Gróf Monte Christo

• Česko Hrabě Monte Cristo (viac)
Francúzsko / Nemecko / Taliansko, 1998, 6 h (Minutáž: 90 min)

Réžia:

Josée Dayan

Predloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Scenár:

Didier Decoin

Kamera:

Willy Stassen

Hudba:

Bruno Coulais

Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont, Hélène Vincent (viac)

Novšia verzia svetoznámeho románu Alexandra Dumasa "Gróf Monte Cristo". Je to príbeh zrady a pomsty, príbeh plný napätia a dobrodružstva, ale aj romantiky a nezištného priateľstva ako protipól chamtivosti, podlosti a zrady. V hlavných úlohach sa nám predstavia Gérard Depardieu a Ornella Mutiová a ich deti Guillaume Depardieu a Naike Rivelli, ktoré hrajú Edmonda Dantesa a jeho veľkú lásku Mercedes v mladosti. Producenti filmu zverili réžiu známej režisérke Josée Dayanovej, ktorá režírovala napríklad aj seriál "Rieka nádeje". (RTVS)

Recenzie používateľa Yarwen k tomuto seriálu (4)

Episode 1 (1998) (E01)

Mám rád knihy Alexandra Dumase a říká se, že s takovým námětem jako je Monte Christo nebo Bídníci nejde udělat špatný film. Francouzi se tohoto seriálu zhostili se ctí - byť začátek je hodně osekaný, retrospektivně první díl však dostatečně vysvětluje události i těm, co by snad příběh neznali. Režisér tak prokličkoval počátečním dějem poměrně zdařile a následně to je již jen herecký koncert Gérarda Depardieuho a Sergia Rubiniho, jakkoliv ostatní herecké výkony a výprava nijak nezaostávají. Za mě skvělých 89%. ()

Episode 2 (1998) (E02)

"Před chvílí jsem vám vysvětlil, co znamená NEOMEZENÝ. Nyní vám vyložím, co znamená OKAMŽITĚ." Hrabě Monte Christo začíná svou velkou pařížskou hru s cílem potrestat viníky svého zmařeného mládí. Je třeba vyzdvihnout především herecké výkony - krom Depardieua a Rubiniho se v tomto díle přidávají i skvěle zahraní padouši, především Pierre Arditi nebo Jean Rochefort zvládli svou roli prokurátora i proradného Morcerfa na výbornou. Mně osobně se pak velmi líbila i Florence Darel, která hraje Camille de la Richardaisovou (Dantesovou "milenku", krásně zahraná naivita s něžností a velkým srdcem, to ještě uvidíme). Prostě skladba herců i bohatost výpravy je vynikající. Zasloužené čtyři hvězdy (88%). ()

Episode 3 (1998) (E03)

Velká hra na spravedlnost se pomalu začíná chýlit k cíli. Velká výprava a herecký koncert, jestli jsem ještě někoho zapomněl pochválit v minulých komentářích, tak za tento díl přidávám ještě Rogera Dumase a Julii Depardieu, která z mého pohledu působí půvabněji než Ornella Muti. Celý seriál je krom toho velmi dobře nadabován, zde hlasy českých herců podporují dojem hereckých výkonů. A nejlíbeznější český hlas? Lenka Vlasáková! Ta dokázala dodat Florence Darelové něco podobného, co věnoval František Filipovský Luisi de Funésovi... (87%) ()

Episode 4 (1998) (E04)

Vyvrcholení, zadostiučinění... Jó, kdyby byla spravedlnost tak pádná jako v tomto románu - divák zde může zažít to, v co v reálném životě jen doufá. Spousta silných momentů, nad kterými buší srdce, kane slza, nebo poklesává čelist. Krásné loučení Camille de la Richardais s hrabětem. Tady nelze než dát pět hvězd, aby se odlišil démant od kupy hnoje pod ním. ()