Príbehy zo záhrobia - Season 2 (1990) (séria)

Four-Sided Triangle (S02E09)

(epizóda)

Príbeh o zvláštnej láske a chlípnej túžbe. Mladá, pekná Mary Jo žije na odľahlej, zanedbanej farme manželov Yatesovcov. Spravili si z nej slúžku. Pani Yatesová ju týra a jej manžel George ju sexuálne obťažuje. Psychicky narušená Mary Jo to má veľmi ťažké. (MM_Ramone)

Willy Kufalt

Je zajímavé, že zatímco většina celovečerních hororových komedií mi (až na drobné výjimky) obvykle nesedne, v povídkovém formátu Příběhů ze záhrobí nacházím ve spojení morbidity, hrůzy a tajemna společně s vtipem a komickou nadsázkou zatím nečekané zalíbení. Dosud viděné povídky mi připadaly velmi dobře propracované v atmosféře, napětí, postavách, vývoji celého příběhu i v té nadsázce. Letní atmosféra uprostřed opuštěné farmy v tomto dílu nedýchá zrovna pohodou, spíše je zalívaná velkým dusnem, ale navzdory až nesympaticky šíleným postavám má v sobě zároveň jisté přítažlivé kouzlo. Jsem se nemohl dočkat, až konečně ten strašák z pole oživne. A jak to dopadlo? Podívejte se... :) Vyvrcholení bylo skvělé a setkání s Patricii Arguette (z Lynchova filmu Lost Higway) v mladším vydání hodně zajímavé. ()

Omnibus

"Po chlívu ji chlívák honí, strašák v poli slzy roní." Ostré vidle jsou dobrý sluha, ale zlý pán, jak vám potvrdí každá otep slámy, slaměný strašák v kukuřici či mechem obrůstající plesnivý obšourník, kterému se na stará revmatická kolena začala zapalovat žilnatá lýtka. Což samozřejmě není zdravé. Zatímco kulhavá bába, s černým pásem v bojovém sportu Holí po hřbetě, děvečku s temnou minulostí šikanovala a řezala na potkání, farmářský ježidědek (John Kassir) si tu obdařenou dívenku (Patricia Arquette) plánoval splést s matrací, imrvére ji šmíroval, valil na ni úchylné oči a funěl a slintal chtíčem tak, že nám to z televize teklo až na koberec. Ovšem ve vidláckém finále pro mě nebyla morálním vítězem pošahaná Mary, i když její veselé prospěvování a odskotačení do kukuřice mou černou duši pohladilo, to zase jo, ale body získal vilný prasostrašák, při strachu z prozrazení ještě víc submisivní, než ten mlácený z filmu Noční můry z temnot. ()

MM_Ramone

"Príbehy zo záhrobia" (Tales from the Crypt) je americký televízny projekt, ktorý bol primárne zameraný na horrorových fanúšikov. Stala sa z toho svojím spôsobom kultová záležitosť. V priebehu rokov 1989 až 1996 bolo vyprodukovaných sedem sérií, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat tri samostatných dielov. V poradí deviata epizóda z druhej série nesie názov "Four-Sided Triangle" (Štvorstarnný trojuholník). V roku 1990 ju natočil režisér Tom Holland. Je to príbeh o zvláštnej láske a chlípnej túžbe. Mladá, pekná Mary Jo žije na odľahlej, zanedbanej farme manželov Yatesovcov. Spravili si z nej slúžku. Pani Yatesová ju týra a jej manžel George ju sexuálne obťažuje. Psychicky narušená Mary Jo to má veľmi ťažké. **** ()

Mr.Apache

(29.5.1990) Slunce, seno a Patricia Arquette (Pravdivá romance, Lost Highway, A Nightmare on Elm Street 3) v roli tulačky Mary Jo, kterou si na své farmě drží jako otrokyni buranští manželé. Situace není pro Mary Jo zrovna růžová, dokud se do hry nevloží... oživlý strašák! Vynikající letní epizoda Toma Hollanda. Zábavnější než libovolný exploitation, na jaký si teď vzpomenu. ()

• Když Mary Jo (Patricia Arquette) vaří, má na kalhotách díru, přes kterou jde vidět bíle tričko. V dalším záběru už jde vidět jen holá kůže. (Duoscop)