Kojak

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (1973–1978), 95 h 35 min (Minutáž: 45–52 min)

Tvorcovia:

Abby Mann

Predloha:

Selwyn Raab (kniha)

Scenár:

Jack Epps Jr., Halsted Welles, Abby Mann, William P. McGivern (viac)

Telly Savalas, Dan Frazer, Kevin Dobson, George Savalas, Sylvester Stallone, Roger E. Mosley, Lee Wallace, Michael Mann, Ken Foree, Robert Alda, Louise Sorel (viac)

Telly Savalas ako policajný poručík Theo Kojak neúnavne dokazuje newyorskému podsvetiu, že do starého železa zďaleka nepatrí. So zmyslom pre cynický humor, túžbou po spravodlivosti a spôsobom sebe vlastným bojuje proti zločinu v južnom Manhattane bez ohľadu na to, čo si myslia jeho šéfovia. Kojak sa s nebezpečným podsvetím nemazná. Vezme si svoje typické lízatko a vyráža do zapadnutých uličiek odhaľovať zločin… (TV JOJ)

MM11

Kriminálka ze staré školy s charismatickým Telly Savalasem, velice podařené... Tenhle prostovlasý drsňák s řeckými kořeny je tím pravým pro špinavé ulice velkoměsta. Případy sice zřídkakdy oslňují originalitou, staví na atmosféře a takové, jaká dnes není nikde k vidění. Zub času ohlodal jen technickou stránku, ale "špinavost" a charismatičnost Kojaka nechal být. I po letech solidní. ()

ARI50

Plešatý zabiják a Chupa Chups povedený seriál jen prostě to není ten typ co vás až moc ohromí, pobaví zaujme ale víc už jsem nedostal. ()

BoPo

Seriál ktorý priniesol jednu výraznú podstavu. No okrem Kojaka a jeho fetišu na lízatko, si toho veľmi nepamätám. Tomuto štýlu seriálov už dávno odzvonilo a som tomu rád. ()

Terva

Prvních padesát příběhů bylo slušných, ale pak už to ztrácelo na síle a někdy jsem měl pocit, že se námět opakuje. ()

jahol

Poměrně nízké hodnocení tohoto seriálu je smutným logickým důsledkem toho, že při něm žlázy běžného hodnotitele přece jen nevypotí tolik adrenalinu jako při moderních akčních výblitcích. Aniž bych propadal sentimentu, nemohu dát méně než 75%, jde o velmi dobře a poctivě natočenou sérii, která si uchovala kvalitu jednak ve všech dílech, současně pak i po těch mnoha letech. Daleko lepší než drtivá většina dílů majora Zemena i než Četnické humoresky, na které jsme tak pyšní. A co je na Kojakovi zlého? Jde o výrazný, zajímavý typ policajta, který sice neběhá jako zajíc, ale disponuje jinými pozitivy, které je radost sledovat. ()

blackrain

Alespoň si můžeme představit, jak to v New Yorku 70. let vypadalo. Postava Telly Savalase je opravdu nepřehlédnutelná a s tím lízátkem i nezapomenutelná. Kojak je hodně zajímavým typem policajta a dabing vynikajícího pana Moravce všechno ještě více umocňuje. Seriál mi ale nijak k srdci nepřirostl. ()

swed

Nízké hodnocení mnoha seriálů je mi záhadou (stačí porovnat zdejší výsledky s imdb!). Vsadím se, že většina diváků tyto seriály ani neviděla, nebo se jejich hodnocení opírá o letmé zhlédnutí několika epizod, které si nedokážou zařadit do příslušného kontextu. Nejinak je to v případě tohoto seriálu. "Kojak" je průkopníkem v oblasti krimi, s výbornou atmosférou, prokreslenými postavami a reálným scénářem. Dnešní hyper-moderní seriály typu "CSI" sázejí pouze na efekt a ve srovnání s "Kojakem" působí velmi naivně a nereálně. Zdejší hodnocení (nejen) tohoto seriálu je tedy důkazem, že většina hodnotících viděl "Kojaka" maximálně z rychlíku. 8/10 ()

Colonist

Klasický krimiseriál ze staré školy. Některé epizody jsou nudné, jiné zase dobré. Telly Savalas je dobrý herec a nebýt jeho a poměrně originálních zápletek, asi by to byl seriál, na který se dnes už snadno zapomene. ()

C0r0ner

Těch 45 minut každého dílu se v pohodě dalo smrsknout do nějaké čtvrthodiny a případ by byl vyřešen tak jako tak. Kojak je jeden z nejotravnějších detektivů historie, který se svém seriálu nenabízí skoro nic, na co by se dalo opakovaně koukat. Hrůza, která se už snad nikdy nebude vysílat. 15% ()

Z Vina Diesela bude nový Kojak

Z Vina Diesela bude nový Kojak

21.06.2015

Člověk by řekl, že půjde o jeden z těch projektů, nad kterými se rychle zavře voda. Ale kupodivu ne. Remake seriálové klasiky Kojak, který studio Universal chystá s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile 7… (viac)

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

25.12.2012

O tomhle projektu slýcháme v nepravidelných intervalech už dobrých deset let. Pro Diesela jde dokonce o celoživotní sen – příběh o velkém kartáginském vojevůdci jej zaujal už jako dítě. Historický… (viac)