Kojak

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (1973–1978), 95 h 35 min (Minutáž: 45–52 min)

Tvorcovia:

Abby Mann

Predloha:

Selwyn Raab (kniha)

Scenár:

Jack Epps Jr., Halsted Welles, Abby Mann, William P. McGivern (viac)

Telly Savalas, Dan Frazer, Kevin Dobson, George Savalas, Sylvester Stallone, Roger E. Mosley, Lee Wallace, Michael Mann, Ken Foree, Robert Alda, Louise Sorel (viac)

Telly Savalas ako policajný poručík Theo Kojak neúnavne dokazuje newyorskému podsvetiu, že do starého železa zďaleka nepatrí. So zmyslom pre cynický humor, túžbou po spravodlivosti a spôsobom sebe vlastným bojuje proti zločinu v južnom Manhattane bez ohľadu na to, čo si myslia jeho šéfovia. Kojak sa s nebezpečným podsvetím nemazná. Vezme si svoje typické lízatko a vyráža do zapadnutých uličiek odhaľovať zločin… (TV JOJ)

Moraldo

Přiznávám.. Dlouho jsem mu nemohl přijít na chuť. Špína v ulicích, špína na lidech... A najednou se mi dostal pod kůži. Holohlavý detektiv v klobouku s lízátkem, jehož jsem si jako ústřední postavu zamiloval, stejně jako jeho humor. Ano přiznávám, mám tě rád Theo. Stejně jako dobové scény z ulic New Yorku naplněných širokými auty, jsi něco, o co tenhle svět postupně přichází. Reprezentuješ něco, co současná auta plná dotykových displayů s tříválcovými chcípáky pod kapotou nedokáží nikdy nahradit. A za to díky poručíku. ()

Ondr4H

Nehodnotitelné, na jednu stranu skvělá ukázka tehdejšího New Yorku a USA po všech stránkách včetně stylu policejních seriálů a to zápletek doprovodné hudby akce a podobných drobností.Na druhou díky těmto věcem se stává že epizody nedokoukám nebo se přistihnu že dělám něco jiného.Děda měl tento seriál rád, já mu nemohu přijít na chuť i když postavy jsou zajímavé. ()

quokam

Za mne Kojak prohral souboj s Columbem. Neprisel jsem mu na chut, ale respektuji v nem klasiku zanru. Za mne tedy klasickych 40 pro. ()

klaus

Legendární plešatý detektiv se svérázným vyšetřováním. Jako dítě mě tenhle seriál spíš přiváděl k šílenství než aby mě nudil, dnes už mě jen nudí. ()

AlfrédHič

Znáte nějaký jiný americký krimiseriál, ve kterém je denně hlavní výhrou skvělý Telly Savalas jako charizmatický plešoun? Jistě, na dnešní poměry je seriál trochu pomalý, člověk není "lidově baven" akčníma žblemtama, ale má to své kouzlo a kouká se na to výborně. ()

Gomez518

Nemůžu si pomoct, asi to bude tím že sem mladší generace, ale krimiseriál Kojak me téměř vůbec nebavil, 2 hvězdy jen pro to že slovo kojak se dokázal vrýt všem do paměti a každý ví hned o co jde. Ale co se týče kvality a zabavení nic moc ()

Sadova302b50

Svého času jsem se docela dívala. Prvním silným tahounem byl výtečný dabing a za další dobrá volba hlavního představitele, který byl také bohužel někdy jediným důvodem, proč jsem vydržela u obrazovky. ()

PORTER44

Výborný krimi seriál,občas slabší epizoda ale většina dílů skvělá ,herecké výkony spokojenost ,T.Savalas výborný,v některých dílech se objeví známé herecké tváře,krimi případy,zápletky,napětí,způsoby vyšetřování vše dobře zpracované,rád se dívám i po několikáté. ()

Monicina

Sympatický a v tej dobe aj istým spôsobom Sexy Kojak, s ľudským prístupom k obetiam. V 80-90 rokoch som to hltala, a nevedela som sa dočkať ďalších dielov. Prostredie amerického veľkomesta, dobre zohraný policajný tím, vážne zločiny, ľudskosť a zmysel pre spravodlivosť Kojaka a jeho ľudí je americká klasika z tej doby. V tej dobe sme to všetci hltali. Dnes, keď občas dávajú ten seriál je to už trochu slabšie, ale zmenila sa doba. Mladších divákov, ktorý to videli až behom posledných 15 rokov to asi nezaujalo. ()

Z Vina Diesela bude nový Kojak

Z Vina Diesela bude nový Kojak

21.06.2015

Člověk by řekl, že půjde o jeden z těch projektů, nad kterými se rychle zavře voda. Ale kupodivu ne. Remake seriálové klasiky Kojak, který studio Universal chystá s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile 7… (viac)

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

25.12.2012

O tomhle projektu slýcháme v nepravidelných intervalech už dobrých deset let. Pro Diesela jde dokonce o celoživotní sen – příběh o velkém kartáginském vojevůdci jej zaujal už jako dítě. Historický… (viac)