Mestečko Twin Peaks - Návrat

(séria)
  • USA The Return
Promo 3
Dráma / Mysteriózny
USA, 2017, 18 h (Minutáž: 60 min)

Tvorcovia:

Mark Frost, David Lynch

Réžia:

David Lynch

Kamera:

Peter Deming

Kyle MacLachlan, Michael Horse, David Lynch, Miguel Ferrer, Chrysta Bell, Naomi Watts, Robert Forster, Laura Dern, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Don Murray (viac)

Nový osmnáctidílný limitovaný seriál, režírovaný výlučně Davidem Lynchem, pokračuje 25 let poté, co obyvatele svérázného městečka na severozápadě USA šokovala děsivá vražda jejich místní královny, mladé studentky Laury Palmerové. Scénáristy a výkonnými producenty Twin Peaks jsou tvůrci seriálu David Lynch a Mark Frost, výkonnou producentkou je Sabrina S. Sutherlandová. (HBO Europe)

Mantegna odpad!

Seriál je v prvé řadě určený lidem , kteří nenávidí umění a myšlení obzvlášť. Všichni pětihvězdičkáři do jednoho nejsou milovníci krásy a umění. Nejsou to milovníci náboženství a filozofie. Jsou to milovníci bezduchosti a chaotičnosti. Jsou to sentimentální prostitutky. To nejsou milovníci starého Řecka. Nejsou to obdivovatelé flanderské renesance nebo zlaté éry holandské krajinomalby sedmnáctého století. Tohle nejsou vůbec žádní intelektuálové. To opravdu ani omylem! To je nutné pochopit hned od začátku. Tihle skalní milovníci chaotična a nevyjasněnosti jsou u neujasněného a zcela libovolného - lhostejného projektu jako TPR v sedmém nebi. Když čtete všechny jejich "oslavné" komentáře téhle hovadiny, těží z výhody, že nemusí být konkrétní. U hovadiny jako TPR ani nelze být konkrétní, protože je zcela arbitrární. Takže konečně i oni - totální bezduchá hovada, dosáhla na to vyjádřit se o něčem a nebýt přitom úplně mimo. V Twin Peaks Return , ať o něm napíšete cokoliv, budete vždycky in. V TPR se mohlo stát všechno úplně jinak a dopadlo by to stejně, jak je seriál špatně vedený. Samuel Beckett píše ve svém eseji o Proustovi, že když věc / předmět - dílo/ stojí před vámi a vy ho nedokážete subsumovat pod již zavedené pojmy a kategorie, jedině tehdy se může stát zdrojem kouzla. Na tomto principu, skrze uvolněné ruce, které Lynch dostal od Showtimeu chtěl natočit i TPR. Problém je v tom, že i když netušíte, co se stane za pět vteřin, - příjemný to pocit - vzhledem k totální vykalkulovanosti všech dnešních televizních produkcí,tak to co přijde za těch pět vteřin je vždycky zklamání. Je to jen trapná snaha postarat se o šok a pak jít dál, protože na něm není co dál rozvíjet. Plazící se zakrvácené postavy u cesty, dívka zvracející orgány ve frontě aut, nametený chlapeček na kapotě auta, rozšmelcovaný pár milenců, zoufalý jedinec v lese s pistolí. Proč? Kde se tam všichni vzali a proč? Na tom nezáleží. Zakrváceli to tady. A o to tu běží. Jinak je to o hovně. Podobně jako to monotónně se opakující vystupování hudebních ztroskotanců na konci téměř všech dílů v Roadhouse. To se svojí nápaditostí vyrovná věcem jako borec na konec na tv nova.🙈🙈 Jak se jmenuje ten malý zabiják s tím sekáčkem na led? Nó to je teď jedno. Jako celé TPR je jedno.🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻✌️✌️✌️😩😉😉😉Krokove ty jsi nemocnej jedinec. Přestaň už vybírat výrazy a pojmy po mně a najdi si vlastní. To byl vtip. Kde bys je nabral.