Star Trek: Picard - Season 2

(séria)
USA, 2022, 7 h 54 min (Minutáž: 39–56 min)

Hudba:

Jeff Russo

Patrick Stewart, Alison Pill, Jeri Ryan, Michelle Hurd, Santiago Cabrera, Orla Brady, Evan Evagora, Brent Spiner, Isa Briones, John de Lancie, Sol Rodriguez (viac)

Druhá série seriálu Star Trek: Picard zavede legendárního Jeana-Luca Picarda a jeho posádku na smělou a vzrušující novou cestu do minulosti. Picard musí shromáždit staré i nové přátele, kteří budou čelit nebezpečím Země 21. století v zoufalém závodu s časem, aby zachránili budoucnost galaxie – a postaví se v konečné zkoušce jednomu ze svých největších nepřátel. (Prime Video)

JASON_X

(SPOILER, který slouží jako varování natěšeným hejlům, jakým jsem byl ještě před druhou řadou i já) Pokud chtěl někdo (šotek? šílený tvůrce? mimozemský záškodník?) nový Star Trek nemilosrdně zaříznout, povedlo se mu to. Po dobré první řadě je v té druhé skoro všechno špatně. Chaotický, zdlouhavý, nezáživný děj. Naši staří známí kamarádi se řízením Fortuny dostanou na Zemi 21.století (jaká náhoda!), aby zde zažívali všelijaká dobrodružství. A politruk mezi producenty samozřejmě nezapomene do děje sem tam vložit i nějakou tu angažovanou vsuvku. Picard vypadá jako těsně před infarktem nebo mozkovou mrtvicí, jeho charisma z první řady je fuč. Není divu, jde po něm totiž entita zvaná Q, která je prý něco jako bůh (ne Bůh), vypadá jako Wallach-Calvera a jeho životní náplní a zábavou je štvát dědka Picarda. Rios, poté co si projde buzerací rasistické imigrační policie (natáčelo se asi ještě za Trumpa), si nabalí okatou latinku s děckem, se kterou mluví spanglish a ve finále jim bez ohledu na časové paradoxy ukáže svou star ship z budoucnosti a zůstane v Californii. Seven a Raffi se producírují v džínách po L. A. a z devadesáti procent melou stejné sračky, jaké melou 40+ paničky ze vztahové telenovely. A v posledním díle si dají i lesbického hudlana, jak velí moderní doba. Ošklivá Jurati se dá zase do holportu s královnou Borgů, a po námluvách i nějakých těch třenicích jejich vztah dospěje k sluníčkovému rozuzlení. Mimozemšťanka, maskovaná za vykulenou černošku v paruce, která trčí na Zemi coby jakýsi strážce/pozorovatel, má už lidí plné zuby a těší se pryč, ale setkání s našimi hrdiny jí do žil vlije novou dávku optimismu a ona dospěje k názoru, že lidstvo, i přes všechny ty jeho války a ekologické prasárny, si ještě zaslouží druhou šanci. A závěr? Borgové ruku v ruce s Federací, jako největší kámoši, zabrání jisté galaktické katastrofě a zachrání miliardy životů. A pak se z nich stanou galaktičtí Chodové, strážci hranic, jejich královna zasalutuje Picardovi, všichni na velícím můstku se šťastně usmívají, a pak jdou spolu do baru na panáka... Stačí? Blééé... ()

mzss1

[58%] Druhá série Picarda se dle mě moc teda nepovedla. První epizoda je naprosto perfektní, prostě to mělo podobnou úroveň jako první řada. Druhý díl už působil trochu zvláštně a ani ta postava Q mě moc v novém provedení nezaujala, ale pořád to bylo smysluplné. Od třetího dílu jsem se nudil až do konce. Většinu aspektů jsem pochopil, ale ty postavy mi přišly neskutečně nudné, včetně samotného Picarda, který mě zde též moc nebavil. Poslední, desátá epizoda to nějak logicky uzavřela, ale nadšený jsem z toho celkově nebyl. Technická stránka a rozpočet, to zde bylo výrazně nižší. Nebudu z téhle nepovedené série dělat brak (koukatelný průměr to je), ale oproti té první to šlo dost dolů. Víc zde psát asi nebudu. Sem tam se objevily známé postavy, ale neměl jsem z nich takovou radost jako v první sérii. Na třetí a poslední sérii Picarda nevím, jestli se mám těšit, ale tak třeba to klapne …. možná. ()

