Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvorcovia:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (viac)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiálny text distribútora)

DocBrown

Uplny zacatek mi sice utekl, ale pak jsem zacal sledovat dalsi dily. Musim rict, ze jsem se nejdriv docela bavil, ale postupem casu min a min. Zabili Billyho, Ling se stavala hrozne lidska, Ally zase cim dal vic hubla ... takze nakonec jsem vzal skutecne za vdek, kdyz serial CT prestala vysilat. ()

XdanteX

Semtam se člověk valí po zemi...Fishismy to jsou největší bomby. Richard a John jsou rozhodně nejlepší, nebo alespoň nejzajímavější postavy seriálu. Naopak semtam umíráte nudou a chtěli by jste tu ženskou něčím přetáhnout přes hlavu ať už se probere. Seriál mám rád 1. - 3. série jsou výborné...4. začíná šednout....a 5. je nekoukatelný, nudný, protahovaný !kentus! Výsledek: 3,8* ()

Paity

Dá se říct, že v jistém smyslu kultovní seriál Ally McBeal, která na konci 90. let a přelomu tisíciletí sledoval v ČR snad každý. Bylo to totiž milé rozptýlení od seriálové reality, které představovala reprízující Nováky a MASH. Kdyby se autoři postupem času nepitvořili v neustálých komplikujících se mezilidských vztazích, mohlo být ještě lépe. ()

Arach.No

Je mi lito, ale musim uznat ze tento serial me opravdu moc nenadchl.Takovyto humor se mi vetsinou libi, ale pro me osobne je v tomhle serialu zpracovany celkem nestastne.Jiste, obcas se zasmeju, ale nic vic. ()

Piškotka

Ztřeštěný a feministicky vyznívající seriál plný komických exhibicí z prostředí právníků. Líbí se mi bujná představivost hlavní hrdinky Ally a šelmí zvuky, které vydává Lucy Liu. I soudní spory jsou někdy dost mimo, Američané jsou schopni se soudit pro jakoukoli prkotinu, kterou se talárník včetně poroty vážně zabývá. I milostná klopýtnutí jsou zde zobrazeny v nejcitlivějších barvách za zvuků Barryho Whitea. ()

Wishkah

Zajímavý a potrhlý seriál, který v několika epizodách dosáhl takřka dokonalosti. Skvělý byl zejména Peter MacNicol. Časem ale kouzlo vyprchalo ()

ondrula

Matně si pamatuju, že jsme na to skupinově koukali na koleji v prváku a že mě to ani moc nebavilo. Vím, že nám přišlo zajímavý, že se tam občas objevil nějakej digitální trik, kterých tehdy ještě nebylo k vidění příliš. V podstatě jsem ale měl dojem, že všechny ty díly jsou o tom, že anorektička Ally má vleklý deprese kvůli nějaký snobský hovadině. S odstupem času lituju, že jsem si tam nevšiml, že by tam hrála Lisa Edelstein, protože by mě zajímalo, jak vypadala za mlada a taky jsem si tam nevšiml Evy Jeníčkový, za což jsem ovšem vděčnej. Přestal jsem se na to dívat v okamžiku, kdy v dějové linii nastal zásadní zvrat, totiž kdy propadla depresím taky Allyna černošská kolegyně, kterou oprcal kolega z práce a nechtěl se s ní nato vodit za ruku. A koukat na dvě zamindrákovaný báby, to už mi jako komedie moc nepřijde. Tak jsem to nechal bejt a šel se šťourat klackem v hovně. ()

listr

Divní zaměstnanci, divný šéf a divná hlavní hrdinka. Skratka divný serial, který patří mezi nejlepší serialy co sem kdy videl. ()

Zombi

Příjemnej seriál u kterého se člověk opravdu zasměje a který má hodně sympatické postavy, tedy kromě samotné Ally, alespoň mě seděla ze všech postav nejmíň. ()

