orla Brady, Evan Evagora, Brent Spiner, Isa Briones, John de Lancie, Sol Rodriguez (viac)

Druhá série seriálu Star Trek: Picard zavede legendárního Jeana-Luca Picarda a jeho posádku na smělou a vzrušující novou cestu do minulosti. Picard musí shromáždit staré i nové přátele, kteří budou čelit nebezpečím Země 21. století v zoufalém závodu s časem, aby zachránili budoucnost galaxie – a postaví se v konečné zkoušce jednomu ze svých největších nepřátel. (Prime Video)

ESNYR

Roztahaný film Star Trek : První kontakt na 10 dílů kdy místo Borgů naši kuličku obývá parta nácků a fašistů. Místo "prví kontakt" dejte "první let" a hotovo šmitec. Tentokrát je zápletka ještě nuznější než v první serii kdy se do toho zase připleté KVÉ aby se opět v nic neříkajících dialozích snažil Picardovi vysvětlit smysl jsoucna. Oba u toho vypadají jak politik a jeho ovečka, kdy Q má 4 hodinový projev ve které netušíte co a proč sděluje ale říká to s takovým výrazem ve tváři že to musí něco znamenat a Picard mu to odkejvá jako slušná ovečka aby nebyl za hlupáka který tomu nerozumí. A ještě mě nasralo jak se zachovaly k Sedmé z Devíti - jako vážně, Lesbický vztah ? Z ničeho nic ? Jen tak ? V první serii o tom nepadlo ani půl slova. Tohle si Star Trek nezasloužil. Noonien (Brent Spiner) už je tak otravná postava napříč všema seriálama že začínám nenávidět kohokoliv kdo ho někam dosadí. V seriálech mi díly kde vystupuje Q dost lezly krkem ale tohle je už vážně přepal. Pokud tvůrci musí vykrádat už existující nápad a vylepší ho tím že jen lehce pozmnění scénář, měly by se na to rovnou vykašlat. Q je otravná hnida, Noonien je klišé, Picard je senilní dědek, Sedmá se změnila na lesbu, Agnes snad konečně chcípne (už v první serii to byla otravná postava a tady to ještě vylepší na novou úroveň) ...... Ty 2 hvězdy jsou za to že to alespoň vypadá dobře, má to jen 10 dílů  a je to uzavřená věc. Dodatek pod čarou : pokusím se nastínit děj abych popřípadě ušetřil mnoha lidem čas a nemusely se na to dívat. Hmmmm ....Takže, Q má roupy a proto zajde za jediným kamarádem v celém vesmíru (dost smutné) a aby to byla větší sranda, změní minulost a tím změní budoucnost, a přítomnost, jakože tím změní v monulosti i budoucnost a zároveň tedy i jakože přítomnost nebo současnost (ano odvěký problém když si někdo hraje s časovým kontinuem, nedává to moc smysl) Má k tomu zase milion kryptických keců ale tentokrát k Picardově cti tomu nerozumí ani Picard (ani divák) a tápe 9 dílů. Takže lusknutím prstu jsme v jiné alternativní přítomnosti a všude jsou fašouni. Posádka je sice roztahaná přes půl planety ale během asi 5 minut se všichni slezou na jednom místě a tak se