Jedenásťročný Billy Goldman je fascinovaný kabaretným vystúpením bruchomluvca Ingelsa a jeho bábky Mortyho. Očarí ho to až do takej miery, že sa sám stane bruchomluvcom. Po pätnástich rokoch sa opäť stretne so svojim idolom, s pánom Ingelsom. Ten mu odhalí strašlivé, bizarné tajomstvo o sebe a o Mortym. (MM_Ramone)

Willy Kufalt

Díky závěru z jeviště, které hezky celou povídku začínající stejným vystoupením uzavřel, nakonec dávám dalšímu Příběhu ze záhrobí opět tradiční 4 hvězdičky, byť tentokrát jsou pocitově značně slabší. Za originální vyprávění, vtipné nápady a dobrý spád to nadprůměrné hodnocení dám, byť námět není zcela originální a hororový příběh s břichomluveckou loutkou si vybavím minimálně z britských Přízraků nocí natočených 45 let předtím. A co si vzpomínám, daleko víc psychologické a atmosféricky temnější provedení se mi ze zmíněného povídkového snímku líbilo o cosi víc. Možná nejinfantilnější a nejulítlejší brutální monstrum v dějinách filmového hororu hodnotím tady jako neotřelý zjev. Byť jeho řádění se mi jevilo chvílemi jako až moc bizardní, Donner naštěstí neměl víc prostoru na celou povídku, než 25 minut a kupodivu se mu podařilo tento nápaditý bizár ukočírovat tak, aby se nestihl během té krátké doby stát vyloženě otravným. ()

Mr.Apache

(5.6.1990) Příběh neúspěšného břichomluvce, který vyhledá kdysi slavného kolegu, aby ho požádal o radu. Přitom však odhalí bizarní tajemství, jež vyústí v krvavý masakr. V tomto freak show dle scénáře Franka Darabonta (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle) si zahrál komik Bobcat Goldthwait, u nás známý z mnoha pokračování Policejní akademie, a Don Rickles, jehož hlasem promlouvá Mr. Potato Head v Toy Story. Celé je to zároveň komické i trochu smutné, místy temně mrazivé, a v závěru pak šokantní, až brutální. Přes svou bizarnost mimořádně zdařilá černohumorná epizoda. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojim spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí desiata epizóda z druhej série nesie názov "The Ventriloquist´s Dummy" (Bruchomluvec). V roku 1990 ju natočil režisér Richard Donner. Jedenásť ročný Billy Goldman je fascinovaný kabaretným vystúpením bruchomluvca Ingelsa a jeho bábky Mortyho. Očarí ho to až do takej miery, že sa sám stane bruchomluvcom. Po pätnástich rokoch sa opäť stretne so svojim idolom, s pánom Ingelsom. Ten mu odhalí strašlivé, bizarné tajomstvo o sebe a o Mortym. **** ()