J*A*S*M

Tak už se to zlomilo. Už jsem se dostal z fáze "sakra, je to moc divný, pomalý, nesmyslný, nelíbí se mi to, ale pořád mě to zajímá" do fáze "už mě ten kripl fakt sere". Myšleno Lynch. Takhle, s prominutím, kurvit Twin Peaks, můj oblíbenej seriál! Tohle jsou totiž dva seriály v jednom. Z jedné třetiny pokračování starého Twin Peaks, v němž se dozvíme, že po 25 letech se v našem oblíbeném městečku v horách VŮBEC NIC ZAJÍMAVÉHO NEDĚJE, ze dvou třetin pak seriál sestávající z hala bala poskládaných a vzájemně nesouvisejících útržků různých dějů a bizarních výjevů, který by se mohl jmenovat třeba "sračky z choré hlavy". Po osmém díle moje trpělivost vypršela (a to epizoda sedm budila jisté naděje) a musím tenhle Return považovat za zlou urážku. Nechápu pětihvězdičkáře a opravdu bych si rád přečetl uvěřitelný vysvětlení, proč tohle někdo považuje za dobré. Nemyslím si, že existuje. PS: Koment trochu upraven, aby nezněl tak útočně na spokojenou část publika. Bezprostředně po zhlédnutí jsem byl roztrpčen a hodnocení tu se mi zdálo jako špatný vtip. ()

makakus

Konečně se to vyjasňuje. A vida - také Penderecki se dá úžasně vizualizovat. Zatímco Mazací hlava byl pro mne ještě trochu nevyvážený debut třicátníka, tady už vidím velkého surrealistického filmového básníka, který se vrací ke svým kořenům. Mimochodem, pokud někdo neví, co to surrealismus je, zde ho kdosi trefně definoval jako "sračky z choré hlavy", to by se třeba Buňuelovi v dobách Andaluského psa určitě líbilo, jakkoliv to nelze přímo srovnávat. Jinak bylo v této epizodě velmi působivé spatřit, jakým fascinujícím způsobem byl Bob zplozen a jak dojemně a zároveň komicky může někdy vypadat anděl strážný. A jistě - některé sekvence nepatří tak úplně do surrealismu, ale do abstraktního umění, které miluji taky. ()

fabecc1222

Pakliže jste si mysleli, že už jste viděli vše, znáte vše, nic vás nemůže překvapit, tak přesně pro vás je tento díl. Zde vám mohu garantovat, že uvidíte věci, které jste neviděli, a dost možná už nikdy neuvidíte. Rozum přestává chápat, jak je možné, že někdo dovolil, aby se něco takového objevilo v TV. Zde se opět přepisovali hranice a historie TV vysílání. Bezkonkurenčně nejdivnější díl jakéhokoliv pořadu, který jsem ve svém životě viděl, a troufám si i říci, který byl kdy v TV vysílán. ()

st4nford

Toto je voda. A toto je studna. :D Po druhém shlédnutí měním z původních 4 hvězd na 5. Ano. Pan Lynch si s námi opět hraje. V s03e07 jsem cítil silné stylistické i formální spojení s první a druhou řadou Twin Peaks. Tato epizoda nabízí paralelu z mého pohledu "nejvíce nudné" třetí epizody, protože je pro diváka opět nesnadné ji na základě kauzality a logiky rozkódovat. Stylisticky mi s03e08 připomíná Krajní meze nebo Twiling Zone spojené s experimentálními artovými a noir filmy. Hodnotím ji 5ti za režii a skvělou Badalamentiho hudbu. Těším se na další díl. SPOILER/MOŽNÉ VYSVĚTLENÍ. Testování atomové bomby vytvořilo portál, který umožnil bytostem (démonům - Bobovi a spáleným dřevorubcům + andělům - Obrovy a jeho ženě) vstup do naší reality. Při výbuchu si démoni našli své hostitele (spálené dřevorubce) ..tedy všichni démoni kromě Boba. Ten byl zprvu parazitickým hmyzem (brouko-moucho-žábou nebo co to je :D ), a protože ostatní démoni věděli, že Bob jako jediný nenašel hostitele, museli mu pomoci. Jeden z démonů tedy odříkal v rádiu báseň, která všechny lidi uspala a podnítila, aby vpustili Boba do sebe. Když Obr zjistil, že je portál narušen a otevřen, stvořil bytost (Lauru), která Bobovi odolá a poslal ji na Zemi. (Jak víme...později skutečně ANO, odolala mu a byla jím zabita). A dívka, která do sebe vpustila hmyz/Boba, je jeho prvním lidským hostitelem, který se musí později setkat s Lelandem. Samozřejmě s dalšími epizodami možná zjistím, že tato teorie je špatná, ale zatím alespoň takhle. Více info tady: http://heavy.com/entertainment/2017/06/twin-peaks-episode-8-explained-explanation-recap-theories-photos-season-3/ ()

Slasher

Největší co to kurva díl ze všech tří sérií, kterýmu k vlastnímu údivu střelím pět hvězd. Mám sice díru do mozku, ale od července 1945 (starý nukleární výbuchy MILUJU) jsem na to čuměl jak na zjevení a tak nějak cením, jak si tu Lynch dělá totálně, ale naprosto co se mu zlíbí, do míry jaká se nevidí. "David Lynch didn’t just detonate a nuke. He blew up the landscape of TV as we know it." ()