velmi rychle přesunují do minulosti aby našli časovou změnu. K tomu jim dopomáhej Borgská královno. Po chvilce zmateného bloudění v minulosti konečně Picard doslova zakone o nápovědu a je jasné v čem vězí problém. Jeho pra pra pra pra předek, docela nestabilní a psychicky kapku mimo slečna, která má provést první let k měsíci Europa a má najít nějaký červíky - nebo co - na měsíci IO a tím má odstartovat úsvit lidstva a taky díky těm červíkům vyčistit světové oceány ..... atd. (přiznám se že jsem se v tom trochu ztratil, ale bylo řečeno že mise je letět k měsíci Europa ale nějaký známky života byly nalezeny na měsíci IO) Jenže tady do toho zasáhl pan Q alias pan psycholog který slečně trochu nabourává seběvědomí a tak se mise nekoná, je tím změněna budoucnost a nekoná se úsvit lidstva ale úpadek a změna na nacistické zmrdy kteří po vesmíru zabíjí a loví všechno co se hejbne (trochu to podkopává fakt že zabíjí úplně všechno, včetně Borgů ale Sedmá je presidentkou planety , což trochu nedává smysl když byla sama Borg - ale čert to vem, potřebujeme fašouny a trochu pomoci aby se do minulosti letělo rychleji a je lepší mít jako presidenta někoho kdo to ulehčí). Čily naše parta má za úkol slečnu zase nasměrovat na správnou cestu aby neměla červíky v hlavě ale našla ty červíky na nějakém tom měsíci a tím to celé spravit. Karty jsou rozdány v podobě : Q, Picard, posádka, borgská královna, migranti z mexika, pan FBI který jako malý viděl Vulkánce jak odebírají chaluhy v močálech, Gainan (ano, ta Gainan) Noonien, časová policejní hlídka, rozbitá kosmická loď a tohle celé je smíchané v kotlíku který má za úkol protlačit naše hrdiny deseti díly a úspěšně zakončit misi. Je potřeba říct taky to že linka se slečnou pra pra předkem se vyřeší asi během 5 a půl minuty ale sledujeme 3 díly přípravy a posloucháme plán jak se k tomu dopracovat. Zbytek děje je o tom že se chodí po městě, hledají se mcguffiny aby se mohly najít další mcguffiny a tím se vyřeší asi 54 problémů které na sebe tahle parta chozením po minulosti nabalila (jako třeba polomrtvého policistu, zatčení kapitána lodi, mrtvou borgskou královnu, zmatenou doktorku, vyhazov pan FBI z práce, ztrátu asi 8 komunikátorů atd.) Celé to pak završí zase až závěrečných asi 15 minut ve kterých se stane 36 věcí a voalááá mise splněna. A co že to měl pan Q za roupy ? Krizi středního věku a hledání smyslu života. Všichni si padnou kolem krku, budoucnost je zachráněna a  Picard zase může vinařit a čekat na další dobrodružství (protože .... serie 3) Jo a Borgové jsou dočasným spojencem federace a hlídají nějakou modrou díru do vesmíru která bude důležitá ve 3 serii. () (menej) (viac)