😆😁😁😄😃Prý uzká skupinka lidí!!!! Devadesát procent místních neintelektuálních idiotů, bez špetky znalostí umění a filozofie tomu davá cyklicky pět hvězdiček. Jen génius tomu dal odpad. Génius, který toho právě o umění ví tisíckrát víc než všichni v historii registrovaní na ČSFD. Tohle je pravda, ne ty tvoje vylhanosti místního blbečka, fando351, který je mnou úplně posedlý. 😍😱😱😱🤤🤤Mimochodem všichni ti blbci, co přispívají nyní do hlavní diskuze, to jsou totální zoufalci, co to vůbec nepochopili. Chtějí odpovědi na něco, na co nemá odpověď ani Lynch sám. Jak mít odpověd na lhostejnou, libovolnou, nahodilost? Jako největší fanoušek starého Twin Peaks už proboha žádné další Twin Peaks Return!!! Už jen vteřina tohohle bezduchého, neumětelského bahna byla moc!!!😩😫😫😫😩👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Také na závěr dodat , že uživatel s nickem bart se projevil jako idiot a nekompetentní osel, co by z ČSFD měl okamžitě vypadnout. Nechal se oblbnout tlupou závistivých orangutanů a zabanoval mě jen a jen na základě provokací absolutního hovada jméném krokov, který na mě reagoval svojí nevyčerpatelnou demencí snad ve dvou stovkách příspěvků na diskuzi k Twin Peaks Return. Jeho ovšem nikdo nezabanoval, protože je to intelektuální slaboch. Se mnou v diskuzi intelektuálně nedokázal vydržet nikdo, proto byla založena alternativní diskuze určená jen pro intelektuální ubožáky. Ti se nyní po mém banu houfně stáhli na hlavní, a podle toho ta úroveň taky vypadá. Žvásty lidi s prázdnou hlavou. Jak signifikantní pro celou ČSFD . Blbosti a prázdnota jsou tu ponechány, a ten kdo do diskuze poslal padesát nejhodnotnějších příspěvků v historii zabanován. Tak se chovají bezduchá hovada jako ty barte simpsone.😛😛😛😛😛😛😛😝😜😜😜😝😝😜Už jen ten nick prozrazuje infantilního pitomce.Ještě dodat, že všichni pětihvězdičkáři se tu oháněji nějakou filozofií a tu přitom nikdy nedrželi v ruce!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿Nedokážu si ani jednoho z těchto bezduchých zmrdů, co vůbec netuší co ohvězdičkovávají představit ve frontě na francouzskou grafiku devatenáctého století nebo s knihou Základy filozofie práva od Hegela. Pořád je jen vidím s knihou Harry Potter a Ohnivý pohár nebo s podobnou hovadinou.Tohle jsem teď našel - je to přesně pro hovada z ČSFD a pětihvězdičkáře z TPR https://magazin.aktualne.cz/univerzita-v-minnesote-uci-filozofii-podle-harryho-pottera-s/r~185e0dca96d211e7a42a002590604f2e/ To ukazují všechny jejich komentáře.😛😝😝😝🤓🤓🤓🤓Tihle chlapci mají pořádný mindfuck hlavně ve svých hlavách.🙈🙈🙈🙈👎🏿🤓Kvalitativní rozdíl mezi starým TP a novým TPR je ohromující. Nové TPR je tak zbytečné a dělané na první pokus bez přemýšlení, že je velká škoda že vůbec vzniklo!!!👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿💩Nejlepší je jak tu pětihvězdičkový neumětelové vynášejí Badalamentiho hudbu k TPR, když tu nová hudba je zastoupena dvěmi nebo třemi skladbami a jinak neexistuje. Nebo herecké výkony, které u TPR nemají daleko k totálnímu amaterizmu. Nebo 'geniální' režii, která režíruje ve stylu- Kyle: Davide bolí mě nohy. David: Tak to natočíme v sedě, Kyle. Nebo David na kameramana: je nutný, aby ve scéně kdy Coop potká evil Coopera byl přítomen Kyle? Kameraman: nemusí pokud budu zabírat holou stěnu deset minut, tak nemusí. David: super nápad, tak to nahodíme. // Idiotství vládne režii TPR. () (menej) (viac)