AlfaNumerO

Celá série se táhne jako sopl z nosu, aby byla zakončena zcela dle očekávání po 10 dílech, kde se nestane téměř nic a navíc přesah do další série je zcela nulový. Žádná z nových postav, až na Rafi, se tam neobjeví. Q mě bavil nakonec nejvíc i jeho úmysl s Pickardem. PS: Proč ten Rios v hubě pořád žmoulá doutník, když není snad ani v jedné scéně zapálený (to samé platí i pro předchozí sérii)? 61% ()

Lacike

Až po dvoch rokoch sme dočkali pokračovania. Vďaka tomu som úplne zabudol, čo bola zač tá nová Picardova posádka. A aj v druhej sérii to sú nevýrazné persóny na ktoré s radosťou znova zabudnem. Našťastie niektoré z nich sa už nevrátia. Celkovo táto séria trpí rovnakými neduhmi ako prvá séria. Je to zbytočne naťahované. Zápletka by vystačila na jeden film. A zároveň je to plné logických dier jak ementál. Takže najlepšie je sa nad dejom nezamýšľať. Čo je najsmutnejšia vizitka tohto seriálu, lebo predošlé Star Treky boli vždy inšpiráciou na zamyslenie sa, či už morálne alebo filozofické, aj keď v takej jednoduchšej forme prístupnej aj pre najmenších. Tu fakt vypnite mozog. O čo ide sa dozvieme hneď na začiatku. Tentoraz Q Picarda nijak netestuje, ale fakt mu ponúkne možnosť na vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou, pretože sú holt kamoši. Čo pôsobí trochu vycucané nasilu, ale vo finále som im to zožral aj s navijakom. Holt vo finále sa všetci pomeria a stanú z nich kamaráti. Vrátane najobávanejších z najobávanejších zloduchov celého Star Treku - Borgov. To sa mi už skúslo ťažšie. Skôr som sa od srdca rozrehotal jakých slniečkárov z Borgov urobili. Ale dobre. Už v TNG tam bol u Borgov nejaký posun. Len ma zaujíma akých zloduchov si teda vymyslia nabudúce. Čo sa týka zápletky v minulosti, tak tá dopadla najhoršie. Jednak dôvod prečo by sa mala zrútiť celá súčasná dejová línie je, aby som to povedal čo najslušnejšie, totálna kokotina a zároveň súčasné reálie neboli nijak pútavo využité pri strete s postavami z ďalekej budúcnosti. Ale za to môžu fakt totálne nezaujímavá nová posádka. A chudáka Picarda nechali kopu dielov plácať sa v spomienkach. Znova musím ale napísať, že všetky tie absurdity, bludy častokrát nudu v tejto sérii zachránilo finále, ktoré dobre funguje aspoň po emocionálnej stránke. S vyústením všetkých postáv som spokojný a viacerým členom posádky prajem šťastný život mimo tohto seriálu, hehe. Už tradične potešila účasť starých dobrých postáv. Niektoré z nich hneď nefungovali, lebo Kurtzman je fakt mizerný scenárista, ale nakoniec ich charizma dokázala zatieniť aj tie sračky, ktoré musia odrecitovať. Stewart už začína pôsobiť dosť staro, takže ešte jedna séria je max a mal by skončiť. Zato Brent Spiner ma ako bambilión prvá verzia Soonga stále baví. Q je už tiež brutálne starý, ale stále charizmatický. No a ostatných vyzrádzať nebudem. Takže celkovo zase ok pozerateľný priemer, ktorý som si rád raz pozrel, ale repete nehrozí ani keby ma chceli asimilovať Borgovia. 5/10. ()