Feinobi odpad!

Prosím, už tu značku nechte umřít. Tohle je jako vyhrabat ostatky zemřelého přítele, naplácat na něj make-up a tahat ho za sebou během improvizační session na podiu. Chybí mi doba kdy Star Trek psali chytří scénáristé a né děti... ()

xzajox

Aj keby som chcel, nemôžem dať lepšie hodnotenie. 6 prostredných epizód, ktoré prebiehali v 21. storočí sa nedá odpustiť. Ak sa tam niečo malo stať, napraviť, zistiť, mali to nacpať do jednej, dvoch, max.troch epizód a nie to natiahnuť takmer do celej série. Ani posledné dve, akokoľvek dobré aj s happy endom, už nezmazali moju frustráciu z toho, že stred bol sci-fi len okrajovo. Napriek tomu ma však ešte nestratili a budem dúfať, že tretia séria bude prebiehať viac vo vesmíre. Ak už môj facepalm role-model P.Steward už akciu fyzicky nedáva (má na to plné právo), nevadila by mi chvíľkami ani jeho CGI náhrada. Poslabšie, ale stále viacmenej StarTrek. 61% - 3* ()

jjjerry odpad!

Oproti prvné serii totální zklamání. Scénář nemá hlavu ani patu, nemá to příběh. Postavy přicházejí, odcházejí jen Picard zůstává. Zápletky jsou trapné a hloupé. Do toho je ještě přimíchána ta moderní "gender" lesbo něco včetně trochu "latino uprchlíků" a rádoby diskriminace. S snaha nám vnutit, že samoživitelka je ok a vyrůstání dítěte bez matky je jaksi normální či dokonce přednost. Za tohle by se komunisti nemuseli stydět, kam se hrabou budovatelské filmy....a nakonec se budeme objímat a milovat s borgy s úsměvem k novým zítřkům....ach jo:/ ()

3k7

Nikdy v životě jsem neviděl tak propastný rozdíl v kvalitách 2 sérií stejného seriálu!  První sérii jsem vyloženě přetrpěl, vidíte, že Patrick Stewart už je starej, ale tak nějak mu s lítostí fandíte, ale vlastně u toho trpíte, protože vás bolí, když váš oblíbený Kapitán ze star-treku je starý, nemohoucí a opotřebovaný a tak trošku bezmocný. Ale druhá série? Zatím se mi ve druhé sérii sešly jen samé superlativy! Je to jako TNG na steroidech s viagrou a energeťákem dohromady! Je to zábavnější, akčnější, intenzivnější, vtipnější, úplně to hltáte a nechápete, jak je to dobrý a dokoukáte jeden díl a hned si musíte pustit další! A jste tím fascinovaní. Veškerá paradigmata převrácená naruby, dávají se dohromady dříve nepřijatelná rozhodnutí, tohle je přesně ten star-trek, který jsem chtěl vidět, když jsem si představil Star-trek Picard! Objevuje se tu velmi zajímavá konfrontace hlavních hrdinů s něčím, s čím by v životě nesouhlasili, ale jsou současně ponořeni do rolí, ve kterých musí předstírat, že je to normální. Prostě takhle se dělá myšlenkově perfektně zvládnutý star-trek. Sice se mi nelíbí, že tu máte roztahaný jeden příběh na celou sérii, protože mám raději jednodílně uzavřené seriály, ale to je teď model, kterým se vydal Holywood, proti tomu nemohu nic namítnout. A když jsem viděl Goldbergovou, bytost Q...To máte aspoň zase na pár minut pocit, že se díváte na TNG a svět je na chvíli zase v pořádku. Samozřejmě chápu, že tohle má hrát na struny fanouškům předchozích seriálů, ale jen jsem se rozhodl to tu zmínit. Jestli tohle fakt napsal Gene Roddenbery, tak se SAKRA překonal, je to naprosto fantastický! Ještě nikdy mi tolikrát neběhal mráz po zádech, při sledování některých dílů, jako právě ve 2. sérii Star-trek picard. Nemám co vytknout, tohle se fakt povedlo. Doporučím všem přeskočit první sérii a začít rovnou od druhé, tohle je naprostý masterpiece. 5 hvězd jak vyšité. První sérii jsem původně dal 4 hvězdy, ale zasloužila by si ve srovnání s 2. sérií max 3 hvězdy, bez urážky.  Ta druhá série je úplně výkladní skříň geniálních myšlenek, možná občas vykradaček ze starších hororů, ale prostě to do toho naprosto skvěle zapadá. Na tu druhou sérii se podívám asi ještě jednou, tohle byste mohli studovat a neustále tam budete nacházet zajímavý myšlenky a inspiraci.  Evidentně po 3. díle jim museli strhnout rozpočet. Takže? Zase si chytře poradili, udělali 3 díly ve vesmíru a pak zbytek ponatáčeli v Los Angeles. Takže nikdo nemůže říct, že ty první 3 díly byly lacinný, protože muselo padnout fakt spousta peněz na CGI a hromadu herců a kulis, ale další díly už si diváka získaly, takže už to byla docela lacinná záležitost. Velmi chytré. Každopádně myšlenka cestování do minulosti není ve star-treku poprvé. Už ve Voyageru jsme se s touto myšlenkou setkali a tuším, že i první kontakt se tenkrát odehrával částečně v "minulosti", v tom to tedy převratné nebylo. Ten nejdůležitější posun mi připadal v hloubce uvažování psychologie Picarda. ()