Krokov

Poté, co jsem se na to koukl popáté, musím konstatovat následující: "O čem nelze mluvit, o tom je třeba mlčet" - TPR je Tractatus Logico-Philosophicus filmového plátna!!! _____________________________________ Mistrovské dílo, které lze chápat jako poctu jednoho z největších umělců posledních desetiletí lidské inteligenci, filosofii a představivosti a zároveň jako vyjádření opovržení nad lidskou hloupostí. Jde samozřejmě o dílo, které pochopí pouze úzká skupina lidí a ty, kteří jsou milovníky filoZofie (zofos = temnota), to jednoduše mine. Tak to má být... stejně jako filoZofy mine pochopení stěžejních děl filoSofie (sofia = moudrost) jsou ve své bezduchosti odkázáni na věčnou četbu kačera Donalda, tak je mine i tohle dílo a jsou svou slaboduchostí omezeni na věčné kochání se telenovelizujícími scénami starého Twin peaksu v réžii Diane Keaton. Jsou bez jakéhokoliv vývoje. Protože jde o filozofy - milovníky temna, které se jim na věčné časy usídlilo v mysli, tak jako se ZOFOS v podobě Kimovy rodiny na věčné časy usídlil v KLDR a uvrhl její obyvatele do věčného temna v područí čučche.//////////////////// Jak by řekl klasik, filosof ví, že nic neví, ale přesto stále doufá a hledá. FiloZof se v důsledku zatemněnosti své mysli domnívá, že ví vše, a že pouze on ví vše, je však odsouzen k zakrnělosti a ke kontinuálnímu propadání se do větších hlubin temnoty. //////////////////////// Věnováno Mantegnovi a jeho věčnému hledání východiska z temna za zrcadlem vlastní duše. Kéž by se jednou probudil, tak jako Audrey, a spatřil, v jak vylhaném vnitřním světě skutečně žije. ///////////////// Edit 11.9.2017: Děkuji Mantegnovi za veřejné uznání mého podílu na jeho zabanování. Jsem na to hrdý! /////////////////////// Edit 12.9.2017: Nepřipomíná vám Mantegnův komentář k Twin Peaks Return název strany Petra Cibulky? :-D ()

sun.eagle

Co na to říct. Něco tak ujetého, nepředvídatelného, neuchopitelného, že vám připadá že odumírají mozkové buňky, nebo se naopak rodí nové? Inland empire je proti tomu srozumitelný jako večerníček s Křemílkem a Vochomůrkou. Značnou dobu se to pohybovalo na hraně snesitelnosti, a hlavně epizoda 8 je peklo, kdy to vypnete nebo s lásky k Lynchovy dokoukáte. Ovšem jsou tam taky geniální momenty, které vám žádný jiný tvůrce nenabídne. Sem tam prvotřídní humor, sem tam krvavá řežba jako od Tarantina nebo Verhoevena. A herecké obsazení... Chápu hodnocení odpad, je to zcela legitimní stejně jako plný počet. Já se řadím ke druhé skupině, protože tuhle originální fantasmagorii či výplod chorého mozku je třeba ocenit. ()

Horal.P

Nevím, zda třetí řadu uvidím někdy znovu, asi ne. Postrádá to vše, co jsme někteří měli u první a druhé řady rádi. Absolutní tvůrčí svoboda byla bohužel vykoupena totálním nezájmem a nepochopením diváků, včetně mého. Dokoukal jsem jen z jakési nostalgie a s nadějí, že to bude "někdy příště" lepší. NEBYLO. S Twin peaks je konec...už od roku 1992 ()