Helo

Začne to dobře, hraje to na nostalgii a divák má pocit, že doopravdy sleduje Star Trek, což je po poslední řadě Discovery docela příjemná změna. Pak ale asi přišly škrty, bylo potřeba ušetřit a zápletka, kterou by jinej ST vyřešil za jednu, max dvě epizody nebo za jeden film (First Contact) je tu roztažená vlastně od třetí epizody až do konce a je to sakra škoda. Protože držet se to kvalit prvních dvou epizod, tak je to nejlepší ST za poslední dobu. Takhle se to zasekne na místě, řeší se kraviny a za něco doopravdy stojí zase až ta poslední, vševyřešující epizoda. Naopak předposlední je pro změnu skoro až discoveriovsky špatná, kde se hraje na účelnost a rádoby drama na úkor logiky. ()

Šimpy

Druhá serie má proti té první řadu nešvarů....je skutečně chvílemi příliš užvaněná a natahovaná...zkrátit ji tak o dva díly a nahustit děj by pomohlo. Například celá zápletka s agentem FBI je vlastně zbytečná, jeden díl zakončuje cliffhangerem a v dalším díle je vše ihned vyřešeno...ale pořád je to v tom díle to lepší, než dialogy mezi Raffi a Sedmou. A stejně jako v první serii je tu zase v podstatě padouchem doktorka Jurati. Jak nečekané. Ale postavy celkem fungují, Q je prostě sympaťák, Dr. Soong je tu tedy hodně charakterově upraven, ale brent Spinner hraje dobře, no zase tu máme hrabání se v minulosti, ve které jsou lidské bytosti tak pořád zaseklé. Odhalíme tak jednoho z Picardových kostlivců ve skříni, a přimějeme ho k určitému odpuštění sebe samému. SPOILER. I když zápletku s minulostí vztaženou k matce, schovanou v bludišti podvědomí jsem souběžne sledoval i v seriálu Moon knihgt...proč to musí najednou požívat všichni? Tajemství minulosti, pohřbené vzpomínky, postava matky? Ale je fakt, že poslední epizoda to celé zachránila...začátek napínavý, no a konec nutný, jak v rámci vývoje postav, tak příběhu. ()

filmmovier

Prostředek trochu drhne, ale jinak jsem nadšen a spokojen. Picard mě bavil od samotného začátku a druhá série na tom vůbec nic nezměnila. Není kvalitativně ani horší, ani lepší, je prostě stejně dobrá a to se cení. Nápad je skvělý a zpracování mi sedlo, nemusel jsem u toho ani jednou nadávat, že to przní značku (což u Disca dělám furt). Herci jsou samozřejmě výteční, John de Lancie exceluje, nejsou zde žádné nudné výplně a prostě se pořád něco děje. Je tady akce, napětí, emoce, Star Trek to nepřipomíná, protože to Star Trek je. Prostě poctivá sci-fi, ve které jenom zamrzí méně prostoru pro Isu Briones. Na finále se těším, bude to epické! 95%. ()

VanTom

No nevím. Upřímně, takovýhle Star Trek já sledovat nechci. Picardova "13. komnata" se škodolibým terapeutem Q mu krátce ukázala jeho alternativní život krutovládce, aby jej poté zavedla do minulosti (naší současnosti). Zde musí ze své mysli vydolovat pohřbenou vzpomínku na rodinné trauma z dětství (ve výsledku určitě nehezké, leč banální), které ho celý život sice pohánělo ke hvězdám, ovšem kvůli němuž si udržoval odstup a skončil by sám, bez vstřícné duše (Romulanky) vedle sebe. Chudák děda. Do toho napravuje časovou linii motivováním svého prapředka (takže s ním jako cizinec prohodí pár otřepaných frází) a nahání vzpurnou borgskou královnu, co chce v novém těle prožít nějaký adrenalin, třeba sbalit šamstra a zazpívat si v klubu (plus asimilovat lidstvo o pár století dřív). Série nedomyšleně splácává páté přes deváté, v polovině dlouze přešlapuje na místě, snaží se (ale nezvládá) být moderní ani aktuální. Zároveň významně hraje na nostalgii, vždyť se vrací charizmatický John de Lancie, Whoopi Goldbergová či Brent Spiner (jako pro děj naprosto zbytný další Soong), přičemž ona nostalgie funguje! I ve finále, jež se jinak hrubě nepovedlo (galaktickou událost schopnou zničit velkou část kvadrantu, kvůli které se spojili Borgové s Federací, zastaví formace cca 20 lodí se synchronizovanými štíty, WTF?!). Divíte se, že se nezmiňuji o Picardově posádce? Nedivte, zasloužil by si to snad jen přirozeně zamilovaný Rios. Stejně bych dal 3 *, kdyby mě vyloženě nenaštvali tím, co udělali ze Sedmé z devíti (lesbu, co jiného, nicméně nepoznával jsem ji celkově). ()