Tomas.Abi

Když jsem slyšel, že se má vrátit Q mé srdce zaplesalo a hrozně jsem se těšil. Po prvních dvou epizodách jsem se cítil rozpačitě, ale stále jsem doufal, že to dobře dopadne. Bohužel se opět cestovalo časem, což opravdu nesnáším, běhalo se bůh ví kde po Americe 21. století a ani zajímavé postavy, které měli svůj potenciál, příběh nezachránili. Mé oblíbené postavy mě v určitých momentech, tak rozčilovali a otravovali svým chováním, že jsem měl veliké problémy dokoukat celé díly. Ani jsem nakonec nepochopil to, o čem vlastně celá série byla, kromě zlých pohraničníků, kteří odváží imigranty v USA bůh ví kam, protože nelegální imigranty v USA nikdo nechce a profesora, který donekonečna klonuje svou dceru ? Zbytek lidí běhá po městě, nahání borgskou královnu, Picard filozofuje a povídá si jako dědoušek s lidmi na lavičce a konec si vlastně ani moc nepamatuji. Ale konečné objetí Picarda a Q je stejně dojemné a hezké, aneb stará láska nerezaví. ()

Mr.Jokker

Musím to okomentovat, nedá mě to. Je to totální blbost ale nostalgie je silná. Premisa 2 série je asi jako bonus epizoda v mirror universe. Bezvýznamná. Ale už jen to že jean luc je back to za tu dávku endorfinů stojí. První série byla dle mě silnější. No co i tak jsem rád že tohle existuje ()

lodni_sroub

Na Star Trek rozhodně rozhodně nadprůměr a za mě mnohem lepší než DIS (nezkracovat podle prvních písmenek), ale nešvary první série se prohlubují a jsou viditelné už na první shlédnutí. Nápad je spíš na minisérii a nakousnutá témata na pár dobrých dramat, bohužel produkce se neodvážila rebelsky zkrátit sérii ve stylu Penny Dreadful "ano, minulé série měla 10 dílů a tahle jen pět, sestimsmiřte". Naopak je přidána spousta nevyvážených vedlejších linií, okatě a přiznaně inspirovaných povedenějšími staršími ST filmy a díly seriálů (Tapestry, Assignment: Earth, First Contact). Celé to pohromadě drží povedená forma, výborní herci a Q ex machina. Chce to trochu víc odvahy a méně soustavného vylepšování scénáře. Jestli PIC dodrží tradici "každý ST seriál stojí za to až po třetí sezóně", pak je na co se těšit. ()

Shakal4972

Ako pre skalného fanúšika StarTreku bolo aj toto na mňa priveľké sústo! Celkom seriózne. Kto toto vymyslel? Prečo to malo toľko scénaristov. Kriste to bolo také rozťahané, zbytočné a nehovoriac o tisícke ďalších vecí ktoré už nemali so svetom StarTreku ani nič spoločné. Jeden z najhorších Trekov posledného desaťročia. Ďakujem. neprosím. Sračka. Jedinú hviezdičku dávam de Lanciemu ktorý to hral na profíka aj keď sám asi nevedel o čom to v tých dialógoch blúzni. ()

CaptainPixel

Hejno nactiletejch neurotiku, ruznych preferenci a zdaliveho veku, se druhym rokem vydava na skolni vylet plny vriskani, hormonalnich bouri, bolesti, kostlivcu ve skrini a prazdnejch frazi. Jenom je to tentokrat nesrovnatelne horsi. ()

ReichelTomas

Řada vůbec nebyla špatná, jenom se dal potenciál (parádního) Star Trek seriálu využít lépe. I tak je to ale super a o jednu hvězdičku méně než maximum jsem dal jenom kvůli mírné zdlouhavosti. Vždyť je to skoro na pět. ()