AIMÉE

Někdy velmi dobrá zápletka, někdy dost trapas. Každopádně hrdinka je lehce (někdy těžce) afektovaná a spousta jejích eskapád je spíše k pláči než k smíchu. ()

Yardie

Tento seriál jsem sledoval kdysi dávno na střední škole a byla to pecka. Teďka, když to běží opět v TV se koukám znovu. A je to opět pecka. Tedy, alespoň první řady, poslední řady už jsou více romantické než vtipné. Nicméně, seriál je opravdu nabitý vtipem, absurdními situacemi a téměř všechny postavy jsou něčím "zvláštní". Nimécně, dle mého názoru drží seriál, resp. zábavnost především 2 lidé - Fish a Piškot, později se k nim přidává ještě Robert Downey Jr. Fish a jeho moudra, proslovy a fishismy - vždy se válím smíchy. No a Piškot a jeho čistá mísa, kravinky u soudu a jeho fóbie a podivínství, to je taky jedna velká sranda. Občas se s něčím do mlýna přidají i ostatní, ale když je málo Piškota a Fishe, díl je obvykle slabší. Každopádně vynikají seriál, u kterého se obvykle velice dobře bavím. Navíc, Calista je fakt roztomilá a ty její grimasy... Howgh! ()

Movie Gourmet

Jedná se o seriál převážně pro ženské publikum. Jelikož ale žádný lidský jedinec nemá mozek stoprocentně mužský nebo stoprocentně ženský, mohou ho s oblibou sledovat všichni. Už jen kvůli tomu jak je správně trhlý :D a kvůli četným hláškám to stojí za to. Navíc mužům se zde naskýtá jedinečná možnost vidět jak ženy v reálu přemýšlí ;D Verdikt: 4* a 90 %. PS. Výborné kvality dosahuje seriál do 4. série, přičemž nejlepší jsou první dvě. Pátá série je přímo katastrofa. Tři předchozí postavy (včetně výborné René) byly vyměněny za zcela plitké. Velmi špatný scénář a ještě horší herecké výkony spolu s "odchodem" Roberta Downey Jr. způsobily zánik celého seriálu. Úplně nejhorší výkon podává "herečka" Julianne Nicholson (této "pipce" čiší její "inteligence" přímo z obličeje) a místo herce pouhý "hezounek" James Marsden. Naštěstí tito dva nevydrželi ani do půlky série. Zcela nepochopitelná a neuvěřitelně kýčovité je postava Claire Otoms(ové) (Dame Edna Average / Barry Humphries) a přesladký (!) Jon Bon Jovi, coby Allyin poslední seriálový partner zde působí také jako kýč všech kýčů. Pátá série je trapárna na entou. (Chválím ale výkon Christiny Ricci, která se zde objevila na pár dílů a byla pasována do role "Lolitky". Svou roli zvládla bravurně přeso, že ji známe většinou jen z morbidních rolí.). ()

mira007

Americký komediální seriál o partě z právnické kanceláře s Calistou Flockheart v hlavní roli. Inteligentní a zábavný mix soudních případů kombinovaných vztahovkou se skvěle vykreslenými postavami. Kvalita stoupne s příchodem Lucy Liu a Roberta Downeyho jr. Ve své době hit, dneska už jen průměr. ()

Greg25

Ne, to se nedá. Poamericku ukřičené a s trapnými a zaručeně nevtipnými dialogy. Taky mi nějak uniká proč tenhle seriál nenatočili jako sitcom.......... No, nic z herců jdou relativně všichni až na Calistu Flockhart, i když v jejím případě si nejsem jistá jestli to je její vinou, nebo hodně špatně napsaným scénářem, který ji předepisuje hrát takovouhle "nelogicky" se chovající postavu, ale ono je to vlastně v pořádku, protože takhle se asi Američané normálně chovají, no, koneckonců je to jejich problém..... Ne, tenhle seriál rozhodně není "my cup of tea", jak by řekli v Anglii...... ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (viac)