TroiMae

IGN gave the season a negative review saying, it "might just be the worst season of Star Trek ever produced." The review also stated that although the season "started off in a good place, looking to amend some of the missteps of the show's freshman year ... in attempting to embrace and celebrate the things that fans love about Star Trek, the show fell into the trap of regurgitating old concepts." ()

Hyb_rid odpad!

Absolutně retardované sci-fi pro debily, úplně si dovedu představit jak těch 20+ scénáristů sedí v místnosti, hážou hovna na zeď čekají, které z nich zůstane přilepené. Toto je absolutní dno ne jen Star Treku ale seriálů obecně a jestli někdo říká, že je to kánon tak si zaslouží viset. Patrick Stewart, ačkoli si ho jako herce vážím, se projevil jako totální neumětel co se scénáristické práce týče už v době TNG filmů a to bylo 2 dekády nazpátek a v jeho 80 letech jediné co se změnilo jeho nabubřelé ego a díky tomu na obrazovce není Jean-Luc Picard ale Patrick Stewart, který hraje Patricka Stewarta v show Patricka Stewarta a snaží se komentovat problémy dnešního světa s ladností slona v porcelánu ale chápu, že když má kladivo v ruce tak všechno vypadá jako hřebík. Jediné pozitivum této série je John de Lancie a Santiago Cabrera, který ač musí pracovat s naprosto dementním scénářem má alespoň nějaké charisma narozdíl od zbytku těch prkenných oblud. ()

Martinius

druha seria mala famozny nabeh, avsak miesto tuzobne ocakavaneho orgazmu, sa vyvinula kamsi do erektalnej dysfunkcie. jej charakteristickymi crtami su nostalgicky zmatok, rychlokvasna vsehochut a scenaristicka impotencia klbena s infantilizmom. a propos scenaristi - psicek a macicka sa rozhodli upiect tortu. nahadzali do nej tie najlepsie mozne ingrediencie: ikonicke postavy, odkazy na famozne zapletky klasickeho vesmiru ST, borgovia, cestovanie do minulosti, Q, soongova eugenika... vysledok capekovej rozpravky poznate: odsral si to pazravy pes s bolestami brucha, v nasom pripade divaci s bolestami oci. namiesto plnohodnotneho pribehu prichadza hlboka psychologia pre prve triedy zakladnych skol, radobyfilozoficke myslienky utopene v klise, absencia sofistikovanych zvratov (vsetky zasadne rozhodnutia sa udeju po niekolkosekundovom "prehovoreni do duse") a priam bohoruhacska naivita bez stipky sarmu TOS, TNG, DS9 ci voyageru (ricardo instantne zachrani pomocou cudzej bakterie oceany i vzduch zeme a vsetci sa vyobjimame, wtf...). a taktiez zial jeden z najvacsich logickych mindfuckov celeho doterajsieho vesmiru ST (ak nie najvacsi): v 21. storoci opusta zem juratti ako kralovna borgov, ktora viac nechce asimilovat, ale zachranovat. ak sa tak udeje, zmeni sa casova linia neporovnatelne viac ako nejaka trapna europa mission; zmeni sa od zakladov osud celej galaxie a cely star trek je pri vsetkych svojich kontaktoch a zazitkoch s borgami postaveny na hlavu a nemoze v danej podobe existovat. tato absurdnost je v podstate neprekonatelnou palicou do kolesa bicykla a ozaj netusim, ako sa chce z toho (akykolvek dalsi) star trek vymotat. kym kedysi logika ST zlyhavala v detailoch, tentoraz zlyhala rovno v celom koncepte (a to nerozoberam zasadne kolosalne logicke faily ako neepresvedcive motivy Q realne nesuvisiace so zapletkou tykajucou sa minulosti, alebo "udalost" galaktickych rozmerov, ktora mala znicit cely vesmirny sektor, ale zastavili ju stity niekolkych lodi - to je ako skryt sa pred vybuchom atomovej bomby pod stol). ()

