Evžen (Jiří Sovák) dostane chrípku, musí zaľahnúť do postele. Bohouš (Josef Kemr) dostane telegram, že jeho kamarát Antonín Balabán (Ilja Prachař), s ktorým bol v Turecku na montážach, zomrel. Je to však len vtip – pred pražským krematóriom sa Bohuš s kamarátom Toníkom stretne. Medzitým Evžen s Dášou Fuchsovou (Jiřina Bohdalová) nacvičujú záchranu ohrozených dýchaním z úst do úst. Bohouš privedie Toníka do chalupy. Evžen sa Bohoušovi zverí, že v horúčke takmer sľúbil Fuchsovej manželstvo. Bohouš vidí, že Evženova sloboda je ohrozená – pomôcť môže len niekto, kto by bol ochotný Dášu zvádzať. Evžen by sa mohol uraziť a nebezpečenstvo ženby by sa odvrátilo... (TV JOJ)

TV spot

HellFireFery

První díl, kterému k dokonalosti jedna hvězda schází. Přestože je zápletka zajímavá, tak z mého pohledu to dělá z postavy Fuchsové obyčejnou rajdu, což se trochu vymyká tomu, jak působila do tohoto dílu. O veselé momenty opět není nouze (hvízdání pana Humla mě dostalo :D) a kvalitu si to stále drží. Jen to zkrátka na předchozí díly nestačí. ()

javlapippi

"To mám tak rád, když se někdo uleje na funus a potom kritizuje!" Odcestovavší Kemr nedohliada na chorobou oslabeného Sováka a ten podľahne Bohdalovej čaru. "Já ti budu dělat squaw." Po návrate s nebožtíckou posilou Prachařom sa ho spoločne pokúsia dostať z jej osídiel, ale veci sa vyvŕbia nečakaným smerom. "Kdybys viděl jak nás honila kolem mešity!" Trochu humoru, trochu clivých rečí o postrádanom kúzle domova, trochu mágie vo varieté. Štyri slivkové gule. ()

radektejkal

Jako dvacetiletý permanentní chalupář jsem pocítil lehkou žádost, podívat se zkusmo na seriál "Chalupáři", který kdysi dávno proběhl televizí. Tenkrát jsme se na takové věci nedívali, příliš to patřilo k establišmentu, byl to život na druhém břehu, který nás bytostně nezajímal. Od té doby se ale nic nezměnilo, laciný a pokleslý humor s dětskými vtípky, naivní příběh, exhaltované herectví, co víc... ()

• Natáčelo se u krematoria ve Strašnicích v Praze a chata paní Fuchsové (Jiřina Bohdalová) se nachází v Dobříši na adrese Nad Prachandou 846. (SONY_)
  • Císař (Josef Kemr) a Balabán (Ilja Prachař) sledují iluzionistickou šou ve Varieté U Nováků ve Vodičkově ulici 699/28 v Praze. V secesním domě ve 30. letech 20. století sídlilo v divadle U Nováků i Osvobozené divadlo. (sator)
  • Bohouš (Josef Kemr) opravuje fén na vlasy typ 521, výrobek z Novoborských strojíren. (sator)