Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvorcovia:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (viac)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiálny text distribútora)

Prolog odpad!

Musím říct, že mnohem zábavnější než Dallas je jistě amputace vlastní končetiny tupou zahradní pilkou!!! Musím to vědět!!! Jako malej sem na něj totiž koukal!!! :D ()

Hopkins

Tak prvně to že to dnes celý národ považuje za krávovinu nejvyšíš kategorie to chápu ovšem nehcápu tady polovinu lidí za jednu hvězdičku či odpad tak jde čas? jasně mladí a neklidní ? jasně brazilské venzezuelské mongoslké telenovely ? jasně ale tohle svýho času sledovala polovina národa :o) taky na co jinýho se dalo v tý době koukat že ? ale především tu jde o to že tenhle seriál měl své klady a zápory ale už jen kvůli J.R ovi to stálo za to a jak už tu bylo snad v každém komentáři napsáno J.R je už pojem :o) dneska už bych neměl ani já odvahu se na ty díly koukat ale v té době sem to opravdu ne prožíval ale rád na to koukal :) jak jinak strávit rodinej večer v čassech kdy to běželo nejprve na ČT a pak na nově. ()

figliar

U nás doma to sledoval asi každý. Ja som zachytil iba pár dielov, a to nie celých. Nikdy som nepochopil boom tohto seriálu, ľudí ktorý sedávali deň čo deň o ôsmej pred TV a čakali ako sa vyvinie príbeh a vzťah medzi ich obľúbenými predstaviteľmi. Podľa mňa je to typická americká vymývačka mozgov. ()

BOURQUE

Prvý seriál, čo som videl, a nehanbím sa za to, že ma to chytilo. Každý piatok, kedy to u nás dávali v TV so skvelým dubingom, nemohol som sa dočkať toho, že čo zase vymyslí „J.R.“, koľko je schopný ešte znášať sympaťák Bobby, a akú prekrásnu slečnu budem vidieť v aktuálnej časti. Kvalita posledných sezón už nemal ten „feeling“, ako kedysi a ten samotný záver (mám na mysli originálny záver) vo mne nechal trpkú príchuť. Každopádne, kdekoľvek a kedykoľvek to poviem aj nahlas, seriál Dallas je míľnikom vo svete seriálov a jednoznačne bol základom pre ďalšiu generáciu. Larry Hagman sa zrodil na to, aby dokonale zahral rolu J.R. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Besyn

Je to klasika,o tom není žádných pochyb.Nicméně mě tyhle mýdlové opery,kde jeden chlap spí s x-ženskými,má a dále bojuje o x-majetek,přitom má x-rodinných trablů a dalších x-věcí nikdy nebraly.Nicméně souhlasím,že Džejár Jůjing a Bobby ve sprše jsou nezapomenutelné.Dodnes si pamatuju jak rozžhavené důchodkyně a já nevím jaké další baby volali Vláďovi Železňákovi každou sobotu do Volejte řediteli,kdy už se konečně Bobby vrátí.Se divím,že z toho nakonec neumřeli blahem. ()

Kakho-oto

Souhlasím s Canakjou a ostatními, kteří označují Dallas za nedostižnou telenovelu. Je to spolu s Knots Landing jediný "nekonečný seriál", který jsem sledoval od začátku až do konce. Škoda, že ho úplně kompletní dávali jenom jednou. K mým oblíbeným postavám patřili hlavně Bobby, Pamela a Ray. Vedle J. R. jsem neměl rád ani Barnese - to byl hrozný slaboch, který si hrál na mizeru. Na J. R. vůbec neměl, akorát párkrát chrápal se Sue Ellen. To byla mimochodem velmi zajímavá postava, v první půlce seriálu nevyrovnaná, hysterická alkoholička, v druhé polovině stále vyrovnanější a silnější postava. Akorát s tím Pameliným snem o 28-30 dílech to totálně přehnali. I když návrat Bobbyho jsem uvítal. Při přimhouření jednoho oka čisté tři hvězdičky. ()

pepa3rd

První seriál tohoto druhu, který jsem u nás viděl a nutno dodat, že jsem ho nejprve hltal. Postupně mě ovšem otrávil svou nekonečností a v okamžiku, kdy se slibně vyvíjející děj zvrátil v Pamelin sen a návrat Bobiho, přestal jsem se dívat. Půl hvězdičky přidávám za nezapomenutelnou úvodní melodii :) ()

FeiNike

Ok priznávam sa že v dávnych dobách, keď som ešte nemal prístup k viac ako jednému televíznemu kanálu ani k internetu a tým pádom som nevedel, že na svete existujú aj kvalitné seriály, som bol totálne namotaný na Dallase, dokonca som zniesol pohlad na všetkých jedenásť sérii a v tomto stave permanentného televízneho neprebudenia sa mi to celé zdalo nesmierne dramatické, dojemné a napínavé..No ale potom som dospel, začal som vnímať realitu a odrazu som absolútne nechápal sám seba, že ako som mohol tak ukrutne dlho vydržať sledovať túto slaboduchú, nudnú a miestami až sci-fi [ Bobby nezomrel, celá séria bola iba Pamelin sen ] soap operu, ktorej tvorcovia obdivuhodne jedenásť rokov v jednom kuse recyklovali tie isté motívy a zápletky...Ale nemôžem to dať dole úplne celé, aj teraz zo spätného hľadiska hodnotím prvú a čiastočne aj druhú sériu ako naozaj vydarené, pútavé a atmosferické, tieto diely majú fakt niečo do seba..Pre skvelý štart a potom hlavne z nostalgie dávam tri hviezdy.. ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (viac)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (viac)