cyphercz

Musím se smát když si vzpomenu jak spousta lidí byla nadšená z první epizody a doufala, že Pikárd konečně bude za něco stát a nebude to srágora jako první sezóna či sousední Discovery. No, dámy a pánové, nyní můžeme už s klidem říct, že druhá řada je ještě větší stupidita, než ta první. Máme pouhých 10 epizod a děj i tak působil příšerně natahovaný, postavy jsou snad ještě o třídu víc otravné, zejména pak troska Raffi, proboha tohle že kdy bylo prvním důstojníkem Hvězdné flotily??? Show nespočetněkrát popírá sebe sama, např. Sedmá nemohla narukovat do Flotily protože má borgské implantáty, ale u Icheba to jaksi nevadilo, Pikárdova matka byla psychopatka co se oběsila, přitom v TNG/Generations ji vidíme jako starou ženu atd. Opravdu jediné, co má tahle show společné se Star Trekem je její název a pár laciných fan service (Stargazer atp.), jinak je to hloupounká a naivní woke scifi tragikomedie, nic víc. 15% ()

Daiker

No další katastrofa po Resident Evil..... První série byla dobrá, ale druhá se nepovedla.... Kdo čekal vesmírné dobrodružství s Borg královnou jako já, bude zklamaný.... Bohužel se cestuje v čase do naší doby a tam se odehrává 85 %.... Příběh fantasmagorie, nevyužitý potenciál Borg královny.... nudné, natahováné epizody ..... Zapojení starých známých postav, které hrály své předky bylo takové divné, hloupé...... ()

DoubleJack

Druhá série nabízí, jak opravdové pětihvězdičkové momenty, tak chvíle, za které by si někdo zasložil pár facek. Největším highligtem jsou pro mě herecké výkony řady (vedlejších) postav. Jak John de Lancie (Q), Annie Wersching (Boarg Queen), Ito Aghayere (mladá Guinan), tak skvělý James Callis předvádí úžasné, skoro až divadelní výkony. Osobně mě velmi oslovila linka s Picardovou historií a na to navázaná linka s Q. Pokaždé, když se na scéně objevil John de Lancie, stal se z dialogu opravdový skvost a já hltal každné jednotlivé slovo. O to jsem radši, že samotný závěr nabídl postavě Q (i Picarda) důstojný a velmi pěkný konec, který si postava Q (tak i samotný John de Lancie), zaslouží. ()

kubas369

5/10. Upřímně, tady se toho děje tolik až vlastně nevím jestli se mi to líbilo nebo ne. Je to takový ten dort co vařil pejsek s kočičkou, spousty výborných surovin ale výsledný produkt není zrovna snadno poživatelný. Je tady načato tolik věcí, že by s toho mohlo vzniknout dalších pět seriálů. Vlastně mám i problém s tím, že se to jmenuje Picard, protože zde hraje, na rozdíl od první série, vlastně druhé housle a jeho linka rozhodně nepatří k těm zajímavým. Ono je to vlastně bohužel k věku p. Stewarta pochopitelná věc. ()

cerdax2

Druha sezona je dle mne vyrazne zmatenejsi nez prva a asi jde o pokus o nastartovani prihehu Cestovatelu casem. Jako bonus se dozvite neco malo z historie rodu Picardu ;). 65% ()