Kojak

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (1973–1978), 95 h 35 min (Minutáž: 45–52 min)

Tvorcovia:

Abby Mann

Predloha:

Selwyn Raab (kniha)

Scenár:

Jack Epps Jr., Halsted Welles, Abby Mann, William P. McGivern (viac)

Telly Savalas, Dan Frazer, Kevin Dobson, George Savalas, Sylvester Stallone, Roger E. Mosley, Lee Wallace, Michael Mann, Ken Foree, Robert Alda, Louise Sorel (viac)

Telly Savalas ako policajný poručík Theo Kojak neúnavne dokazuje newyorskému podsvetiu, že do starého železa zďaleka nepatrí. So zmyslom pre cynický humor, túžbou po spravodlivosti a spôsobom sebe vlastným bojuje proti zločinu v južnom Manhattane bez ohľadu na to, čo si myslia jeho šéfovia. Kojak sa s nebezpečným podsvetím nemazná. Vezme si svoje typické lízatko a vyráža do zapadnutých uličiek odhaľovať zločin… (TV JOJ)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (3) - 32. ročník (za rok) 1974 - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Telly Savalas, 33. ročník 1975 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Telly Savalas + nominace (3) - 32. ročník 1974 - Nejlepší seriál (drama), 34. ročník 1976 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Telly Savalas, 35. ročník 1977 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Telly Savalas ()

WolfR

Průměrný Kojak dokázal párkrát zpříjemnit odpoledne. Telly Savalas a jeho pověstné lízátko nebyli špatnými detektivy, ovšem nikdy nevybředli z šedi průměru, 3 hvězdy. ()

Decker

Nemohu si pomoci, ale todle je pro me naprosta klasika v krimi serialove tvorbe. Telly Savalas pro me bude uz navzdy Theo Kojak a jeho hola hlava a jeho jmeno prizvizko pro jedince se slabsim vlasovym porostem. ()

Skuby47

Kdepak jsem se to po letech při sledování televize znovu ocitla? V čele vyšetřovatelů stojí neúplatná osobnost vzbuzující respekt, vyholená hlava, cigareta či lízátko v puse, široká nahrblá ramena a sametový hlas Miroslava Moravce. Co se prostředí týče, tak všude kolem telefonní budky, žluté taxíky, zločinci i kriminalisté v oblecích s kravatou ve velkých bourácích a k tomu archaické metody vyšetřování. Co se příběhů týče, tak je to především pouliční kriminalita a organizovaný zločin New Yorského podsvětí a staré dobré mafie k tomu, jenom té krve je tam na dnešní poměry málo. Nezapomenutelný seriál z mého mládí se vrátil, ale obávám se, že jen pro mne. Dnešní mládí přepne na jiný program. ()

jitrnic

Z děje si nepamatuju vůbec nic, cele mě zaujala Savalasova zvláštně vytvarovaná hlava ozdobená dunivým hlasem Miroslava Moravce. Nikdy jsem se nevydržel koukat na celý díl, ale tak na dvacet minut mě tahle kombinace dokázala zaujmout. ()

Gekacuk

Ve své době, kdy jsme se skoro na nic pořádného nemohli dívat, byl tento seriál pojem. Dnes už příliš nezaujme. Sem tam se vyskytují nelogičnosti, čas od času nezajímavá zápletka, místy se člověk ztrácí v ději nebo si plete podobně typy herců. ()

ondrech

kojak je skvělý seriál, opravdu nechápu, proč má tak nízké hodnocení. Telly Savalas v dabingu pana Moravce získává o rozměr navíc. ()

velkyvezir

Klasika mezi detektivními seriály. Kojak, Crocker a Stavros je trojka, co stojí za to. Úplně z toho seriálu číší Amerika 70. let, tak jak je v mých představách:-) Taková šeď New Yorku a hlavně pátrání v duchu, kdy polda zná svůj rajón jak své boty;-) ()

dudyvan

Absolutně jednoduchý seriál,kdy u každého dílu už na začátku ví každý kdo je vrah.Dvě hvězdičky za to,že kojak vždy zaparkuje hned u místa činu ať je tam narváno jakkoliv. ()

Z Vina Diesela bude nový Kojak

Z Vina Diesela bude nový Kojak

21.06.2015

Člověk by řekl, že půjde o jeden z těch projektů, nad kterými se rychle zavře voda. Ale kupodivu ne. Remake seriálové klasiky Kojak, který studio Universal chystá s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile 7… (viac)

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

25.12.2012

O tomhle projektu slýcháme v nepravidelných intervalech už dobrých deset let. Pro Diesela jde dokonce o celoživotní sen – příběh o velkém kartáginském vojevůdci jej zaujal už jako dítě. Historický… (viac)