Yarwen

Po minulém velmi mysteriózním dílu tady máme kousek, který se zcela soustředí na děj a konečně se začínají prolínat některé doposavad samostatné linky, jež překvapivě spojuje major Briggs. Tak nějak si říkám, že návrat rozumu do hlavy dobrého Dejla je podmíněn zneškodněním toho zlého, kterého je ovšem těžké zabít. Těším se, co objeví trio Troomen - Hawk - Boby, mohlo by to poodhalit záhady kolem. Nebo taky naopak položit nové otázky - ostatně je to Twin Peaks. Užívám si to. ()

honajz2

To byla dost zvláštní epizoda. Mnoho se tady začne vysvětlovat, děj se posune úplně neskutečně, je tu i několik vtipných scén, několik opravdu mysteriózních scén a několik scén míchá dohromady to tajemné s humorem - a pozor, ono to nějakým záhadným způsobem dohromady ladí a funguje to. Jsem hodně překvapený z toho, že tahle epizoda, ač míchá něco, co prostě nejde pořádně dohromady, fungovala dokonale. Ale co se vůbec divím, už dávno jsem se přesvědčil, že Lynch je jeden z mála režisérů, co je něčeho takového schopný. 5* ()

Frajer42

V předchozí epizodě létal Lynch s hlavou v oblacích a cestoval z jedné dimenze do druhé a tentokrát poletujeme výrazně blíže zemi, takže už mě po skončení rozhodně nebolela hlava. Tato epizoda také odkrývá spoustu souvislostí a postupuje o pořádně výrazný krok v ději. Opravu brutálně tajemná série, ale i tady si dokáže David Lynch najít prostor pro trošku té legrace ve spojitosti se zfetovaným důchodcem v lese či obědvajícím tlusťochem. Zkrátka vaří Babicovým stylem, ale na rozdíl od jeho pokrmů vypadá ten Davidův výrazně chutněji. [80 %] ()

misstake

Sorry, ale trpělivost asi došla. Na "něco" čekám už cca 9 x 50 = 450 minut... Epizody surrealistické ad absurdum se střídají s dadaisticky infantilně naivními a postavy jako Dougie Jones stejně jako ty staré jsou dnes tak maximálně iritující, nové přehrávající postavy nějak nemají šanci diváka chytit nebo aspoň zaujmout. Děj stále chybí a ani nevím, jestli se mi ještě chce sledovat, jestli se z toho něco vyklube. Nejpřekvapivější pro mě je, že ve světle tohoto dílu, mi přišel i ten minulý "mazací" jako super a nezachrání to ani vraždící trpaslíci ani "i am not your foot". Kde jsou ty časy "sovy nejsou čím se zdají být" nebo když Lynch způsobit husí kůži pětiminutovým záběrem na točící se větrák... ()

fabecc1222

Řekl bych, že opět jeden z těch slabších dílů 3. série. Máme tu pár solidních lahůdek, v první řadě určitě "Tohle je ta židle" s výborným hudebním doprovodem, který opět nesmí v Twin Peaks chybět: https://www.youtube.com/watch?v=0kv0gvFWgSs Klasicky je to opět scéna, která působí jako z jiného světa. Něco takového prostě jinde nezažijete. Druhou věcí, která mě zaujala, je pokračující linka u Bena Hornea. Vypadá to, že se mu v hotelu někde ve zdech potuluje snad Josie či co, ale je to pro mě jediné vysvětlení, jelikož se ve 2. řadě její duše vnořila do dřeva hotelu.... Obloukem jsme se také vrátili na začátek série, docela náročné pro diváka, po tolika dílech se opět objevuje Hastings, tentokráte přinášející zřejmě velmi důležité informace ohledně dávno mrtého Majora Briggse (zajímavostí je, že herec také již zemřel, ale stejně se v téhle sérii již objevil). Líbí se mi Bobby a jeho proměna na klasického dobrého policajta, úplný převrat osobnosti oproti původním sériím, pochopitelně z hlediska morálky k výrazně lepšímu :) ()