RickNaR

Zmizela veškerá soap opera, přibylo Lynche. Jako většinu jeho filmů jsem to nepochopil, ale to není důvod, proč je sleduji. Je to dlouhé, temné, pomalé, chaotické, krvavé, nedávající smysl. Za zapamatování stojí dvě epizody, mindfucková osmička a šestnáctka, která je asi to nejlepší, co kdy Lynch natočil. Ale hlavně NIN! ()

MythbusterCZ

Tohle jsem nepochopil. Nemyslím tím příběhově (tam jsem to ani neočekával), ale celkově jako dílo. Je to chaos. Střípky tohoto chaosu jsou krásné. Občas zahřejí, občas zabolí, občas i vyloudí úsměv. Tyto střípky jsou - na rozdíl od prvních dvou řad, kde tvořily mozaiku městečka a většinu seriálu - jen malou částí celku. Zbytek je... prostě divný. Podruhé už bych na to asi neměl. ()

BigJohn02

Furt nevím, co si o tom mám myslet. Sledoval jsem všechny díly, po každém si říkal: "O čem to kurva je?" Nakonec nám Lynch dal jakési rozuzlení, ale doteď nevím, jestli mě to nadchlo nebo zklamalo. Chvílemi jsem si říkal, že Lynchovi už definitivně spadla trolej... Nehodnotím, musím to nechat uležet. ()

space weaver

Tak na nový Twin Peaks Return jsem se těšil od momentu oznámení realizace. Když média přinesla informace, že otěže budou pevně držet pouze David Lynch a Mark Frost, můj zájem ještě zesílil. Netrpělivě jsem hltal každou vteřinu záběrů a zvuků od prvního dílu. Výsledkem je počin, který nemá v dějinách televize obdoby. Tak divácky nekomerční, místy pomalý, snový a hyperfylosofický seriál s děsivými hororovými výjevy, v kombinaci s absurdním situačním humorem jsem opravdu ještě neviděl. Hvězdné obsazení hlavních rolí (Lachlan, Watts, Dern, Lynch), doplněno o epizodní role (Duchovny, Roth, J.J. Leigh, Belluci....) plus staří známí z původních dílů (S. Fenn, M. Ämick, S. Lee, D. Ashbrook......a mnozí ostatní) a Můj sobní objev v podání vizuální umělkyně a skvělé zpěvačky a Lynchovy múzy Chrysty Bell, která hraje agentku Tammy. Jsem naprosto nadšený a přál bych si vidět další a další díly. Použiju komentář jiného uživatele, který napsal: " Twin Peaks Return je pěst vražená do držky současné televizní tvorbě" Úžasné, skvělé, megamysteriózní dílo. Žádné konkrétní popisy nemá smysl psát, buď vás to pohltí, nebo znechutí. Já byl pohlcen a šťasten, že existují lidé, kteří vidí a vnímají věci jinak. Za mě 100% ()

LightBlue

Nic podobného jsem neviděl. 3. Řada Twin Peaks se ještě více než řady předchozí odlišuje od mainstreamu - není to seriál, je to umění. Každému se tenhle surrealistický obraz líbit nebude, což je v naprostém pořádku. ()

Wlacho

Lynch je asi jediný "komerčný" tvorca, ktorý nebombarduje seriálového diváka sledom perfektne vypointovaných scén, ale dokáže diváka pripraviť o nervy 5-minútovým záberom na elektrické drôty. Nostalgia nad tým, že The Return je iný ako pôvodná séria, je presne tým - nostalgiou. Lynch predsa nemohol Coopera seriózne po 25 rokoch v Black Lodge hodiť späť na policajnú stanicu a nechať ho vtipkovať o koblihách. ()

chevronman

Nuže, atmosféra původních dílů se zcela vytratila a nejeden staromilec po zhlédnutí třetí řady Twin Peaks zakusí hořkou pachuť na jazyku. Dlouho jsem se s třetí řadou vyrovnával a říkal si, jestli se mi líbí, nebo ne. Pravdou ale je, že se mi třetí řada líbí. Je to na hony vzdálené původním epizodám, nicméně zamiloval jsem si bizarnost 3. řady, kde je evidentní, že měl Lynch zcela volnou ruku. ()

fgf_hbf

Zase seriál, který začíná perfektně, pak ale rychle rozbředne a dodívat se na pár posledních epizod se dalo vyloženě už jen z povinnosti, se špetkou naděje, že to ještě bude stát za to... no bohužel nestálo. ()

rostsoft odpad!

