Chalupári

• Československo Chalupáři
všetky plagáty
TV spot
Československo, 1975, 8 h 38 min (Minutáž: 39–55 min)

Réžia:

František Filip

Hudba:

Luboš Fišer

Jiří Sovák, Josef Kemr, Jana Hlaváčová, Josef Vinklář, Jiří Schmitzer, Jiřina Bohdalová, Ilja Prachař, Josef Větrovec, Božena Böhmová, Mahulena Bočanová (viac)

Evžen Huml (Jiří Sovák), kontrolór obchodných inventúr na dôchodku, žije v tesnom byte s vnukom Slávkom a jeho rodičmi – dcérou a zaťom. Rodina už je z dedkovho protivného správania unavená, a preto mu vnukne nápad – kúpiť chalupu v dedine Třešňová. Lenže... Pán Huml tak získa nedobrovoľného nájomníka – Bohouša Císařa (Josef Kemr). Ďalšie historky, spojené so súžitím dvoch absolútne odlišných pováh, už boli len majstrovským dielom autorov Františka Vlčka a Václava Pavla Borovičku, hercov Jiřího Sováka a Josefa Kemra a režiséra Františka Filipa, ktorý celú chalupársku ságu vybavil tým, čo k dobrému seriálu patrí – humorom, nápaditosťou, rytmom a predovšetkým skvelou hereckou zostavou. (TV JOJ)

Frenegonda

Když náš v chalupě orchestrión... tahle znělka mi vždycky připomene tu dobu kdy jsem Chalupáře viděl poprvé. A za tu dobu neztratili nic z toho co jsem k nim cítil tehdy dávno. Skvělý humor ()

Parlay

Pro mě osobně společně s "Četnickými humoreskami" český seriál číslo jedna. Pokud zde někdo poukazuje na ducha socialismu, který poznamenal i tento seriál, tak by se mohl sám sebe zeptat, zda má podobnou kritiku zapotřebí. Domnívám se, že nemá... ()

kapsomut

Který Čech by neznal jeden z nejlepších českých seriálů. Chalupáři s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem jsou pro mě nezapomenutelným seriálem. ()

dyfur

klasika-super seriál,i slušne bonusy na dvd. Akurát neviem prečo nekúpil tú chalupu Bohumil Císař - teda p.Kemr ?? prečo bol opakovane na montážach v cudzine, podľa dostupných zdrojov to neprepil,na alimenty nedával,tak kde dal tie peniaze ??? to nemal 10 000 ČsK na chalupu kde býval? No nič len taká nelogičnost-ale sreiál super.Dá sa vidieť opakovane. Ale predsa ešte prečo cigáň (hral pôvodom slovák Oto Lackovič) prečo hovoril po slovensky ?? Tak tú časť nemusím.Už v čase premiéry sa ani v mojom okolí tento fakt nestretol s pochopením. ()

OG_Swifty

Tož Chalupáři... když máš v chalupě orchestrion, tak zaručeně zasuneš. Je to už takový folklor, ale ono je to kurva tak pozitivní! ()

Had6

Je to paráda. Seriál, který byl dokonalou únikovkou v době normalizace. Sám Mejla Hlavsa se Janu Pelcovi v knize Bez ohňů je underground přiznává, že když dávali Chalupáře, tak všechny máničky v hospodě seděli jak pěny a sledovali televizi. Běda tomu, kdo by se opovážil ji vypnout. ()

Katarine

Seriál, jehož reprízování každým rokem v létě mi vůbec, ale vůbec nevadí. Ba naopak, vždy se ráda podívám znovu... a znovu... a znovu. Nejlepší herecká elita dané doby a hlášky, které užíváme doma dnes a denně. Nejvíc zbožňuji postavu dědy Makovce v podání Josefa Hlinomaze. ()

easaque

nostalgické -3* ani tomuto kultovnímu seriálu jsem nepřišel nikdy úplně na chuť. Plejáda slavných herců předvádí určitě kvalitní výkony, ale scenáristicky to je mimo mě. A asi jsem nikdy neviděl všechny díly, proto jsou možná mé 3 hvězdičky i trošku nadhodnocené. Ale kdo ví, třeba v důchodu mě to ještě chytne ;-))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

lekr

Jeden z nejlepších seriálů komunistické doby a jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec, který dokazuje že něco kvalitního občas udělají i Češi!!! ()

rakovnik

Vynikající český seriál, který "dělá" duo Sovák - Kemr a jejich dialogy. Ale celkové obsazení je skvostné. Lidské příběhy, ve kterých se naštěstí příliš neodráží duch doby. Pro starší generaci kultovní dílo, pro mě hřejivý seriál, který vyhledávám v programu a vždy mě mrzí, když jej nestihnu sledovat. ()

Martin741

Najlepsi serial z tunajsich koncin, zisla sa tu plejada nasich hercov a hereciek, ktori sa skvele doplnaju. Akurat mi chybala pani Helena Ruzickova a Rudolf Hrusinsky, Smeral a Obermaierova ...... 90 % ()

Figu

Pan Sovák a jeho ikonická legendární postava morouse a mrzouta Evžena Humla! Pepa Kemr alias Bohouš Císař je do páru to pravý Višňový, Třešňový i ořechový! V podstatě celej seriál doprovází úžasní herci - zeťák Vinklář, předseda JZD Větrovec, autobusák Menšík, děva Bohdalová atd... Do toho nesmrtelnej úvodní song od Waldy "když máš v chalupě orchestrion". Jestli mám vyštípnout super seriál z dob Československa, nemám lepší lidovku, než tyhle nesmrtený Chalupáře! 90% ()

cariada

Co si budem nalhávat nejlepší komediální seriál u nás. Kemr a Sovák nemají chybu. Ale orchestrion bych doma teda nechtěl. Zajímavé je sledovat jak tady hraje Sovák dědu svému synovi a ten s ním mluví o tom jak ho táta nic nedovolí rozhodnout a pod. A přitom je pohled na Sováka. ()

Attta

Tady v tom seriálu jde hlavně o skvělé herecké výkony a atmosféru chalupaření, generačních sporů, ale největším skvostem seriálu jsou pánové Sovák a Kemr. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)