Čierny blesk

• Česko Dobrodružství Černého bleska (viac)
Dobrodružný / Rodinný
Veľká Británia, (1972–1974), 20 h 22 min (Minutáž: 23–24 min)

Tvorcovia:

Ted Willis

Predloha:

Anna Sewell (kniha)

Kamera:

Kenneth Higgins

Hudba:

Denis King

William Lucas, Charlotte Mitchell, Roderick Shaw, Michael Culver, Judi Bowker, Alastair Mackenzie, Kenneth Gilbert, Geoffrey Bayldon, Leigh Lawson (viac)

polyk1

Příběhy hřebce ze stáje na anglickém panství z přelomu 19. - 20. století. Nejspíš to už vzhledem autorským právům nikdy neuvidíme, z dílů si vpomínám jen na nález vikingského artefaktu přilbice, ale holt jsem to zbožňoval. ()

Radyo

Jako dítě jsem tenhle seriál docela žral, dnes už by to asi nemělo to pravé kouzlo, ale s nostalgií jsem si aspoň zavzpomínal. Judi Bowker se objevila i v televizně x-krát profláknutém Souboji Titánů. ()

Stanley

Vybavit si tenhle rodinný seriál vyžaduje skoro sloní paměť, poněvadž, naposledy jsme jej, pokud vím, mohli v TV vidět snad zařazené v programech dětských pořadů Magion nebo Vega. Z dnešního hlediska by sice představoval infantilní kravinku pro děti, ale tehdy zejména holky z toho byly paf a všechny chtěly mít doma taky nějakého svého koně, který by ani nemusel být po vzoru Černého bleska bezpodmínečně černý a tak neanimálně inteligentní. :-) ()

Splasher

Vystupování hlavní hrdinky je pro mne ten největší problém v tomto jinak příjemném seriálu. Potřebovala by deštník, aby jí nepršelo do nosu. ()