Původní seriál se ještě nechal, ale tady tomu režisér skutečně nasadil korunu. Chaotické, divné, nudné. Nebyl jsem schopen držet se dějové linie, tedy pokud vůbec nějaká byla. Já jí ovšem nenašel. ()

whitey

The Return. Po filmu jsem si říkal, že TV podoba třeba vrátí správný prožitek z Twin Peaks... Jak šeredně jsem se mýlil! Z původního ansámblu scénáristů a režisérů, kteří v původním seriálu ukočírovali celé universum TP, zbylo jenom duo Lynch a Frost, kde je vidět, že Frost moc Lynche neukočíroval a ten dostal velmi volnou ruku. Ale abyste mě nepochopili špatně, ten seriál by byl bomba, kdyby se třeba jmenoval: "David Lynch presents: Fargo meets Eraserhead". Známý je fakt, že Lynch si točí, co chce a to, co se nabízí v ději se nestane a tedy ukazuje velký prostředníček všem fandům. Místo toho, aby se Cooper vrátil do Twin Peaks a byl znovu tou skvělou postavou na skvělém, magickém místě, které je plné komických a milých postav. Najednou je děj po celém USA, od NY přes Twin Peaks po Nevadu. Twin Peaks přišlo ještě mnohem více o svou magickou mysteriózní jedinečnost (o kterou už přišlo ve filmu) a nevysvětlitelné věci se dějí všude a různé postavy se nyní setkávají s postavami z Black Lodge. Nové postavy jsou nevyužité a nezajímavé, ději nepřináší nic zajímavého a Lynch s nimi neumí pracovat (zlý synek od Coopera). Staré známe postavy nejsou takové, jaké si je pamatujeme. Z milého páru Lucy a Andy jsou nyní jenom idioti, co neumí používat mobilní telefon. Cooper se vrátí až na poslední chvíli, do té doby je to tragikomická postava, ze které mi bylo smutno a modlil jsem si, aby to bylo jenom na jeden dva díly, bohužel. Postava zlého Coopera je sice zajímává, ale když to porovnáte se zlým Lelandem (což by měla být jedna a ta samá postava BOBA), tak je jasné, kdo byl lépe napsaný a měl více charakteru. Těžko tuhle třetí sérii hodnotit. Twin Peaks to rozhodně zničilo více jak film, ale kdyby to bylo, řekněme nová série Farga, tak tomu dám i 5/5, i když některé scény byly hrozně dlouhé, vývoj některých postav nebyl ideální, chybí výborná hudba. Nevím, jestli chci další sérii. Ale ano, jsem zvídavý. Horší to už pro universum TP asi být nemůže. Kéž by celý The Return byl jenom sen, o kterém se v Černém Vigvamu mluví. ()

gggggg

Je to síce pekné a nostalgické oživiť takto známu značku, ale podľa mňa to bol chabý pokus. Aj keď Lynch skvelo aj po 25 rokoch vedel všetky detaily do posledného, nedokázal ma už tak dejovo zaujať. Na môj vkus to bolo prehnane mysteriózne, dej sa strašne pomaly spájal dokopy a hlavne veľa dejových liniek je slepých a zbytočných. Návraty postáv síce potešili, avšak väčšina bola vedľajších a ich zakomponovanie do deja bolo skôr pre potešenie, ako pre úžitok. Na konci každej epizódy bola pesnička a scény v bare boli väčšinou úplne zbytočné. Bohužiaľ, dejové linky zostali aj po poslednej časti neukončené. Boli tak popreplietané a prekombinované, až som sa pri konci strácal a to nehovorím o poslednej epizóde, ktorá bola úplne mimo výseč. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů